Uzstājoties ar savu tradicionālo Ziemsvētku uzrunu "Urbi et Orbi" ("Pilsētai un pasaulei"), Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pirmdien aicinājis uz mieru Jeruzalemē un uz dialoga atjaunošanu Tuvajos Austrumos.
Uzrunājot vairākus desmitus tūkstošus ticīgo, kas bija pulcējušies Vatikāna Svētā Pētera laukumā, pāvests norādīja uz "pieaugošo spriedzi starp palestīniešiem un izraēliešiem", taču pauda cerību, ka Tuvajos Austrumos "virsroku gūs griba uz dialogu un ka beidzot būs iespējams rast risinājumu sarunu ceļā, kas ļautu savstarpēji saskaņotās un starptautiski atzītās robežās mierīgi līdzās pastāvēt divām valstīm".
Ar šo aicinājumu pāvests nācis klajā brīdī, kad palestīniešu un izraēliešu attiecībās jaunu saasinājumu izsaucis ASV prezidenta Donalda Trampa lēmums atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.
Francisks aicināja arī lūgt, lai "tiktu pārvarēta konfrontācija Korejas pussalā un lai visas pasaules interesēs pieaugtu savstarpējā uzticība".
Katoļu baznīcas galva savā uzrunā pieminēja arī citas konfliktu plosītās valstis - Sīriju, Irāku, Jemenu, Dienvidsudānu, Somāliju, Burundi, Kongo Demokrātisko Republiku, Mjanmu, Ukrainu un Venecuēlu, atzīstot, ka šobrīd "mūsu pasaulē pūš kara vēji un ka novecojušais attīstības modelis turpina atražot cilvēcisko, sabiedrisko un vides pagrimumu".
Viņš norādīja, ka atpazīst Jēzu to bērnu sejās, kuri mīt karadarbības zonās, vai dzīvo bezdarbnieku un bēgļu ģimenēs.
Tikmēr Jeruzalemes apustuliskais administrators arhibīskaps Pjērbatista Picaballa savu tradicionālo Ziemsvētku nakts sprediķi Bētlemē izmantoja, lai nosodīja "mūsdienu Herodus, kas ikdienu cīnās, lai kļūtu varenāki un ieņemtu plašāku telpu".
Kritizējot Trampa lēmumu, Picaballa uzsvēra, ka "Jeruzaleme ir miera pilsēta” un ka “nav miera, ja kāds nav iekļauts".
Lai gan Bētlemes Silītes laukumā, lai vērotu tradicionālo Ziemsvētku procesiju uz Jēzus dzimšanas baznīcu, bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, tas bija daudz tukšāks nekā citus gadus, jo starp palestīniešiem un izraēliešiem pēdējo nedēļu laikā uzliesmojusī vardarbība acīmredzami ir negatīvi ietekmējusi ārvalstu tūristu skaitu.