Ukrainā pirms nedēļas daži ekstrēmu izjūtu cienītāji uzstādīja nacionālo rekordu pārbraucot pa 532 metru garu trosi pāri Dņeprai. Jāsaka, ka braukšana notiek pa trosi ar stiprinājumu palīdzību, kuru viens gals ar speciāliem āķiem iestiprināts braucēja muguras ādā.
Pāvela Kleca un Marijas Gafičas ekstremālais brauciens tika ierakstīts nacionālo rekordu reģistrā.
Pāvelam Klecam šī nav pirmā reize, kad viņš veic ekstrēmus lēcienus ar muguras ādā iestiprinātiem āķiem. Pirmo lēcienu Klecs izdarījis pirms gada, kad kopā ar tikpat trakiem draugiem no Maskavas viņš veicis lēcienu no 40 metru augsta ugunsdzēsības torņa Kijevā.
Kā izdevumam “Argumenti i fakti” stāsta paši dalībnieki pirms gada šāds lēciens Ukrainā veikts pirmoreiz, bet Maskavā tādi veikti jau vairākkārt. “Tā ir sevis pārbaude un pārvarēšana, jo jāpārvar ne tikai bailes no lēciena un augstuma, bet arī bailes no sāpēm. Cilvēka ādā iestiprina āķus, speciāla sistēma amortizē kritiena slodzi. Un tad cilvēks karājas āķos,” skaidro Klecs.
Lēcienus parasti veic no 20 -70 metru augstuma. Ar speciālu alpīnistu drošināšanas sistēmu, ikviens lēcējs tiek papildus drošināts.
“Šie lēcieni ir unikāla parādība un ja pirms lēciena jāpārvar bailes no augstuma un sāpēm, tad pēc tam iestājas eiforija, gan par to, ka esi varējis izdarīt kaut ko neiespējamu, gan to, ka tas izrādījies vieglāk kā domāji. Laikam šīs eiforijas dēļ, cilvēki arī lec. Par sāpēm neviens nekad nesūdzas. Parasti cilvēks tikai pēc pāris dienām saprot, kas ar viņu ir noticis,”skaidro Klecs.