Komentāri: Agneses Irbes sievišķīgā uzdrīkstēšanās pateikt to, ko citiem pateikt pietrūkst drosmes

Guntis Akmeņkalns

Feministes ir atbaidoši radījumi.

6.jan Atbildēt
Atis Geislers

Paldies Agnese! 👍

6.jan Atbildēt
Gunārs

kazai skaidrs, ka viņai ir taisnība! Tikai viņa viena nevarēs neko izmainīt. Mums visiem ir jāpalīdz! Katru dienu, kaut vai pieminot šo tēmu, atgādinot visiem šo tik svarīgo patiesību. Cepuri nost, Agnese!

6.jan Atbildēt
Oi Ui

Vispār jau taisnība. 70.gados trīsbērnu ģimenes bija retums, vismaz Rīgā, skolā tiem deva brīvpusdienas, atceros. Varbūt dzimstībai ir praktiskākas sekas, ne tikai ideoloģija. Krievu laikos dzīvokli nevarēja ne nopirkt, ne noīrēt īsti, bija kaut kādas rindas, kur deva pa velti kaut kādos apstākļos. Jaunie cilvēki dzīvoja pie vecākiem, kamēr pieriebās, tad, lai tiktu prom, apprecējās un kā jaunā ģimene iestājās dzīvokļu rindā. Toreiz visus tos guļamrajonus Rīgā un Salaspilī būvēja. Tad, savu rindu gaidot, sataisīja bērnus, lai tiktu pie lielāka dzīvokļa. Vienu laiku vēl maksāja pabalstus par to, ka bērnu nelaida bērnudārzā, bet pēc vecmāmiņu tradīcijām audzināja, bez sarkanajiem karodziņiem. Par tādiem lgbt neviens neko nezināja, man liekas. Bet pēc senču tradīcijām bija vīriešu darbi un sieviešu darbi, nebija interneta, kur izlasīt pretējus viedokļus. Zeme jau te tukša nepaliks, kaut kādas tautiņas pēc 100 gadiem te dzīvos, interesanti tikai - kuras....

6.jan Atbildēt
Gunārs

dzīvos tās, kuru sievietes stāv pie plīts un auklē bērnus. Sakarā ar MI un pieaugošo robotizāciju es neredzu sievietei vajadzību strādāt atbildīgu sabiedrisku darbu.

6.jan Atbildēt
ir tāds

Nu paga, Paga, mans vecvectēvs strādāja ostā par krāvēju, atgādināšu, ka 20. gs. sākumā Rīgas osta bija aizsalstoša. Un viņš spēja uzbūvēt māju nomalē un uzturēt sievu ar diviem bērniem. Vai šodien tas ir iespējams?

6.jan Atbildēt
Oi Ui

Laikam jau nē. Šodienas sievietei jāsēž ostas valdē un jāuztur krāvējs, bet viņš nav dzemdētājs. Mani abi vectēvi arī ar savu darbu uzturēja sievas un bērnus, pavisam labi dzīvoja. Ulmaņlaikā ministrijās strādājošajiem bija laikam kaut kāds pabalsts ģimenes uzturēšanai, nu tā kā šodienas deputātiem kompensācijas īrei un transportam. Ir dzirdēts, bet apgalvot nevaru, ka taisnība.

6.jan Atbildēt
Oi Ui

Piebildīšu, ka nevarēsim vis atgriezties vēsturē, jo ir izaugusi jau vesela vīriešu suga, kam patīk pelnošas sievietes un iespēja uzsēsties uz kakla un justies kā bērnībā mātes azotē. Arī ģimenes vairs nav noturīgas, jebkurā mirklī var izjukt un sievietei jāspēj sevi un bērnus nodrošināt vienai.

6.jan Atbildēt
Valdis

Godātie draugi !

Iesaku jums neielaisties diskusijās ar subjektu vārdā "ir tāds".

Viņš ir nacists, kas cilvēka piederību noteiktai nācijai vērtē pēc DNS analīzēm (lasi - ādas krāsas, galvaskausa izmēriem, attāluma starp acīm un citām iedzimtām pazīmēm, ko nosaka DNS).

Lūdzu skatīt viņa komentārus rakstam "Ukrainas Bruņotie spēki sagādā pasaulei milzu pārsteigumu. Šīs brīvdienas būs izšķirošas."

(Bens Latkovskis)

6.jan Atbildēt
ir tāds atbilde Oi Ui

Un tas būtu normāli? Manuprāt normāli būtu, ja vīrietis godīgi strādājot varētu nodrošināt ģimeni. Sāksim ar to. Tad nebūtu strādājošo sieviešu un feministes izmirtu savā nāvē.

6.jan Atbildēt
zalais atbilde ir tāds

Diemžēl nē - jo feminisms radās tieši tāpēc, ka sākot ar vienu brīdi masveidā viens cilvēks vairs nespēja uzturēt ģimeni... Sekojoši lai tie laiki atgrieztos ir jāatgriežas arī tiem senajiem ekonomiskajiem nosacījumiem.. Lai arī ņemot vēra tekošās tendences Rietumos.. viss ir iespējams...

6.jan Atbildēt
ir tāds atbilde zalais

Uzsvars uz taviem pēdējiem vārdiem, tur piekrītu.

6.jan Atbildēt
Edgars atbilde ir tāds

Protams, ka var piekrist arī Jurim Rubenim. Bet tas jau negatīvo tendenci automātiski nemainīs.

Konteksta info - Asīzes tikšanās: miers un pārmaiņas no lūgšanas (2011)

Pasaule aizvien neizbēgamāk kļūst par lielu savienoto trauku. Mums jāsaprot, ka pasaulē notiekošie procesi nav apstādināmi. Globalizācija cilvēkus piespiedīs sadarboties vai iet bojā.

6.jan Atbildēt
Normunds

Visu cieņu Irbes kundzei, bērni ir dzīves jēga un svētība. Un par sieviešu pašcieņu, lepnumu, varēšanu, spēju būt sievietei ir pateikts mūsu dainās un teikās. Sievietes, mātes, līgavas, kā personas, kas ir apveltītas gan ar prātu, gan varēšanu, gan sievišķibu bez nekāda feminisma. Latvijas teritorijā, jau no gadsimta sākuma sievietes bija cieņā un par dzīves labumiem cīnījās kopā ar saviem vīriem plecu pie pleca, ja vajadzēja tad pat karā gāja pret ienaidniekiem vai sirojot. Lai būtu par sievieti nav nepieciešams feninisms bet pašcieņa, ja cienīsi sevi - Tevi cienīs arī citi. Lupatas vīriešus arī neviens neciena.

6.jan Atbildēt
Edgars

Acīmredzamo var pateikt, taču tas nespēj mainīt tendenci.

Visvaldis Lācis: Latvieši vairs nesajūt briesmas (2017)

"...mēs, latvieši, vairs nesajūtam briesmas! Mēs izliekamies, it kā no 10. gadsimta nebūtu pakļauti apspiešanas un iznīcināšanas draudiem.”

Lācis dzīvo skaistā vietā Gaiziņkalna apkaimē. Viņš ar nožēlu secina, ka arī tur var labi redzēt: Latvijas lauki izmirst, daudzviet palikuši tikai pensionāri. “Tuvākie bērni dzīvo kādu septiņu kilometru attālumā. Mēs kā tauta ejam bojā. Tādēļ es biju pret Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, jo sapratu, ka tas izraisīs cilvēku aizplūšanu,” sarunā ar žurnālu “Mājas Viesis” stāsta Lācis. (

6.jan Atbildēt
Valdis atbilde Edgars

Visi, izņemot Edgaru, ir pamanījuši, ka Visvaldis Lācis 2020.gadā, diemžēl, nomira.

Edgars joprojām sēž šavā alā un pārcilā savas citātu kladītes.

P.S. Gods un slava Latvijas patriotam Visvaldim Lācim!

6.jan Atbildēt
dzintra atbilde Valdis

Valdim alā vai mucā nav skaidrs,ka Edgars citē Lāča teikto 2017.gadā žurnālam Mājas viesis.

7.jan Atbildēt
Juris

Daudzi, izņemot Valdi redz, ka Edgars ir iekavās ielicis gadu, kurā Visvaldis Lācis ir izteicis šīs, savas domas.

6.jan Atbildēt
Valdis

Tekstā Lāča citāti ir pēdiņās, viss pārējais ir autora teksts.

Vismaz tā ir jābūt pēc gramatikas likumiem.

6.jan Atbildēt
Nikolajs

"Lācis dzīvo skaistā vietā Gaiziņkalna apkaimē". Ar izlasīšanu vai saprašanu tā pagrūti?

7.jan Atbildēt
Madris

Kāpēc sievietēm agrāk nebija vēlēšanu tiesības? Tāpēc, ka tad sievietēm būtu divas balsis.

6.jan Atbildēt

Komentēt