Igaunijā aizdomās par 60 000 eiro izkrāpšanu aizturēts Latvijas pilsonis

© Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Igaunijas policija aizturējusi Latvijas pilsoni, kurš tiek turēts aizdomās par 60 000 eiro izkrāpšanu kaimiņvalsts iedzīvotājiem, paziņojusi Igaunijas policijas Austrumu prefektūra.

Viņš tika aizturēts pēc tam, kad 25.maijā policija saņēma ziņojumu, ka Igaunijas ziemeļaustrumu pilsētā Jehvi krāpnieki no kāda vecāka gadagājuma vīrieša mēģina izspiest 9000 eiro.

Krāpnieki, uzdodoties par Igaunijas centrālās bankas darbinieku un policijas darbinieku, pa tālruni pastāstījuši vīrietim par slepenu policijas operāciju, kuras mērķis esot notvert krāpnieku, kas esot bankas darbinieks. Cietušajam tika lūgts izņemt visu naudu no sava bankas konta un nodot to centrālās bankas kurjeram, kuram bija jāierodas nākamajā dienā.

Viltus kurjeru, kurš ieradās pēc naudas, 26.maija rītā aizturēja policisti.

Izrādījās, ka viņš ir Latvijas pilsonis, un savāktie pierādījumi ļauj viņu turēt aizdomās par vismaz četrām līdzīgām krāpnieciskām darbībām pēdējo trīs mēnešu laikā, kurās Igaunijas iedzīvotājiem nodarīti zaudējumi aptuveni 60 000 eiro apmērā.

Aizdomās turētajam tika atsavināti viltoti dokumenti ar Igaunijas Bankas logotipu, ar kuriem viņš noorganizēja naudas saņemšanu un pārskaitīšanu no cietušajiem. Tiesa aizdomās turētajam noteikusi drošības līdzekli apcietinājumu uz diviem mēnešiem.

Līdzīgā lietā marta sākumā Tallinā tika aizturētas arī divas personas, kas no cietušajiem izspieda aptuveni 40 000 eiro. Viņu nosūtītie "kurjeri" ar viltotiem Igaunijas Bankas dokumentiem tika aizturēti Narvā 8.martā.

Policija norādīja, ka, lai gan aizdomās turētie ir aizturēti, izredzes atgūt naudu cietušajiem ir niecīgas, jo krāpnieki, kuriem ir līdzdalībnieki ārzemēs, pie pirmās izdevības izved naudu no valsts, pēc tam tos ir grūti izsekot. Policija uzskata, ka šādu krāpniecisku shēmu faktiskā vadība ir no ārvalstīm.

Policija uzsvēra, ka ne policija, ne banku darbinieki neveic šādas "slepenas operācijas" ar cilvēkiem, kurās viņu nauda tiek pārskaitīta citai personai. Turklāt ne policija, ne bankas pa tālruni neprasa cilvēkiem viņu identitāti vai bankas konta datus.

Vēl policija piebilda, ka gadījumā, ja zvanītājs pa tālruni šķiet policijas vai bankas darbinieks, vienmēr ir iespējams lūgt norunāt tikšanos policijas iecirknī vai bankas nodaļā.

Svarīgākais