Aizkritušas ausis? Noskaidro, kāpēc tā notiek

© unsplash.com

Vai tev nereti mēdz aizkrist ausis? Tas nav nekas patīkams. Uzzini, kāds varētu būt iespējamais iemesls.

unsplash.com

Kāpēc aizkrīt ausis?

Ausis aizkrīt jeb pēkšņi sākam sliktāk dzirdēt, kad mainās spiediens vidusausī. Tas visbiežāk notiek lidojot vai peldot.

Ausis atkal atkrīt atpakaļ, kad vidusausī ieplūst gaiss un izlīdzina spiedienu.

Lai palīdzētu savām ausīm un pēc iespējas ātrāk atkal labi dzirdētu, var noderēt dažādi triki. Tiek uzskatīts, ka žāvāšanās un košļāšana palīdz ausīm ātrāk atkrist atpakaļ.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Pēdējās desmitgadēs diskusija par veselīgu uzturu un tā lomu cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā kļuvusi īpaši aktuāla. Tomēr par spīti zinātnieku, uztura speciālistu, mediķu un citu ekspertu vienprātībai jautājumā par to, ka veselīgs uzturs viennozīmīgi labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, viedokļi par to, kuri produkti ir veselīgi, bet kuri – nē, atšķiras. Kafija, kartupeļi, maize, makaroni, sarkanā gaļa, cukurs un sāls – tie ir tikai daži produkti, kuri nereti automātiski tiek ievietoti kategorijā “neveselīgs”. Cik tas ir pamatoti, skaidro sertificēta uztura speciāliste, “Narvesen” eksperte Lizete Puga.