Ko nu Kluiņa kungs muldās. Latvijā nekad autoceļi nav bijuši tik labi, kā šodien. Un lielie autoceļi patiešām ir labi, braukšanas vaina.
FAKTS.
P.S. Protams mums nav četrjoslu ceļu, bet vajadzētu. Pirmkārt jau Rīgas apvedceļu. Arī VIA Baltija ļoti vajadzētu, vismaz no Lietuvas līdz Vidzemes vidum. Bet toties ir mums murgs ar Rail Baltica. Ja tos miljonus, kas tur nočakarēti, būtu ieguldījuši ceļos, mums Rīgas apvedceļš jau noteikti būtu četrjoslu!!!
Ja par mazajiem ceļiem, tad tas ir cits stāsts. Lai arī tie ik gadu paliek labāki. Tomēr šķīdonī ir vietas, kur labāk braukt tikai ar traktoru. Bet visam savs laiks. Gan jau arī tur kādreiz būs cietais segums.
Nekad neaizmirsīšu, kā pirms 30 gadiem 20 km ar žigulīti braucu 2 stundas ar otro ātrumu. Nu jau gadus 15 vismaz tur ir asfalts un ir lieliski izbraucams jebkurā gadalaikā.
Ceļus Latvijā māk būvēt. Un to dara profesionāli un kvalitātei tiek sekots stingri. Un konkurence starp būvniekiem ir nopietna.
Ja par tiltiem, tad manuprāt, uztraukumam nav pamata. Tiltu stāvoklim tiek sekots profesionāli. Man, ik pa brīdim gadās pabraukt pa visu Latviju, nav radies iespaids, ka uz mūsu tiltiem būtu svara ierobežojumi. Ja neskaita mūsu "'kauna traipu" uz VIA Baltija.
Pie negadījumiem, nespeciālista viedoklis, absaolūtajā vairumā gadījumu nav vainojami ceļi, bet gan blīve starp stūri un sēdekli. Hroniski nemākam droši uzvesties uz ceļa. Protams, ja būtu četrjoslu ceļi, drošiba pieaugtu. Bet ir kā ir un tik ātri četras joslas uz Latvijas "ārēm" nesagaidīsim.
Drošibas kontekstā daudz varētu darīt mūsu kustības drošibas speciālisti, kuriem vienīgais "jājamzirdziņš" ir ātrums. Bet būtisks drošibas faktors ir distance starp a/m. Ļoti nozīmīgs faktors. Tam neviens nepievērš uzmanību, ķēpa liela un iekasēt sodanaudu arī sarežģīti. Bet vajadzētu!!!
Komentāri: Kāpēc Latvijai slikti autoceļi izdevīgāki nekā labi ceļi
Kluinis!!?
Ko nu Kluiņa kungs muldās. Latvijā nekad autoceļi nav bijuši tik labi, kā šodien. Un lielie autoceļi patiešām ir labi, braukšanas vaina.
FAKTS.
P.S. Protams mums nav četrjoslu ceļu, bet vajadzētu. Pirmkārt jau Rīgas apvedceļu. Arī VIA Baltija ļoti vajadzētu, vismaz no Lietuvas līdz Vidzemes vidum. Bet toties ir mums murgs ar Rail Baltica. Ja tos miljonus, kas tur nočakarēti, būtu ieguldījuši ceļos, mums Rīgas apvedceļš jau noteikti būtu četrjoslu!!!
Ja par mazajiem ceļiem, tad tas ir cits stāsts. Lai arī tie ik gadu paliek labāki. Tomēr šķīdonī ir vietas, kur labāk braukt tikai ar traktoru. Bet visam savs laiks. Gan jau arī tur kādreiz būs cietais segums.
Nekad neaizmirsīšu, kā pirms 30 gadiem 20 km ar žigulīti braucu 2 stundas ar otro ātrumu. Nu jau gadus 15 vismaz tur ir asfalts un ir lieliski izbraucams jebkurā gadalaikā.
Ceļus Latvijā māk būvēt. Un to dara profesionāli un kvalitātei tiek sekots stingri. Un konkurence starp būvniekiem ir nopietna.
Ja par tiltiem, tad manuprāt, uztraukumam nav pamata. Tiltu stāvoklim tiek sekots profesionāli. Man, ik pa brīdim gadās pabraukt pa visu Latviju, nav radies iespaids, ka uz mūsu tiltiem būtu svara ierobežojumi. Ja neskaita mūsu "'kauna traipu" uz VIA Baltija.
Pie negadījumiem, nespeciālista viedoklis, absaolūtajā vairumā gadījumu nav vainojami ceļi, bet gan blīve starp stūri un sēdekli. Hroniski nemākam droši uzvesties uz ceļa. Protams, ja būtu četrjoslu ceļi, drošiba pieaugtu. Bet ir kā ir un tik ātri četras joslas uz Latvijas "ārēm" nesagaidīsim.
Drošibas kontekstā daudz varētu darīt mūsu kustības drošibas speciālisti, kuriem vienīgais "jājamzirdziņš" ir ātrums. Bet būtisks drošibas faktors ir distance starp a/m. Ļoti nozīmīgs faktors. Tam neviens nepievērš uzmanību, ķēpa liela un iekasēt sodanaudu arī sarežģīti. Bet vajadzētu!!!
Komentēt