Kā saņemt medicīnisko palīdzību "lokdauna" laikā?

© Pixabay

Atbild Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga:

Primāri ieteicams vērsties sava ģimenes ārsta praksē (pēkšņas saslimšanas, hroniskas slimības saasinājuma, kā arī nelielas traumas gadījumā). Informāciju par savu ģimenes ārstu var noskaidrot, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv. Ar praksi ieteicams sazināties telefoniski un tad vienoties par vizītes dienu un laiku vai saņemt telefonisku konsultāciju par ieteicamo rīcību konkrētajā situācijā.

Ārpus ģimenes ārsta darba laika iespējams:

KONTEKSTS

Veselības sistēmas pārslodzes dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu rekomendē saukt tikai gadījumos, ja nopietni apdraudēta veselība vai arī dzīvība.

Veselība

2024. gadā Eiropas Insulta organizācijas konferencē Šveices pilsētā Bāzelē tika pasniegti programmas “Angels Initiative” apbalvojumi “Angels Awards”, kurus piešķir insulta vienībām, kas atbilst starptautiskam ekselences līmenim insulta ārstēšanā un pacientu aprūpē, ņemot vērā stingrus kvalitātes kritērijus. Eiropas, Āfrikas un Āzijas vairāk nekā 8600 insulta vienību konkurencē Stradiņa slimnīcas insulta vienība – Neiroloģijas klīnika – atzīta par vienu no labākajām pasaulē insulta ārstēšanā un pacientu aprūpē. Tai jau 25. reizi piešķirts visaugstākais jeb dimanta līmeņa apbalvojums. Par to “Neatkarīgajai” stāsta Stradiņa slimnīcas neirologs, insulta vienības virsārsts Dr. Kristaps Jurjāns.

Svarīgākais