Valdošās varas represijas pret žurnālistu Lato Lapsu atgādina Lukašenko režīmu

© Ģirts Ozoliņš/F64

Tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki uz vairākām stundām aizturējuši žurnālistu Lato Lapsu, veicot viņa automašīnas un dzīvesvietas kratīšanu. Viņš bijis spiests parakstīties, ka neizpaudīs nekādu informāciju par jau kārtējo safabricēto kriminālprocesu, kura ietvaros tas notika. Kā likumpaklausīgs pilsonis viņš šo saistību pilda, kas neļauj viņam atklāt sabiedrībai pilnu notiekošā ainu, taču tas neliedz viņam paust savu viedokli par notikušo.

“Es uzskatu, ka šī aizturēšana un tās pamatā esošais safabricētais kriminālprocess, tāpat kā jau līdz tiesai nonākusī krimināllieta par “neslavas celšanu” padomju okupācijas varas kolaborantam Romualdam Vonsovičam un viņa “vajāšanu”, kā arī manis pēdējos mēnešos vairākkārt saņemtie “brīdinājumi” un “ieteikumi” ir vienas ķēdes sastāvdaļas,” raksta Lato Lapsa portālā “Pietiek.com”.

“Es uzskatu, ka visas šīs darbības ir veiktas pašreizējā valsts prezidenta Egila Levita un ar viņu saistītu personu tiešā, nepārprotamā uzdevumā.

Jau pirms vairākiem mēnešiem savstarpēji nesaistīti avoti mani informēja, ka pat Nacionālās drošības padomes kuluāros pašreizējais valsts prezidents vai ar viņu saistītas personas regulāri pieprasot tiesībsargāšanas iestādēm ar jebkādām metodēm iegūt visu pieejamo informāciju par mani un arī maniem ģimenes locekļiem un ar valstij pieejamajiem resursiem darīt visu iespējamo, lai padarītu manu un arī manas ģimenes dzīvi maksimāli sarežģītu un tādējādi atturētu mani no tālākas darbības viņa biogrāfijas tumšāko un slēptāko lappušu atspoguļojumā.” Ar visu tekstu varat iepazīties šeit.

Ko tas liecina?

Latvijas valdošās partijas, valdošā šķira jau ir pagalam atlaidusi bremzes. Ļoti ietekmīgais advokāts strādā uz to, lai žurnālists tiktu iznīcināts. Nekādas metodes nav smādējamas.

Tiesībsargājošās iestādes piedalās žurnālista nīdēšanas procesā visnotaļ aktīvi.

Ar ko Latvijas politiskā elite atšķiras no Baltkrievijas diktatora Lukašenko režīma?

Ne ar ko.

Komentāri

Šonedēļ apritēja gads, kopš Argentīnas prezidenta amatā stājies Havjērs Milejs. Par viņa ekonomisko reformu panākumiem un grūtībām varbūt citu reizi, bet šoreiz parunāsim par citu viņa politiskās programmas stūrakmeni – valsts birokrātiskā aparāta fundamentālu samazināšanu. Kontekstā ar to, vai viņa metode ir izmantojama Latvijas realitātē.

Svarīgākais