Bērnu slimnīca iegādājusies jaunas ultrasonogrāfijas iekārtas, tostarp trīs jaunus ehokardiogrāfijas aparātus, kurus izmanto pacientu ar iedzimtām sirdskaitēm diagnostikā un izmeklēšanā. Katru gadu Latvijā piedzimst vairāk nekā 200 bērnu ar sirdskaiti. Jaunos ehokardiogrāfijas aparātus izmanto Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikā – vienīgajā institūcijā Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar iedzimtiem sirds defektiem.
“Kvalitatīva veselības aprūpes pakalpojuma sniegšanā ir svarīgi, lai ārstiem būtu pieejama pilnvērtīga informācija par bērnu veselības datiem,” uzsver Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Zane Straume. Šīs ultrasonogrāfijas iekārtas slimnīca varēja iegādāties par Saeimas papildus piešķirtajiem 690 000 eiro. “Mēs varēsim uzlabot ārstniecību mazajiem pacientiem, tostarp tik būtiskajā sirds ārstniecībā.
Nomainot vairāk nekā 10 gadus vecās iekārtas, turpmāk sirdskaišu ambulatoro un citu pacientu izmeklēšanā un konsultēšanā būs iespējams iegūt labāku attēla kvalitāti,
bet, pateicoties programmatūras komplektācijai, varēs arī veikt tādus parametru mērījumus, kurus līdz šim nav bijis iespējams veikt,” turpina Zane Straume.
Viens no jaunajiem ehokardiogrāfijas aparātiem paredzēts izmantošanai kardioķirurģijas operāciju zālē bērnu un jaundzimušo reanimācijas nodaļas vajadzībām. Sirds izmeklējums tiek veikts ar īpašas zondes palīdzību. To ievada barības vadā, kur tā anatomiski novietojas tieši pie sirds, un tā to var izmantot sirds operācijas laikā. Mazākā no jaunajām transezofaegālās ehokardiogrāfijas zondēm ļaus operāciju laikā izmeklēt daudz mazākus pacientus nekā iepriekš - pat bērnus, kuru svars ir tikai divi kilogrami. Savukārt lielākā no šādām zondēm dos iespēju veikt arī trīsdimensiju attēlu veidošanu reālajā laikā: tā ir mūsdienīga sirdskaišu diagnostika un vērtīga funkcija invazīvās kardioloģijas operāciju laikā. Šādus ehokardiogrāfijas attēlus iespējams saplūdināt arī ar angiogrāfijas - sirdskaites korekcijas caur asinsvadiem - reāllaika attēliem.