Komentāri: Ekonomists: zaļais vājprāts žņaudz Eiropu, bet prātīgākais ar “Rail Baltica” ir to apturēt

"Pastāv jau arī Māstrihtas kritēriji - nevar bezgalīgi aizņemties."

Baltijas Klondaiku neapturēt, jo var aizņemties. Noder painteresēties par esošo situāciju - Government debt at 88.0% of GDP in euro area ( ec.europa.eu). LV vēl nav tikuši pāri psiholoģiskajiem parāda 50%, bet MK var neņemt vērā Saeimu, tad aizņemšanās turpināsies.

27.feb Atbildēt

Noželojamie NRA "administratoriņi", bail palika no taisnības komentāros?

Varu atkārtot vēlreiz:

Es drošības struktūru vietā pārbaudītu šī "ekonomista" lomu RB projekta torpedēšanā.

1.Strādājis kā valdes loceklis un viceprezidents no 2005. līdz 2019. gadam VAS "Latvijas Dzelzceļš".

2.Aivars Strakšas šobrīd (no 2025. gada 12. augusta) ir padomes loceklis AS “Latvijas Gāze”.

27.feb Atbildēt

Jau pašā sākumā gudri cilvēki brīdināja, ka šāds ātrvilcienu projekts 3 izmirātu republikām ir par smagu. Pirmkārt, tām nav tik daudz naudas, lai to uzbūvētu, tad vēl tas ir jāuztur un tam jābūt rentablam.

27.feb Atbildēt

Ilzīt, duj ka ru uz savu rašku, tur ziedēsi un plauksi.

27.feb Atbildēt

Tieši tā! Tas jpar to zālo murgu jau sen bija skaidrs, jo nevar būt tā, ka tikai Eiropa viena pati nodrošinās klimatneitralitāti, lai kā gribētu. Turklāt globālā sasilšanu ietekmē daudz faktoru, bet tikai dažus cilvēks varētu ietekmēt. Daudz aktuālāk būtu domāt par piemērošanos sasilšanai.

Rail Baltic ir afēra jau no sākuma, kad sāka ar Rīgu. Kāpēc Briškens vēl ir uz brīvām kājām? Atceros, cik aktīvi viņš TV iestājas par stacijas pārbūvi (uz rezultātu ir nepatīkami skatīties), Daugavas pāli un lidostas apkārtnes sabojāšanu ar nevajadzīgiem betona stabiem. Kariņš un Linkaits arī dzīvo mierīgi, visticamāk tādēl, ka visi minētie ir no valdošās (cerams, tikai līdz vēlešanām) koalīcijas.

Veiksmi Alvja Hermaņa partijai! Tad ir cerība, ka valsti vadīs saprātīgi un atbildīgi cilvēki.

27.feb Atbildēt

Kāpēc tu domā, ka Brikšens, Kariņš un Linkaitis ir vainīgs, bet Aivars Strakšas nav?

Esi taču vienreiz konsekvents!

27.feb Atbildēt
Dzēsts lietotājs atbilde Valdis

Vai katram ir tev jāatskaitās, kāpēc kāds domā tā kā domā un ne savādāk. Kaut kāds prokurors atradies ... 🤪

28.feb Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Dzēsts lietotājs

Nē, viņam ir jāatskaitās tikai tev.

Es tikai uzdevu jautājumu trollim-iesācējam.

28.feb Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Dzēsts lietotājs

Operatīvi sāc darboties, troļlu uzraug.

Atkal liec dzēstt administratoram nepatīkamus komentārus!

Pa biksēm no Nastjas dabūji?

28.feb Atbildēt

Izskatās, ka t.s . Valdis nav Latvijas draugs. Un ne tikai šoreiz.

27.feb Atbildēt

"Valdis nav Latvijas draugs" Varbūt paskaties uz sevi? Kaut kā neesmu lasījis, ka Valdis atbalstītu kārtējos avantūristus -saulvežus. Jeb nezini, kas notika Ukrainā?

27.feb Atbildēt

Nu šito Andrīti es jau esmu dzirdējis ne reizi vien.

Tas ir tāds pats trollitis, kā Gunča, tikai rangā zemāks.

P.S. Lūk tev, Nikolaj, vēl viens raksts, kur redakcija panikā dzēš komentārus. Par iepriekšējo es tev vienā komentārā arī atbildēju.

27.feb Atbildēt

Skat, skat, vēlreiz izdzēsa.

Laikam tam Strakšas uz varžacīm pamatīgi uzkāpts.

Agrāk sēdēja kopā ar Magoni uz apsūdzēto sola, tagad sēž LG padomē.

28.feb Atbildēt

Jā, 👉 tas ir uzpirktu Eiropas tautu nodevēju - ākstu Leijeņu, Mērču un frīkaino Makaronu ar Co plus JV - destruktīvais un disfukcionālais "veiksmes stāsts"! 🤮

28.feb Atbildēt

Katram ir skaidrs, ka pamattrase ir jāuzbūvē, tur nav variantu. Tā pāreja uz Eiropas sliežu platumu kaut kā ir jāsāk. Mūsu kaimiņi jau centīgi būvē, tā kā - te ir par vēlu vāvuļot, bet ir jāstrādā.

To Rīgas loku gan nedrīkst būvēt. Par Rīgas loku dažam labam ir jāiet 'sēdēt'.

1.mar Atbildēt

Un tagad Andri visi kopā padomāsim kāpēc NRA tik ļoti grib, lai šis projekts tiktu slēgts.

1.mar Atbildēt

Valdi - šajā dzelzceļa projekta kontekstā nav svarīgi, ko kurš 'grib', man ir grūti saredzēt lietas šādās kategorijās. Šis ir par mūsu kopējo naudu realizēts projekts, par kuru visiem kopā būs jāsamaksā (ja tā padomā - no kurienes tad gala beigās nāk tie 85% Eiropas līdzfinansējuma, ja ne no mūsu pašu eiropiešu kabatām?). Te nedrīkst neko 'gribēt' darīt, te drīkst tikai 'vajadzēt' darīt.

Es saprotu, ka tas ir izklausās panaivi un dzīvē tā nenotiek, bet nu pretējais grāvis ir Briškena un Linkaiša psihopātija/infantilisms/verga dzīves uztvere, kur vispār viss ir pofig, 'pēc manis - kaut ūdens plūdi'.

Tāda sajūta, ka Latvijai kā organismam ir pilnīgi sabeigta imūnsistēma. Ar ko tas beigsies, negribas pat domāt.

1.mar Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Andris Kronbergs

Nu, bet, es tev taču pilnīgi piekrītu!

Proejekts tiks realizēts tā vai tā, gribam mēs vai NRA vai negribam.

Runa ir par kaut ko citu.

Jautājums, kāpēc NRA tik aktīvi iestājas pret to, gandrīz katru dienu pa rakstam, kaudze angažēto troļlu komentāru u.t.t.

Tiešām cer projektu apturēt? Politiskā aģitācija ? What else?

Vienīgi tiešām skumji, ka vainīgie nedabūs pasēdēt. Pārāk bezspēcīgi tie mūsu represīvie orgāni. Bet, varbūt, pārāk savā starpā saistīti?

Uzaskatu, ka vainīgo loks nebeidzas ar Brišķenu un Linkaiti. Kaut kur es biju izvilcis tabulu par top atbildīgajiem visa projekta garumā, ja sameklēšu, tad te iekopēšu.

1.mar Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Andris Kronbergs

🇱🇻 NACIONĀLAIS LĪMENIS

Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDzL)

2014–2018

🔹 Baiba Rubesa – valdes priekšsēdētāja

(projekta struktūras izveide, starptautiskā koordinācija)

2019–2021

🔹 Kaspars Vingris – valdes priekšsēdētājs

(projektēšanas līgumi, iepirkumu posms)

2021–2023

🔹 Kaspars Briškens – valdes priekšsēdētājs

(pārvaldības stiprināšana, budžeta pārskatīšana)

2023–2026

🔹 Ēriks Diļevs – valdes priekšsēdētājs

(būvniecības posma uzsākšana Latvijā)

🌍 BALTijas KOPUZŅĒMUMS

RB Rail AS

2015–2018

🔹 Baiba Rubesa – izpilddirektore (CEO)

2018–2021

🔹 Agnis Driksna – pagaidu izpilddirektors / valdes priekšsēdētājs

2021–2023

🔹 Marko Kivila – izpilddirektors

2024–2026

🔹 Arenijs Jackus – izpilddirektors

🏛 POLITISKĀ ATBILDĪBA (Satiksmes ministrija)

2014–2016

🔹 Anrijs Matīss

2016–2019

🔹 Uldis Augulis

2019–2022

🔹 Tālis Linkaits

2023–…

🔹 Kaspars Briškens

1.mar Atbildēt

Valdis centīgi seko līdzi projektam, tas ir acīmredzami :)

Viena lieta - Tu esi aizmirsis, ka Briškens projekta sākumā (2015 - 2018) bija 'Chairman of the Management Board'. Un tas ir vēl augstāk par CEO, kurš tikai cenšas realizēt izstrādātu stratēģiju.

Tieši Briškens bija starp tiem, kuri radīja visu šo 'stratēģiju', kura tagad ir 'ierāvusi totālā zarā'. Tā kā CEO nav galvenais sarakstā.

1.mar Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Andris Kronbergs

Tur jau tā lieta, ka es nesekoju projektam.

Taču, kad sākās šī putra, protams, pameklēju šādu tādu informāciju.

Troļļu uzdevums šeit ir vienkārši riet un vaukšēt. Mans saprast. Un es jau nu nebūšu tas, kas veiks padziļinātu izpēti. Katrā ziņā paldies tev par papildus informāciju.

Es savukārt atradu atbildīgo sarakstu laika nogrieznī. Skaidrs, ka visi jau nav vienlīdz vainīgi.

Kaut gan esmu liels skeptiķis, ka visi vainīgie tiks atrasti un pienācīgi sodīti, kaut kāda naiva cerība jau paliek.

1.mar Atbildēt

Nu varbūt Kaspars nebija tieši 'Chairman', bet viņš noteikti bija starp pirmajiem projekta stratēģiem.

1.mar Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Andris Kronbergs

Nu par Kasparu, manuprāt, viss skaidrs.

Man tikai būtu interesanti uzzināt, kas bija tas pirmsākums, kad projektu sāka "aizlaist aiz pamatrases".

Zagšanas shēma, it kā jau skaidra.

Aizlaižam naudiņu ārpus pamattrases, izpētei, smukām filmiņām, "projektēšanai", vadības kantoru dibināšanai, atzariem, Rīgas stacijai u.t.t. Un nekas jau "nav nozagts"!

Viss likumīgi.

Man nav tādas informācijas, kurš un cik ir vainīgs katrā no etapiem, bet man ir aizdomas, ka "process" iesākās jau Rubesas laikā.

1.mar Atbildēt

Nu ne velti KNABs plāno nodot šo lietu prokuratūrai (vai jau ir nodevis, nezinu).

Jāiepērk popkorns un jāgaida. :) Tur jau noteikti viss ir noslepenots, tā kā mums - reņģēdājiem - to neuzzināt (pagaidām).

Es lieku likmi, ka jau pirmssākumā projekts tika mākslīgi sadārdzināts (Krievijas stilā) ar to Rīgas loku, kur varētu 'apgūt' miljonus (vai miljardus). Šmuce sākās, kad Eiropa atteicās to 'sviestu' līdzfinansēt un tagad vairs nevienam nav skaidrs, ko darīt, jo pāķu blefs neizgāja cauri.

Viens ir skaidrs - tāda Rubesa tur ir tikai bandinieks (peška).

Gan jau situācija attīstīsies.

Un varbūt Briškena piemineklis tomēr tiks uzstādīts uz tā Daugavas pāļa, lol :) Viņš to ir godam nopelnījis.

1.mar Atbildēt
Valdis @valdis.fa4001a000c atbilde Andris Kronbergs

Piekrītu tavam komentāram gandrīz simtsprocentīgi.

Skepse pat īsto vainīgo atrašanu, domāju, ka tie kas tuvāk "politiskajām aprindām", no soda izspruks.

Ceru, ka nebūs vainīgs tikai "Serguts".

1.mar Atbildēt

Projekts ir jāslēdz, jo tā realizēšanas gadījumā, Latvija nespēs visu to uzturēt. Paskaties, Valdi Jaunžeika , cik Latvijā šobrīd ir tilti uz sabrukšanas sliekšņa, kurus jāatjauno, kaut naudas nav. Tos miljonus, visus kā viens, jānovirza jau noteiktajai prioritātei - dzimstības palielināšanai.

1.mar Atbildēt
Inocents @inocents atbilde Valdis

Valdis vienreiz beidzot izdarīja ko prātīgu - lūk, gadās arī Valda stāstā veiksme!

2.mar Atbildēt

Trīs komandas, ko prot krancis Inocents: dod ķepu, pie kājas, veiksmes stāsts.

2.mar Atbildēt
Inocents @inocents atbilde Valdis

Stulbais un kvankšķošais krancis Valdis atcerējās tās "Trīs komandas", ko viņš saprot kā krancis: "dod ķepu, pie kājas, veiksmes stāsts"? Apsveicu; nu - nāc pie kājas!))

2.mar Atbildēt

Ā, aizmirsu vēl vienu Inocenta spēju, atkārtot, ko saka dresētājs.

2.mar Atbildēt
Inocents @inocents atbilde Valdis

Krancīt - marš, pie kājas! )

2.mar Atbildēt

NRA lasītāji !

Iesaku jums neielaisties diskusijās ar troļliem vārdā "Koments" un "Guntis Akmeņkalns".

Koments savos komentāros neatzīst atsevišķu Latvijas reģionu piederību Latvijai, apstrīd Latgales reģiona iedzīvotāju tiesības dzīvot ārpus Latgales, lieto izsmejošus apzīmējumus Latvijas iedzīvotājiem. Viņam ar sajūsmu pievienojas Guntis Akmeņkalns, kurš apzināti izplata melus par Latgales iedzīvotājiem (Rīgā, mans vērojums, tu nospļauties nevari, lai kādam čangalim amatā netrāpītu ģīmī). Jautāts nosaukt tos "čangaļus augstos amatos" ir spējīgs nosaukt tikai bijušo(!!!) ģenerālprokuroru Stukānu.

Uzskatu, ka šie abi troļļi apzināti cenšas sanaidot Latvijas iedzīvotājus šķirojot pēc etniskās piederības, slavinot nacistiskas idejas un izplatot acīmredzamus melus.

Viņus atbalsta arī NRA vadība, dzēšot šos komentārus.

P.S. Papildus informācija NRA athīvā.

1.mar Atbildēt

Komentēt

atbilde atcelt