Lai pilnvērtīgi varētu strādāt, karavīram ir vajadzīgas trīs lietas: pirmkārt, paēst – un Ādažu militārajā bāzē ir uzcelta milzīga ēdnīca. Gulēt ‒ vēl pirms mēneša bāzē pabeigta jaunas kazarmas būvniecība. Un sportot. Tagad pēc 30 gadiem, kopš Ādažu bāzi atkal darbina Latvijas armija, karavīriem beidzot ir kur sportot.
Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers, vakar atklājot Ādažu militārās bāzes sporta kompleksu, gandarīts secināja, ka ar šo objektu karavīru vajadzību aplis - ēst, gulēt, sportot ‒ ir noslēgts. Un karavīru šeit ir daudz. Ļoti daudz. Gan savējie, gan sabiedrotie.
Papildu motivācijas avots
Brīžos, kad notiek karavīru rotācija un vieni misijā atbraukušie nomaina citus, te ir tūkstošiem karavīru. Un viņiem ir jāuztur sevi pienācīgā fiziskā formā. Tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ ir tapis sporta centrs. Šī bija viena no pirmajām prasībām, ko izvirzīja NATO kaujas grupas cilvēki, ierodoties uz darbu Latvijā. Līdztekus ēdnīcai un pajumtei karavīriem nepieciešama sporta infrastruktūra.
Bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš atzīst, ka var, protams, ar sportu nodarboties visur kur. Vingrot turpat kazarmās, skriet pa mežu un atspiesties uz ietves. Taču šāds sporta komplekss dos milzīgu papildu motivāciju. Nav noslēpums, ka pēdējo gadu paaudzei ir problēmas ar veselību un fizisko kondīciju, tāpēc armija bija spiesta kļūt pielaidīgāka attiecībā uz topošo karavīru fiziskajiem normatīviem un veselības stāvokli. Ja zobi cauri, tad palīdz salabot, ja rokas nav spēcīgas, dod laiku uztrenēt. Un algu maksā jau no pirmās dienesta dienas. Brīvprātības apstākļos katrs karavīrs ir zelta vērtē. Ar armijas fiziskās sagatavotības normatīviem var iepazīties ŠEIT.
Nekāda rīģipša!
Tagad līdz ar laba sporta centra uzbūvēšanu Ādažu bāzē sauszemnieku rindās varēs augt arī profesionāli sportisti. Tas esot fakts, ka jau vairāki karavīri, kas grasījušies atvaļināties, ir pagarinājuši dienestu - tieši pēdējā laika infrastruktūras uzlabojumu dēļ. Un būvēts ir patiešām kvalitatīvi. Ekskursijā pa jauno sporta centru Neatkarīgā, pirmkārt, ievēroja materiālu kvalitāti - nekāds rīģipsis, nekāds putuplasts. Īstas sienas. Speciālas grīdas. Sanitārās telpas, kas spēj izturēt simtiem apmeklētāju slodzi dienā. Un lielisks aprīkojums. Ēku būvēja un apmaksāja Latvijas puse ‒ 19,3 miljoni eiro. Sporta aprīkojumu finansēja kanādieši. Tas ir patiešām bagātīgs. Visdažādākie trenažieri - pat dārgie airēšanas koncepti, daudzveidīgi vingrošanas rīki, cīņas sporta aprīkojums - visas kvalitatīvas un ilgmūžīgas lietas. Protams, arī tās nolietojas, tāpēc kanādieši uzņēmušies gādāt par to uzturēšanu. Latvieši attiecīgi rūpēsies par māju. Kurš ko sarūpējis, par to arī atbildīgs. Māja liela, un tai līdzās ir āra sporta laukumi. Viss kopā 9800 kvadrātmetru. Bez mantām un mājas vēl būšot jāatrisina treneru jautājums, pašu rindās nepietiekot. Bet galvenais, ir radīts pamats pilnvērtīgai militāri sportiskai attīstībai. Divās stundās šeit var pilnvērtīgi trenēties 300 cilvēki. Ekskursiju Neatkarīgajai novadīja Ādažu militārās bāzes Sporta kompleksa vadītājs Aivars Graikstis.