Trešdiena, 8.februāris

redeem Aldona, Česlavs

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardMīlulis

Latvijā izveidots unikāls labdarības projekts - e- veikals, kurā ikviena dzīvnieka saimnieks iegādājoties ikdienas barību savam mīlulim, kļūs par dzīvnieku patversmes Ulubele iemītnieku atbalstītāju. Tātad pabarojot savu mīluli, pabaros arī dzīvniekus, kurus saimnieki pametuši.
6.dec 2022 Portāls nra.lv
Saeimā tiek virzīta iniciatīva, kas aizliegtu pastāvīgi turēt suņus pie ķēdes, Latvijas Radio raidījumā "Ķepa uz sirds" stāstīja nodibinājuma "Dzīvnieku policija" pārstāve Inese Bāra. Suņa turēšana pie ķēdes dzīvniekam ir milzīga gan psiholoģiska, gan fiziska trauma, uzsvēra kinoloģe Jūlija Elsa.
28.jun 2022 Portāls nra.lv
18. un 19. jūnijā Ķīpsalā notiks starptautiskā suņu un kaķu izstāde „Latvijas uzvarētājs 2022”, kurā vienkopus būs aplūkojami simtiem dižciltīgu visdažādāko šķirņu augstdzimuši mīluļi no 14 valstīm. Īpaši apmeklētājiem – paraugdemonstrējumi un šovi, kā arī plaša zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīcija.
7.jun 2022 Portāls nra.lv
Beznosacījumu mīlestība, pozitīvas emocijas un kompanjons uz mūžu. Suņu mīļotāji zina, ka mājdzīvnieks var būt cilvēka labākais draugs un vairot prieku. Rīt, 26. augustā visā pasaulē pat svin Starptautisko suņu dienu. Bet vai tiešām ķepaiņu īpašnieki ir laimīgāki par citiem cilvēkiem?
25.aug 2021 Portāls nra.lv
No suņu kodumiem gadā cieš vairāk nekā 100 bērni (2016. gadā - 148 bērni vecumā līdz 18 gadiem), no tiem 60% ir bijuši bērni vecumā līdz 9 gadiem. “Suns ir tikai dzīvnieks – viņš var pārprast cilvēka rīcību. Turklāt suns vēlas būt bara vadonis, īpaši saskarsmē ar bērnu,” brīdina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Katrs trešais sakostais bērns ir cietis no pašu ģimenē turēta suņa.
25.mai 2021 Portāls nra.lv
Latvijā pieaug no nelegāliem pārpircējiem un ievedējiem iegādāto mīļdzīvnieku skaits, atzīst Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB).
7.apr 2021 Portāls nra.lv
Šī gada sākumā Līgatnes dabas takas pieredzēja skumju notikumu. Nezināma persona sabojāja lapsu voljera nožogojumu, kā rezultātā savvaļā izkļuva voljerā dzīvojošās lapsas un viena no lapsām šī incidenta rezultātā aizgāja bojā, informē Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku Dabas izglītības un informācijas speciālists.
30.mar 2021 Portāls nra.lv
Piektdien, 19.martā no Ventspils piestātnes jūrā dosies Jūras spēku Patruļkuģu eskadras krasta apsardzes kuģis KA-14 "Astra" ar Rīgas zooloģiskā dārza pārstāvjiem, lai, akvatorijas apsekošanas laikā, izlaistu Rīgas zoodārzā dzimušu ronēnu, informē Rīgas Zooloģiskais dārzs.
18.mar 2021 tautaruna.lv
Iestājoties stabilam salam, vasaras nepatikšanas ar spītīgiem kukaiņiem un karstuma dūrienu tiek aizstātas ar ziemas problēmām - apsaldēšanās risks, saplaisājuši ķepu spilventiņi, iekaisuma procesu saasināšanās, saaukstēšanās, alerģiskas reakcijas un saindēšanās, ko izraisa uz ietvēm kaisītie reaģenti. Gjensidige Latvija sniedz ieteikumus, kā pastaigāties ar suni, kaķi vai citu mājdzīvnieku salā, lai novērstu sala izraisītos draudus mūsu mīluļiem.
20.feb 2021 Portāls nra.lv
Aptaukošanās kļūst par aizvien izplatītāku problēmu mājdzīvnieku vidū un vienu no iemesliem dažādu veselības problēmu attīstībai, atzīst sertificēta veterinārārste Anete Kalniņa.
6.feb 2021 Ziņu aģentūra LETA
Par gada dzīvnieku 2021 pasludinātas divas zīdītāju sugas - pelēkais zaķis un baltais zaķis, informē Dabas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Polīna Šķiņķe.
11.jan 2021 Portāls nra.lv
Mēnesi ilgās, draudzīgās visas Latvijas balsošanas sacensībās “Suns vai kaķis?”, ko uzsāka mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree”, ar balsojumu 49,8% pret 50,2% ir atklājies, ka mēs esam suņu cilvēku valsts. Balsošanas mērķis bija mudināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību. Tie ir arī galvenie Starptautiskās dzīvnieku aizsardzības dienas mērķi, kas 4. oktobrī tika atzīmēta visā pasaulē.
7.okt 2020 Zane Puķe
Dzīvnieku patversmē “Ulubele” aizvadītajā nedēļā bija novērojam liela rosība, jo, pateicoties organizatoriem «4finance Labie darbi» un SMScredit.lv, kārtējo gadu norisinājās rudens talka, kurā, kā ierasts, bija ieradies ievērojams skaits brīvprātīgo palīgu.
16.sep 2020 Ilze Šteinfelde
„Krematorija ir dāvana manam tēvam 60 gadu jubilejā,” ar īstu kapu jociņu savu stāstījumu sāk Kristaps Rūķītis, dzīvnieku kapsētas „Citi medību lauki” direktors, kura tēvs – modes mākslinieks, dzīvnieku mīļotājs un bohēmists Uģis Rūķītis – bija šo kapu izveidotājs. Uģis šogad svinētu apaļu jubileju, ja vien pirms sešiem gadiem nebūtu aizsaukts uz Viņsauli.
12.sep 2020 Elita Veidemane
Lielbritānijas valdība publiskojusi atsvaidzinātās vadlīnijas mīļdzīvnieku ieceļošanai un izceļošanai no valsts pēc 1. janvāra. Obligāta četru mēnešu karantīna nozīmē, ka pārvietošanās kopā ar kaķi, suni vai sesku kļūs tikpat kā neiespējama. Latviešiem, kas breksita dēļ plāno kopā ar savu mīluli atgriezties dzimtenē, tas jāpagūst izdarīt līdz gadumijai. Bet par kucēnu puslegālo tirdzniecību vispār var aizmirst.
9.sep 2020 Imants Vīksne
Tuvojoties Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai 4. oktobrī, mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree” uzsāk draudzīgas Vislatvijas balsošanas sacensības “Suns vai kaķis?”. Balsošanas mērķis ir ne tikai iedrošināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību, bet arī noteikt, vai mēs esam suņu vai kaķu cilvēku valsts. Tā kā šīs ir arī sacensības, ir izveidotas divas komandas. Tā dēvēto #suņumīļu komandu vada mūziķe Agnese Rozniece (Rakovska), bet #kaķumīļu komandas līderis ir komiķis Edgars Bāliņš.
8.sep 2020 Zane Puķe
Katra suņa dīvainākā un parastā rīcība kaut ko nozīmē. Tā kā viņi nespēj sarunāties ar mums, suņi savas domas signalizē savādākos veidos. Portāls Revolucija.eu ir noskaidrojis, ko nozīmē katra suņa darbība.
12.jūl 2017 Portāls nra.lv
Pēdējā laikā pasaulē ir kļuvusi populāra fotogrāfiju uzņamšana ar saviem murrājošajiem mājas mīluļiem, kas iemūžināti šķaudiena vidū.
29.jan 2014 Portāls nra.lv, Elza Jēkabsone
photo_camera
Gulbjus dēvējam par cēliem un karaliskiem putniem un esam pieraduši viņus skatīt baltā ancukā. Tāpēc melnie gulbji šķiet eksotisks brīnums, jo Eiropā tie arvien ir retums.
6.aug 2013 Antra Gabre
Viena no izplatītākajām problēmām, ar ko saskaras dzīvnieku saimnieki, ir viņu mājas mīluļa mutes dobuma veselības stāvoklis. Lai izvairītos no zobu un smaganu saslimšanas gadījumiem, veterinārārsti iesaka jau laikus pievērst uzmanību to kopšanai.
15.mai 2013 Agnese Ģērmane
«Ja tic tam, ka cilvēka dvēsele dzīvo mūžīgi, tad esmu pārliecināta, ka kāda aristokrātiska dvēsele ir iemājojusi arī manā sunī Kažā,» stāsta saimniece trīs poļu Podhales aitusuņiem Ināra Aile, kuras pamatnodarbošanās ikdienā ir mācīt bērniem burāšanas prasmes Priedaines jahtklubā.
29.aug 2012 Aira Oreniša
Uzminiet, kur tas ir un kas tas ir: lauki, ne lauki, mežs, ne mežs, divas upes un jūra? Tas viss ir tepat, Rīgā, Buļļusalā, kur gadsimtiem ilgi dzīvojuši zvejnieki un viņu pēcteči.
12.apr 2012 Ilze Strautiņa