Gobzems: Es ieteiktu šiem politiķiem ar Kariņu iet mājās

© Ģirts Ozoliņš/F64

Pie frakcijām nepiederošais Aldis Gobzems noteikti ir skaļākais un aktīvākais 13. Saeimas deputāts. Viņam ir viedoklis pilnīgi par visu, un tas praktiski nekad nebūs glaimojošs valdošajai koalīcijai. Lai nostiprinātu savu “eštablišmenta” atmaskotāja un apkarotāja tēlu, viņš pat var diametrāli pretēji mainīt savu viedokli, kā tas, piemēram, tika darīts jautājumos par Covid-19 izplatības apkarošanu.

Neraugoties uz visu, ietekmes uz procesiem Saeimā A. Gobzemam praktiski nav. Gluži kā lielākajai daļai opozīcijas. Ir maz ticams, ka viņa viedoklis tiks ņemts vērā arī nākamā gada budžeta veidošanā. Jo vairāk tādēļ, ka tas taps sarežģītos - Covid-19 krīzes apstākļos.

Taču politiķis, kas 13. Saeimā iekļuva teju kā triumfators, bet ļoti ātri slavas laurus zaudēja, nolēmis tos atgūt, dibinot savu partiju. Kāds būs tās nosaukums, pagaidām netiek izpausts, bet tās platforma jau ir skaidra - vēl agresīvāka un revolucionārāka par nu jau norimušo, bet priekšvēlēšanu laikā zemi ar debesīm kopā jaucošo KPV LV.

Koalīcija ir sākusi darbu pie nākamā gada budžeta. Kā ierasts, opozīcijai un neatkarīgajiem deputātiem šajā procesā būs maza teikšana. Ja jums būtu iespēja dot vienu padomu, kuru noteikti ņems vērā, kāds tas būtu?

Es ieteiktu šiem politiķiem ar Kariņu [premjerministru Krišjāni Kariņu] iet mājās, nevis gatavot budžetu. Tas būs daudz vērtīgāk. Un tas notiks tāpat. Viss pārējais nav mainījies ‒ uzpūstais valsts aparāts, neizpildītie likumi par mediķu algām, darba spēka nodokļi utt. Nekas nav mainījies.

Saeima nule pieņēma ziņojumu par vēlēšanām Baltkrievijā, kurā kaimiņvalsti aicina rīkot atkārtotas vēlēšanas. Vai, jūsuprāt, šajā ziņojumā lietotā valoda un aicinājumi ir atbilstoši situācijas smagumam Baltkrievijā? Lietuvieši, piemēram, pateikuši, ka neatzīst Aleksandru Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu.

Latvijai nav jāatzīst vēlēšanu rezultāti Baltkrievijā, ir jāpalīdz novērst potenciālu asinsizliešanu, jāuzņem politiskie bēgļi, ja tas līdzēs mazināt fizisku sadursmi, jāiesaldē Lukašenko [Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko] režīma aktīvi. Šis temats gan ir daudz plašāks. Baltkrievijas tauta sagaida pārmaiņas. Mēs esam gatavi šīs pārmaiņas atbalstīt. Mūs dara ļoti bažīgus notikuma attīstība tepat aiz robežas. Mierīga un likuma ietvaros paredzēta varas pāreja novērsīs traģēdiju. Pie mums dzīvo ļoti daudz cilvēku, kuriem situācija Baltkrievijā rūp. Mēs negribam asinsizliešanu. Mēs gribam, lai cilvēkiem ir cerība uz nākotni. Mums situācija jāpalīdz deeskalēt, nevis kūdīt. Mums ir jāmēģina pārliecināt esošo administrāciju sekmēt nevardarbīgu varas maiņu. Baltijai ir jābūt punktam, kurš sekmē to, lai pēc iespējas mazāk baltkrievu ciestu šajā procesā. Mums jābūt atvērtiem jebkuram risinājumam, kurš ļauj izvairīties no vardarbības.

Nesen publicists Sandris Točs paziņoja, ka nodibināta Demokrātijas aizsardzības biedrība, kurā darbojas vismaz pāris atvaļinājušos pulkvežu. Arī jūs esat paziņojis, ka rudenī dibināsiet jaunu partiju. Ņemot vērā, ka iepriekš esat izteicies, ka jūsu partijā aicināti arī virsnieki, - vai Toča biedrība nav pirmais solis uz Gobzema partiju?

Domāju, ka tam nav nekādas kopsakarības. Esmu aicinājis cilvēkus iesniegt man motivācijas vēstules. Esmu saņēmis vairākus simtus, un no nākamās nedēļas sākam cits citu iepazīt klātienē. Tas ir pirmais posms partijas dibināšanai.

Intervijas

Intervija ar īpašo uzdevumu vēstnieku, ANO Drošības padomes kampaņas sekretariāta vadītāju Andreju Pildegoviču: par to, kāpēc Latvijai jākļūst par ANO Drošības padomes locekli, par to, kāpēc “sliktie zēni” neiet prom un kāpēc ANO ģenerālsekretāram vāja izpratne par Austrumeiropas reģionu, kāpēc Latvija nopirkusi vēl vienu ēku Ņujorkā, vai tā kļūs par patvēruma vietu valdībai kara gadījumā, un kā labāk palīdzēt Latvijas uzņēmējiem.

Svarīgākais