Želejas jeb gela sveces ir lieliska dāvana gan Ziemassvētkos, gan gadumijā, gan jebkuros citos zīmīgos mūsu dzīves brīžos, jo tās tiek veidotas dažādās kombinācijās un izskatās kā unikāli mākslas darbi, kuru pievienotā vērtība slēpjas apstāklī, ka ikviena svece taču tapusi pašu rokām!
Ideju piedāvā māksliniece Margita Dravniece
NEPIECIEŠAMIE MATERIĀLI:
dažādu formu caurspīdīgi stikla trauki
sveču gels
Rayher krāsu tabletītes bezkrāsaina gela iekrāsošanai
sveču dakts un tās stiprinājums
krāsainas pērlītes, gliemežvāciņi, kaltēti ziediņi vai jebkuri citi dabas materiāli
DARBA GAITA:
- Rūpīgi iztīra, nospodrina glāzi, tās dibenā ieliek dekoratīvo materiālu kārtu (šajā gadījumā – dekoratīva stikla gabaliņus) (1).
- Skārda, alumīnija vai kādā citā ugunsdroša materiāla traukā sasilda gelu (vislabāk – karsta ūdens peldē, tikai jāuzmanās, lai gelā neiekļūst ne pilīte ūdens, kas radīs nepatīkamu sprakšķēšanu). Ja gelu silda uz elektriskās plītiņas, temperatūrai jābūt minimālai. Gels nedrīkst vārīties!
- Lai iegūtu krāsainu gelu, pamata masai klāt liek krāsu tabletītes (krāsas toni un intensitāti variē pēc izjūtas) (3).
- Kamēr gels silst, glāzes viducī liek sveces dakti, kas iestiprināta speciālā metāla stiprinājumā, un nomaskē to ar dekoratīvajiem elementiem (2).
- Lai dakts, lejot gelu glāzē, neaizbrauktu, tā no abām pusēm vispirms jānofiksē ar diviem kociņiem. Uzmanīgi ielej nedaudz gela (4), pagaida, līdz tas sastingst, tad darbību turpina, kamēr trauks pilns (5).
- Ja grib iegūt daudzkrāsainu gela sveci, krāsu slāņus un to biezumu regulē pēc vajadzības (6). Labāk būs, ja katru nākamo gela kārtu iepriekšējai lej virsū tā, lai tās abas nedaudz saplūst un sajaucas viena ar otru.
PADOMS
- Jebkuram materiālam, ko izmanto gela sveču papildināšanai, jābūt pilnīgi sausam.
- Kad trauks ar gelu piepildīts, atkarībā no sveces lieluma 10–20 minūšu ļauj svecei sastingt.
info
Uzzini pirmais
kas interesants noticis Latvijā un pasaulē,
pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā