Komentāri: Datorprogramma "DeskTime": veiksmes stāsts vai spēļmantiņa "vergturiem"?

Lora

Šoreiz tāds nebaudāms raksts, labs, bet nebaudāmi tendenciozs.

Tā kā esmu strādājusi vairākās valsts un pašvaldības sistēmas. Man nākas atzīt, ka šis risinājums ir labāks nekā bezjēdzīgās darba uzskaites sistēmas, kuras nerisina neko. Izņemot "kadru daļas" ambīcijas un darba devēja rokās ieliek instrumentu kā atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

Visiem zināms fakts, arī Ekonomikas ministrijā. Reālu darbu dara kāda 1/3, 1/3 vienkārši auni statisti, bet nav pamata viņus atlaist. Tā atlikusī daļa ir tāda mainīgā. Vai nu tie ir jaunie bez pieredzes, vai tie ir izbraukuma un politiskie ierēdņi galvgalī, kuri vairāk piedalās sanāksmes, konferencēs un citos mega projektos.

10:19 Atbildēt
123

Pārāk fatālistisks tonis - cilvēkiem zems IQ, cilvēki nespēj domāt loģiski! Kā ir tā ir un darba devējam jāsamierinās! Nebūt ne. IQ, protams, ir svarīgs aspekts un to nevar apiet. Bet svarīgāks jautājums ir - kāpēc cilvēki, kas vismaz 12 un bieži vien visus 15-16 gadus, ir katru dienu pavadījuši valdības kontrolētās izglītības iestādēs, ir tik lielā mērā idioti? Tas, ko aprakstāt:

> notiek haotiska mētāšanās, cenšoties uz dullo veikt kaut kādas darbības, cerot netīšām nonākt pie kaut kāda rezultāta

nav 'zema IQ' cilvēka raksturojums, bet gan tāda, kurš ir pieradis iet tukšgaitā, runāt un darīt nebalstoties ne uz kādiem vērā ņemamiem apsvērumiem vai pierādījumiem, problēmu gadījumā izdomāt aizbildinājumus kāpēc tas viss nav viņa vaina, īpaši neinteresēties par savu darbību sekām, strādāt bez konkrēta taustāma mērķa utt.

Tā uzvesties var cilvēks ar jebkādu IQ, visdrīzāk jau ar viduvēju.

Un vai tas nav tieši tas, kam valdības kontrolētās skolas pilsoni sagatavo šajos 12-16 gados? Iet tukšgaitā, rakstīt un rēķināt stundām ilgi katru dienu bez saiknes ar reālo pasauli, kalt faktus un atrakstīt šos pašus faktus un tad to visu aizmirst jo kontroldarbs pagājis un tam ko darīji pēdējo mēnesi vairs nav nekādas nozīmes, katru dienu stundām ilgi darīt lietas tikai lai atrakstītos ka esi darījis lietas utt.

Lielākā daļa skolās pavadītā laika ir iešana tukšgaitā, un daudzi šo pieeju saglabā arī darba vietā, jo tā ir dziļi ieaudzināta.

10:57 Atbildēt
Dainis

Raksts, diemžēl, ir garām. Autors meklē cēloni sliktos izpildītājos kur cēlonis ir pašā saknē - valsts tiesībās kontrolēt un pārraudzīt. Jo vairāk būs jākontrolē jo lielāka būs birokrātija. Viss!

Autors, savukārt, piesienas cilvēka dabīgai nosliecei apaudzēt viņam piešķirtās funkcijas ar dažādām neracionālām toties viegli izpildāmām darbībām vai uzdevumiem, resp. rada darbu pats sev. Tas notiek vienmēr un visur, tai skaitā privātā biznesā. Ar to protams jācīnās, bet ne jau tas, bet kontroles funkciju pieaudzēšana ir tas kas rada devīto vilni valsts birokrātijas pieaugumā. KEM ir lielisks svaigākais piemērs.

11:16 Atbildēt
Andris Briedis

Latviešu ierēdņi kā vienmēr pērk jau nosprāgušu zirgu. Sen ir pierādīts ka mikromendžments, pārāk liela uzraudzība, ir slikti. N-tie pētījumi ir par šīm tēmām. Nu kaut reizi pamēģiniet vispirms kaut ko uzzināt par tēmu pirms kārtējo reizi "atklāt asins noliešanas derīgumu".

Kontrolei ir jābūt. Bet saprātīgai. Nevis peles kustības pārbaude, kas faktiski tas arī būs.

12:05 Atbildēt
Valdis

Bens sacenšas ar Kluini !

Kolēģi, kurš raksts labāks?

Ekonomikas ministrija aprīko datorus ar ierēdņu darba kontroles programmu

Arnis Kluinis

Datorprogramma "DeskTime": veiksmes stāsts vai spēļmantiņa "vergturiem"?

Bens Latkovskis

13:05 Atbildēt

Komentēt