6 mīmikas grumbu veidi un iemesli, kāpēc tās parādās

© unsplash.com

Grumbiņas un krunciņas ir neizbēgama novecošanās pazīme. Protams, var dažādi mēģināt ar tām cīnīties un tās maskēt, taču ar laiku tās tāpat liks par sevi manīt. Ir vairāki faktori, kas ietekmē grumbiņu vedošanos, tostarp novecošanās, ģenētika un arī sejas mīmikas. Šoreiz pievērsīsim uzmanību tieši mīmikas krunciņām, kā dažādas sejas izteiksmes var veicināt krunciņu parādīšanos.

Ādas eksperte Sonija Amoroso arī izceļ, ka nav viens grumbiņu veidošanās cēlonis, tas drīzāk ir vairāku faktoru kopums. "Ģenētika, izmaiņas hormonos, dehidratācija, dzīvesveids, saules radītie bojājumi, brīvo radikāļu bojājumi un vairāk nekā 20 000 sejas izteiksmju."

Lai arī krunciņas var parādīties dažadās ķermeņa zonās, tas vispamanāmākās tieši ir sejas un kakla zonā.

Ādas eksperte izceļ kopumā sešus visizplatītākos krunciņu veidus, kas rodas uz sejas, pateicoties mīmikai:

  1. Grumbiņas uz pieres - rodas, kad emociju uzplūdā, kontrolēti vai arī nekontrolēti, paceļam uzacis.
  2. Grumbiņas starp uzacīm - rodas, ja nepatikā, dusmās vai citu negatīvu emociju māktas saraucam uzacis.
  3. "Vārnu kājiņas" - rodas pie acīm, kad tās samiedzam vai smaidām, smejamies.
  4. "Zaķa līnijas" jeb grumbiņas, kas parādās no acs kaktiņa līdz degungalam - rodas, kad smaidām vai šķobām seju.
  5. Grumbiņas pie deguna un mutes - rodas, kad saraucām seju un šķobām muti.
  6. Grumbiņas virs augšlupas - rodas, pateicoties smēķēšanai, biežai, ciešai lūpu sakļaušanai kopā "tūtiņā" jeb "bučiņā".

Kā samazināt nevēlamās grumbiņas, lasiet šeit.

Avots

Veselība

Pēdējās desmitgadēs diskusija par veselīgu uzturu un tā lomu cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā kļuvusi īpaši aktuāla. Tomēr par spīti zinātnieku, uztura speciālistu, mediķu un citu ekspertu vienprātībai jautājumā par to, ka veselīgs uzturs viennozīmīgi labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, viedokļi par to, kuri produkti ir veselīgi, bet kuri – nē, atšķiras. Kafija, kartupeļi, maize, makaroni, sarkanā gaļa, cukurs un sāls – tie ir tikai daži produkti, kuri nereti automātiski tiek ievietoti kategorijā “neveselīgs”. Cik tas ir pamatoti, skaidro sertificēta uztura speciāliste, “Narvesen” eksperte Lizete Puga.