Komentāri: Latviešu dzimumzīme ir nepateicība

Inocents

Redz, kā - bet nepateicība ir "pasaules" (Sātana) alga! )

Tajā pašā laikā stāv rakstīts:

"pateicaties Tam Kungam par it visu"! ))

Lūk - tad tieši TĀ arī latviešiem (un visiem citiem) ir jādara!

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns

Nepateicība nav Sātana alga?

8.jūl Atbildēt
Inocents atbilde Guntis Akmeņkalns

?! ... - nepateicība ir Sātana alga - tātad, nepateicība ir sātanisma (garīgās līdzības ne Dievam, bet Sātanam; apsēstības) pazīme.

Jauku dienu visiem )

8.jūl Atbildēt
IMIK

Latvieši esot izauguši par "moderniem eiropiešiem"?

Jāsmejas! Latvieši neizaug, latvieši pārvietojas. Latviešu tauta kā reiz, izrāvušies no "krievu pasaules" strauji pārvietojas uz "angļu/sakšu pasauli". Tā teikt, pārvietojas uz turieni kur vēl nav būts.Slktais ir tas ka latviešu tauta nemaz nezin ko tai nesīs tā nepazīstamā "angļu/sakšu pasaule" un slikti ir tas ka nepārtrauktas pārvietošanās rezultātā latviešu tauta izdilst.

Latvieši nepateicīgi? Skaidrs ka nepateicīgi jo paldies nesaka pat pieklājības dēļ, tā teikt, aiziet ar nemirstošu aizvainojumu sirdī, kas nu ar nav labi, jo ir teikts "piedod un tev tiks piedots" , jeb kaut kā tā, bet latvieši laikam domā ka uz viņiem, tik daudz cietušajiem, tas neattiecas.

7.jūl Atbildēt
ir tāds

Vispirms "laimīgā" latvju tauta ar vāciešu palīdzību izrāvās no polockiešu, kuri bija pārņēmuši Daugavas labo krastu līdz tagadējai Rīgai un tur dzīvojošie bija Polockas vasaļi. Tad atnāca zviedri, poļi, kuriem šeienieši arī bija tikai vasaļi. Tad daudzu apstākļu sakritības dēļ sākās "cīņa" ar nīstajiem vāciešiem, faktiski vienkārši bandītisms, jo kā citādi var saukt, cita mantas apzinātu iznīcināšanu. Tad pateicoties tikai tam, ka Krievijas impērija iejaucās divu valstu savstarpējā ķīviņā kurā patiesībā uzvarētāju nebija, izdevās izveidot Latvijas valsti. Tad nāca 1939-40 gadu notikumi par kuriem patiesību diez vai mēs jeb kad uzzināsim. Sekas mēs zinām, bet par cēloņiem ir tikai interpretācijas, līdz galam visu neviens nezina. Tad aizgāja padomija un atnāca vācieši kuru priekšā atkal locīties un gānīt krievus, tad atnāca padomija un atkal slikti bija vācieši, tagad atkal slikti ir krievi. Ja latvietim nebūs kāds ko lamāt, šķiet latvietis vienkāršais nezinās kur bāzties. Vienmēr vajag kādu kuru lamāt, kuru vainot visās savās nelaimēs. Skumji.

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Nekā skumja! Gan vācieši, gan krievi citas kultūras, cita mentalitāte, svešķermeņi latviešu vidē, kuri riebjas saknē! Un, tas ir normāli, ka riebjas, ka visu laiku nākas lamāt te vienus, te otrus! Ir jālamā, ja turamies pie savas kultūras, valodas, pasaules redzējuma. Latvieši ir tā saucamā pagānu tauta ar Vēja, Zemes mātēm, Pērkondēliem utt., ..tas viss ir pretrunā Vāciešu spiestajai kristietībai, Krievijas mongoļiem.

7.jūl Atbildēt
ir tāds atbilde Guntis Akmeņkalns

Vai tev no tās lamāšanas paliek vieglāk? Ja jā tad dari to dari! Katrs atvieglojas kā māk un kā tam labāk .Pastāsti, kādas tautas ietekmē, ja ne vācu ir radusies latviešu kultūra? Kad parādījās latviešu kultūra un rakstība? Vai zini, ka Vēja, Zemes mātes, Pērkondēli utt. ir 19. gs. jaunlatviešu izgudrojums? Līdz 19. gs. neviens par tādiem pat neieklepojās. Senās baltu tautas bija lieli mistiķi, šādas ziņas ir atrodamas, dažādos, grieķu, spāņu, arābu avotos, tikai par dievībām gan tur nav minēts neviens vārds, jo tādu nebija. Ja dievības būtu bijušas tad tad par tām būtu bijis jābūt kādām rakstiskām liecībām kuru nav. Pastāsti man draugs, kā kādam var uzspiest ticību? Ticība vispār ir iekšēja pārliecība par kaut ko un to uzspiest nekādi nevar. Līdz reformācijai Kurzemē, kura tolaik krietni iesniedzās mūsdienu Lietuvā, Zemgalē un Sēlijā bija 26. baznīcas. Par kādu kristjanizāciju var iet runa? Bez tam katoļu baznīca praktizēja un praktizē reliģisko sinkrētismu, ja zini ko tas nozīmē. Neizrādi lūdzu savu nezināšanu.

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Es nelamājos!

Es saku to, ko domāju jaunībā salasījušos grāmatiņu, bet pārsvarā paša domu ietekmē.

Bez tā saucamajiem zviedru laikiem, bez vācu laikiem neizkaltos latviešu tauta ar savu kultūru, kura spējīga izveidot, uzturēt savu valsti. Zviedri, vācieši izmīcīja latviešu tautu, iedeva krūmos dzīvojošajiem cilvēkiem nepieciešamo kultūras līmei, darba tikumu, izturību, izpratni, kas ir valsts, kā to uzdabūt, noturēt, utt.. Latvieši var būt pateicīgi šiem laikiem. Krieviem kā tautai neizdevās izkalt savu valsti, jo viņi i tagad pat nezina, kas ir sava valsts. Dzīvo kā mežoņi, pusmežoņīgā valstī, baju varā. Rietumu Hitlers, vai Zviedru laiki, ja tādi būtu bijuši Krievijā, izkaltu slāvu tautu, kura spētu radīt savu valsti.

7.jūl Atbildēt
ir tāds atbilde Guntis Akmeņkalns

Pastāsti man vienu. Ko tev tā Krievija neliek mieru? Laikam tur ir tie baji kuri labi gar tevi nogrābstās un tev tas patīk, tāpēc tev nav miera, kā ātrāk gribas uz Krieviju pie bajiem, lai tie gar tevi nogrābstās. Citādi es to skaidrot nespēju. Rakstā ir runa par latviešiem, bet tu spītīgi novirzies no tēmas par latviešiem, pie saviem bajiem, lai tie gar tevi nogrābstās. Es teikšu vienu, Ījaba grāmatu būtu interesanti izlasīt un tad uzrakstīt, ko es domāju, jo patreiz tas ir tikai raksts, viedoklis, bet kamēr grāmatu neesmu lasījis man sava objektīva viedokļa par to būt nevar. Izlasīsim grāmatu, tad parunāsim par to. Bet pagaidām, kamēr to lasi, vari ļauties savu baju apskāvienos!

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Pastāsti, kādēļ tev tā nepatīk, ka es runāju arī par Krievijas Federāciju, ka es šo valsti redzu kā mongoļu tatāru turpinājumu tik citās skaņās? Kādēļ? Tev ta kas?

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns

Krievija man neliek mieru, jo jūtu - agrāk vai vēlāk, ja Pūķins nenoliks karoti, viņš izraisīs trešo pasaules karu, kurš skars arī Latviju. Latvija ir brīnišķīga zeme, valsts, bet Pūķina karš to var iznīcināt. Ja Pūķina jau uzsāktais karš pret rietumiem neskartu Latviju, es klusētu. Lai viņš sitas kaut ar visu pasauli, uz pusi samazinot iedzīvotāju skaitu, jo esmu pārliecībā, ka cilvēku uz Zemes ir daudz par daudz.

7.jūl Atbildēt
ir tāds atbilde Guntis Akmeņkalns

Guntiņ, ja tu dzīvo Krievzemē, runā tur par to cik tev tīk! Šeit draudziņ ir Latvija un raksts ir par latviešiem ne taviem sugas brāļiem krieviem. Atgriezīsimies pie raksta, ja tevi tik ļoti satrauc krievi un Krievija ir gana daudz krievvalodīgo portālu, latviešiem tik daudz nav, ej un izpaudies tur! Kas attiecas uz trešo karu, tad man ļoti žēl, ka tu nezini vēsturi. Nevienu no pasaules kariem nav uzsācis kāds viens. Tur ir bijusi vesela ķēdīte kura iesākās pirms 110. gadiem kad Princips izdarīja savu liktenīgo šāvienu, viss tālāk notiekošais un arī šodien notiekošais ir tikai šī šāviena likumsakarīgas sekas. Bet atgriezīsimies pie raksta. Lasot tavus komentārus, tu pats sev to neapzinoties apstiprini rakstā izteikto apgalvojumu par latviešiem kā nepateicīgu un kašķīgu tautu. Līdz ar to rezumē ir tāds, ka tu pilnībā esi apstiprinājis Ījaba izteiktos apgalvojumus. Secinājums: viņa apgalvojumi ir pareizi, to pilnā mērā apstiprina Guntis Akmeņkalns ar saviem komentāriem. Žetons viņam, par aktīvu līdzdalību Ījaba izteikto apgalvojumu apstiprināšanā!

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Nepateicība - pasaules alga, tas nu kā āmen baznīcā, ja runājam par cilvēku savstarpējām attiecībām. Latvieši ir dažādi, ir tādi, kuri nekad pateicību otram cilvēkam nepaliek parādā, bet tie ir izņēmumi no kopējās masas. Cilvēki, cik man izdevies šos pavērot, ir pabaisi radījumi, turklāt teju visi, tiesa, katrs savā veidā!

Rakstā, cik noprotu, runa ir par lielvaru pārstāvju pukstiem, ka mazā Latvija valsts ir nepateicīga. Te nu jāteic, ka tie ir murgi. Valstis pret valstīm nevar būt nepateicīgi, valsts nav cilvēks. Pūķins ar uzskata, ka Latvija ir nepateicīga Krievijai. Nu ko tu debīlam padarīsi?

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns

Kā izveidojas tautas - viena lieta, kā izveidojas valstis - otra. Tautas izveidojas, ja pūļi apvienojas zem vienas valodas, rakstības, kultūras, bet valstis rodas apstākļu sakritības dēļ, kā kritušas kārtis + tautas briedums, izveidot savu valsti.

Krievi ( slāvi) izveidojās kā tauta, bet pie savas, krievu valsts, tā arī nav tikuši. Tagadējā Krievijas Federācija ir mongoļu-tatāru valsts, kuru arī pārvalda baji, kā mongoļi/tatāri. Krievus nosaukt par jaunu tautu pagrūti, viņi jau izsenis kūļājas, tik netiek pie tāda kultūras līmeņa, lai spētu izveidot savu valsti. Mongoļi/tatāri grauj visus krievu centienus tikt pie savas valsts. Iespējams, ja Hitlers būtu gadsimtu mīcījis slāvu mālus, tie (krievi) spētu izveidot savu valsti, proti, būtu kultūras ziņā pacēlušies līdz līmenim, lai izveidotu savu valsti.

7.jūl Atbildēt
ir tāds

Re latvietis- klasiskais, kuram krievi mieru nedod. Krievija ir federācija, tas ir valsts kura sastāv no daudzām tautām. Eiropā ir ne viena vien šāda valsts. Piemēram, Šveice kura oficiāli ir federācija, tā pat par tādu var uzskatīt Beļģiju, ja tajā nebūtu monarhijas un to pašu var teikt arī par citām Eiropas valstīm un nekas, neviens nesūdzas. Sāksim ar to, ka Eiropā nav, uzsveru nav mononacionālu valstu. Tātad to tautas kultūras ziņā nav pacēlušies līdz līmenim, lai izveidotu savu valsti, bet vairākas dzīvo vienā, re cik traki, viņi nav izauguši kā tu. Bet tu jau arī audz un vēl neesi kultūras ziņā pacēlies līdz līmenim, lai izveidotu savu valsti. Kas tev tur ar tiem mongoļiem, tatāriem, šķiet tie būs gar tevi tā kārtīgi nogrābstījušies, ka tu šos piesauc uz katra stūra. Ko tu te vēl piesauc slepkavnieku Hitleru? Pastāsti tu Hitlera pēcpuses laizītāj, cik latviešu jaunekļus Hitlers iznīcināja sūtot tos pirmajās rindās pret padomju pārspēku? Kaut tā laika konvencijas noteica, ka okupētājvalsts nedrīkst mobilizēt okupēto valstu iedzīvotājus, ne brīvprātgi, ne obligāti. Pie reizes izstāsti, kas ir baji? Pirmo reizi dzirdu tādu vārdu. Izskaidro šī vārda jēgu. Netaisos ne ar vienu karot, nedz arī kādam pēcpusi bučot un tieši tāpēc mani vismazāk uztrauc kā dzīvo Krievijā. Lai viņi tur uz galvas staigā, man kāda daļa? Bet šķiet tie mongoļi un tatāri, kaut vispār mongoļi apdzīvo Mongoliju, tatāri, pārsvarā Tatarstānā, būs kārtīgi tevi apgrābstījuši, ka tie tev mieru nedod, laikam tik labi bija, ka vēl gribas. Vai tad ne?

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Nu, nu !

Ko nu tā satrakojies?

Vai neesi dzirdējis Krievijas ideologu, kuri sevi dēvē par vēsturniekiem, stātus, kā slāvi Krieviju atguva no Hana, mongoļu, tatāru jūga? Tik tā nelaime, ka mongoļi, tatāri tā tos gadsimtiem mīcīja, ka rezultātā esam ieguvuši Krievijas Federāciju, kuru veido mongolizējušies slāvi pluss citas pārkrievotās tautas.

Bija cerība, ka Krievijas Federācija rietumvalstu ietekmē tiks kulturizēta, bet kas tev deva? Pūķins, citu mongoļu ietekmē, savu untumu dēļ, pagrieza Krievijas Federāciju atpakaļ, Āzijas, proti mongoļu, virzienā. Mongoļu baji dara savu, paskaties uz Lavrovu, ārlietu ministru, ja tu nezini, kas ir bajs.

7.jūl Atbildēt
ir tāds atbilde Guntis Akmeņkalns

Vispirms es nesatrakojos, aptracis esi tu. Redzi, es neklausos ko kāds Krievijā stāsta, bet no vēstures es zinu, kā Ivans III atteicās būt Kazaņas hana vasalis un 1487. gadā ieņēma Kazaņu un aizveda trimdā hanu Ilhamu, viņa vietā nometinot savu vasali hanu Muhamedu Aminu. 1505. gadā hans Muhameds Amins pārtrauca vasaļattiecības ar Maskaviju un uzbruka Ņižņijnovgorodas kremlim. Pēc ilgstošiem krievu-tatāru kariem Krievijas cars Ivans IV Kazaņu 1552. gadā pilnīgi nopostīja un Kazaņas hanisti pievienoja Krievijai. Klausies ko tevi tā uztrauc, lai Krievijas Federācija rietumvalstu ietekmē tiktu kulturizēta? Viņi tev to prasa? Redzi, to, kad Latvijas teritorijā reiz ieradās vācieši ar savu kultūru, tu asi protestē, sakot, ka gan vācieši, gan krievi citas kultūras, cita mentalitāte, svešķermeņi latviešu vidē, kuri riebjas saknē! Un, tas ir normāli, ka riebjas, ka visu laiku nākas lamāt te vienus, te otrus! Ir jālamā, ja turamies pie savas kultūras, valodas, pasaules redzējuma. Nu re, tad kāpēc Krievijai nav tiesību turēties pie savas kultūras, valodas un pasaules redzējuma? Kāpēc kādām rietumvalstīm būtu jākulturalizē Krievija? Vai tev nešķiet, ka pats esi sapinies tajā ko tu saki? Cik saprotu, tavā valodiņā bajs tas ir cilvēks, jo Lavrovs vispirms ir un paliek cilvēks, ja vien tu man nepierādīsi, ka viņš ir kas cits. Zini draudziņ, iemācies nepīties tanī ko pats raksti un tad raksti. Citādi lasot tevi man gribot negribot ir jāsmaida kā tu pats runā pretī sev.

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns atbilde ir tāds

Nav pretrunu, ir dialektika, cēloņu, seku mijiedarbība. Ir kas rāda lamā, nosoda zviedru laikus, runā par vācu laikiem, vāciešu briesmu darbiem, Krievijas mežoņu kariem Latvijā - neskatot visu ainu kopumā, filozofiskā griezumā. Ja skatāmies uz lietām kopsakarībās, tad teiciens - viss uz labu, ir bijis vienmēr vietā. Piemēram, grūtības ar kurām tagad saskaras ukraiņi, karš ar Krievijas mežoņiem, kaļ ukraiņu tautu spējai izveidot savu valsti, normālu valsti, brīvu no Krievijas ietekmes kā tas bija līdz šim. Daudzi ukraiņi Krieviju lamās vēl gadsimtiem, bet būtībā Krievijas krievvalodīgie tagad palīdz ukraiņu tautai tikt pie savas valsts.

7.jūl Atbildēt
ir tāds atbilde Guntis Akmeņkalns

Optimisms ir apsveicams, pat, ja tas ir nevietā!

7.jūl Atbildēt
IMIK

Nu es teikšu tā. Vairāk kā 30 gadus esmu bijis krievu pasaulē un pa to laiku pamatīgi tajā ieintegrēts, tā teikt. Piederējis krievu pasaulei nekad neesmu, tikai ieintegrēts. Tagad nu no tās atbrīvots bet miera jau nav, integrē atkal iekšā, šoreiz angļu/sakšu pasaulē. Bet es esmu jau par vecu lai mani atkal integrētu kaut kur iekšā, kaut gan uzskatu ka integrēšanās kādā citā etniskā pasaulē jau nav nekas slikts. Skumji un arī netaisnīgi manuprāt ir tas ka kaut kādi pārbēdzēji (no krievu pasaules uz angļu/ sakšu pasauli) par visu varu cenšas noliegt un nievāt visu to pozitīvo kas man, un varbūt vēl kādam, palicis no manas bijušās integrācijas krievu pasaulē. Nez kāpēc mēdijos pastiprināti stāda man priekšā ukraiņu pasauli, kurā nekad neesmu bijis integrēts, un kas pati ir kā krievu pasaules brāļpasaule, un kas faktiski krievu brāļpasauli principā ir nodevusi 2014. gadā uzsākot karu pret Ukrainas krievu pasauli.

7.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns

Tad jau tu zināsi teikt ar ko atšķiras krievu pasaule no latviešu pasaules...pastāsti!

7.jūl Atbildēt
IMIK atbilde Guntis Akmeņkalns

Pēc manas saprašanas kā "krievu pasaule" tā "latviešu pasaule" ir cilvēku garīgās pasaules attiecīgā etniskā veidolā.

8.jūl Atbildēt
Guntis Akmeņkalns

Vai Ivars Ijabs ir latvietis, uzvārds tāds jokains ? Vai viņš ir cietis no pārmetumiem par nepateicību? Kurš, kuri ir pārmetuši, par kādu tādu Ijaba nepateicību? Nē, nē, to mēs tomēr nezinām! Kādēļ viņš sēdēja arhīvos, kādēļ sarakstīja šo grāmatu, tas būtu jājautā viņam, ja jau grāmatas priekšvārdā, ja tāds ir, kas netiek minēts. Es domāju, ka šī grāmata tapa tādēļ, ka kaut kas tika pētīts, rakstot diplomdarbu, tā teikt - nelaida zudumā jaunības darba augļus.

Ja godīgi, es neesmu augstās domās par viņu! Kad bija politologs, smērējās klāt sorosiešiem, ar kreisiem uzskatiem...tāds glums tipiņš man rādījās, tiesa, varbūt, ka kļūdos.

8.jūl Atbildēt

Komentēt