Ukrainas ienaidnieki Latvijā tiek apkopoti katalogā

© myrotvorets.team

Ukrainas aktīvisti izveidojuši īpašu interneta vietni – katalogu, kurā tiek apkopoti agresīvākie Kremļa ietekmes aģenti Latvijā. Vienlaikus Ukrainas vēstniecība izplatījusi Ukrainas valstij naidīgo Latvijas ukraiņu organizāciju sarakstu, kas strādā Kremļa interesēs. Šis ir plašs darbalauks Valsts drošības dienestam.

Krievijas iebrukumam Ukrainā norisinoties vienlaikus fiziskajā un informatīvajā telpā, ukraiņu aktīvisti arī virtuālo vidi cenšas attīrīt no agresoriem. Līdztekus valsts institūcijām ar to nodarbojas arī sabiedriskā organizācija “Миротворец” - Ukrainas Nacionālās drošības, miera, cilvēktiesību un starptautisko tiesību noziegumu izmeklēšanas centrs. Tas apkopo un sistematizē informāciju par prokremliskiem teroristiem, separātistiem, algotņiem, kara noziedzniekiem un slepkavām, lai tālāk pēc saviem ieskatiem tos varētu izmantot tiesībsargājošās iestādes un īpašie dienesti. Šajā katalogā ar vārdiem, uzvārdiem un dienesta pakāpēm atspoguļotas pat veselas Krievijas armija vienības. Ja ukraiņiem šos iebrucējus neizdosies iznīcināt kaujaslaukā šodien, rīt, parīt, tad pēc kara varēs nākt pakaļ, lai tiesātu. Taču Ukrainas ienaidnieki nav tikai Krievijas Federācijas karavīri un Krievijas pilsoņi. Arī Baltijas valstīs un jo īpaši Latvijā ir gana daudz Kremļa ietekmes aģentu, kas piedalās informatīvajā karā pret Ukrainu, un ukraiņi izgaismo arī viņus. Vietnes adrese: myrotvorets.team.

Īpašais viedoklis fiksēts

Šobrīd Krievijas iebrukuma atbalstītāji tiek fiksēti, bet, kad karš būs galā, no viņiem varēs pieprasīt atbildību par pastrādātajiem noziegumiem.

Lūk, projekta apraksts:

“Saprotot, kādas šausmas izraisījis atbalsts “krievu pasaulei”, mēs cenšamies veltīt visas pūles, lai izgaismotu šo sērgu Baltijas valstīs. Sēžot ērtos eiropeiskos krēslos, šie “cilvēki” aicina uz karu Lietuvu, Latviju un Igauniju - ar saviem ierakstiem sociālajos tīklos un interneta portālos. Viņi iestājas par Krievijas iebrucēju veiktajām Ukrainas iedzīvotāju slepkavībām. Viņi pauž “savu viedokli”. Mēs izdarīsim tā, lai viņu īpašais viedoklis nepazustu interneta plašumos, vienmēr droši glabātos un būtu viegli pieejams. Slava Ukrainai!”

Vietnē apkopoti arī Latvijas Republikas krimināllikuma panti, kas paredz sodus par genocīdu, noziegumiem pret mieru un to attaisnošanu, aicinājumiem uz agresīvu karu un militāru konfliktu, naida kurināšanu. Lai ikviens katalogā iekļautais saprastu savu nodarījumu juridiskās konsekvences.

Kādi vārdi sarakstā

Vietne izveidota tikai martā, taču fizisku un juridisku personu uzskaitījums katalogā jau ir krietni tālu otrajā simtā. Ar saitēm uz sociālajiem tīkliem, bildēm un konspektīviem nodarījuma aprakstiem - atbalsta Krievijas agresiju, pavairo Krievijas viltus ziņas, izplata kara propagandu un simboliku. Pie viena profila ir sevišķi smaga apsūdzība - pret Ukrainu vērstās karadarbības organizēšana. Profils pieder Krievijas Federācijas vēstniecībai Latvijā. Ne jau velti Latvija vakar pieņēma lēmumu izraidīt trīs vēstniecības darbiniekus. Lielākā daļa katalogā iekļauto ir fiziskas personas, un daudzas no tām Latvijas publiskajā telpā jau pazīstamas kā Kremļa politikas atbalstītāji. Arī no “Neatkarīgās” publikācijām. Tur, piemēram, ir Aleksandrs Ržavins, kuram ļoti rūp latviešu sarkanie strēlnieki Kremļa ideoloģijas mērcē. Ir Osipovu laulātais pāris no Liepājas, kas ik pa laikam nāk klajā ar jaunām provokācijām pret Latvijas valstiskumu un pašlaik organizē kampaņu “Načnoj dozor”. Jurijs Aleksejevs, kas pirmajā instancē notiesāts par nacionālā naida kurināšanu un bērnu pornogrāfiju. “Publicisti”, kas nodarbojas ar krievu publikas smadzeņu sistemātisku skalošanu - Aleksandrs Filejs un Vladimirs Lindermans. Tad ir partija “Latvijas krievu savienība” komplektā ar eiroparlamentārieti Tatjanu Ždanoku un viņas Aleksandru svītu - Giļmanu un Gapoņenko. Tā dēvētais antinacists Josifs Korens. Un vēl daudzi citi - arī pavisam nepazīstami kadri, kas dižojas ar sirpjiem, āmuriem, sarkaniem karogiem, Z burtiem un pretvalstiskiem tekstiem. Visi viņi tiek rūpīgi fiksēti kā Krievijas noziedzīgā režīma aktīvi atbalstītāji.

Palīgs kremlinu atpazīšanā

Valsts policija jau atkārtoti aicinājusi sabiedrību ziņot par Krievijas agresijas atbalstītājiem. Ukrainas sabiedrisko aktīvistu izveidotais katalogs policijai var kalpot kā lielisks palīgrīks Kremļa ietekmes aģentu izķeršanā. Atliek tikai pašķirstīt un sākt rakstīt pavēstes ar uzaicinājumu ierasties paskaidrojumu sniegšanai resoriskās pārbaudes ietvaros. Diemžēl pavēstes var nākties sūtīt arī ukraiņu izcelsmes personām, jo ir vēl viens saraksts, ar ko Valsts drošības policijai būs lietderīgi iepazīties. Tie ir par Kremļa atbalstītājiem konvertējušies Latvijas ukraiņi. Ukrainas vēstniecība Latvijā sociālajos tīklos izplatījusi attiecīgu PAZIŅOJUMU par nelojālajām ukraiņu diasporas organizācijām Latvijā - lai latvieši neuzķertos aicinājumam ziedot tām naudu it kā Ukrainas labā. Vēstniecība informē, ka Latvijā darbojas astoņas ukraiņu diasporas biedrības, kuras ir pa īstam patriotiskas un pārdzīvo par Ukrainu. (To nosaukumi atrodami paziņojumā.) Savukārt pārējās ir Krievijas Federācijas līdzjutējas. Lūk, to raksturojums un uzskaitījums:

Ukrainas vēstniecība informē

“‼ UZMANĪBU!!! Latvijā joprojām darbojas pretukrainiskās un prokrieviskās it kā “ukraiņu” organizācijas, kuras ir Latvijas Ukraiņu biedrību apvienības sastāvā (LUBA), I. Dukules vadībā. Šī apvienība ir izslēgta no Pasaules ukraiņu kongresa, savukārt tās vadītājiem tika atņemts ārzemju ukraiņa statuss par viņu prokrieviskām darbībām.

‼ Prokrieviskās LUBA sastāvā ir šādas organizācijas: ‼

- Vangažu ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Jatraņ” (vad. Irina Dukule);

- Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Javir”(vad. Volodimirs Demčenko);

- Ukraiņu sociālās izpētes centrs “Etnikos” (vad. Natālija Lisogorova);

- Ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Dnipro” (vad. Ivans Nalivajko);

- Latvijas ukraiņu sieviešu apvienība (vad. Olga Vandilovska);

- Liepājas ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Svitanok” (vad. Larisa Davidenko);

- Rēzeknes ukraiņu kultūrizglītības biedrība “Vodograj” (vad. Valentina Zakačura).

Šajā kontekstā Ukrainas vēstniecība aicina Latvijas valdību, pašvaldības organizācijas un NVO nereaģēt uz LUBA sastāvā esošo organizāciju aicinājumiem.

Minētā struktūra var būt izmantota no ienaidnieka puses - Krievijas, lai īstenotu provokatīvas darbības Latvijā.”

UZZIŅA

Saņemot informāciju par aktivitātēm, ar kurām tiek pausts atbalsts Krievijas īstenotajai karadarbībai Ukrainā, Valsts policija aicina ziņot:

✔️ Valsts drošības dienestam - rakstot uz e-pastu: info@vdd.gov.lv

✔️ Valsts policijai - rakstot uz e-pastu: vpdd@vp.gov.lv. Gadījumos, kad nepieciešama tūlītēja palīdzība, jāizmanto policijas palīdzības tiešais tālruņa numurs 110.

Valsts policija arī aicina iepazīties ar valsts oficiālā izdevēja sagatavoto skaidrojumu “Krievijas agresijas Ukrainā atbalstīšanas tiesiskās sekas”

Izpēte

Aizsardzības ministrijas vadītāji apliecina izpratni, ka karš Ukrainā dod Latvijai iepriekš neiedomājamas iespējas Latvijai tikt pie ieročiem, vislabāk pie droniem, ar kādiem uzturēt Latvijas armijas kaujas spējas vairākus gadu desmitus uz priekšu.