Veselīgas un gludas sejas ādas panākšanai nepieciešamas regulāras rūpes. Ādas attīrīšana, mitrināšana un aizsardzība ir galvenie stūrakmeņi ceļā uz starojošu ādu dažādos dzīves posmos. Brīdī, kad sejas ādas kopšanas rituāls ir it kā nostiprināts, tomēr var rasties sajūta, ka ādai kaut kā pietrūkst, un, iespējams, ka tieši serums ir tas nepieciešamais papildu līdzeklis ikdienas rituālā, lai sasniegtu vēl mirdzošāku un skaistāku sejas ādu. Kas jāņem vērā, izvēloties serumu, un kurš no serumiem varētu būt vispiemērotākais ādas vajadzībām, stāsta Arta Bogdānova.
“Serums ir plānas viskozitātes kosmētikas līdzeklis, kas satur koncentrētu aktīvo vielu sastāvdaļu daudzumu. Visbiežāk tas tiek veidots uz ūdens bāzes, tekstūra ir šķidrāka par krēmu un gēlu. Nereti serums var saturēt arī dažādas vērtīgas eļļas ādai, piemēram, rīcineļļu, kas bagāta ar E vitamīnu un cīnās ar brīvajiem radikāļiem, vai sojas pupiņu eļļu, kas palielina kolagēna sintēzi ādā. Seruma vieglā konsistence ļauj aktīvajām vielām viegli un dziļi uzsūkties ādas slāņos, tādējādi sasniedzot vēlamo efektu labāk nekā ar krēmu, losjonu vai fluīdu. Jāatceras, ka, aktīvajām vielām sasniedzot dziļākos epidermas slāņus, virskārtā vērtīgās komponentes paliek mazā apjomā, tādēļ pēc seruma uzklāšanas ir nepieciešama mitrināšana ar ādas tipam piemērotu krēmu, losjonu vai fluīdu. Savukārt, ja serumu lieto no rīta, nedrīkst aizmirst arī par saules aizsargkrēma uzklāšanu pēc mitrinošā līdzekļa lietošanas,” stāsta Arta Bogdānova.
Serumos ierasti tiek iekļautas vairākas aktīvās vielas, kas paredzētas konkrētam mērķim, piemēram, lai padarītu gaišāku ādas toni vai izlīdzinātu pigmentācijas pēdas, palīdzētu cīnīties ar grumbiņām, intensīvi mitrinot ādu u.tml. Serumu ir viegli sajaukt ar citiem skaistumkopšanas produktiem, piemēram, ampulām vai fluīdiem. Fluīds ir vairāk atšķaidīta forma, un tā formula vairāk piemērota kombinētai un taukainai ādai, kurai mitrinošais krēms var būt par “smagu”. Savukārt ampula ir ļoti koncentrēta, bet satur mazāk aktīvo vielu nekā serums. Ampulas iesaka izmantot, ja ir nepieciešama vienas sastāvdaļas “turbo deva”, lai ārstētu noteiktu ādas problēmu, bet serumu var lietot kā vairāku uzdevumu veicēju, ar to papildinot ikdienas sejas ādas kopšanas rituālu.
Serumu var lietot vienu vai divas reizes dienā pēc ādas attīrīšanas un tonizēšanas, pirms krēma uzklāšanas. Cik bieži to lietot, tas ir atkarīgs no vēlamā mērķa un produkta aktīvo vielu koncentrācijas, tāpēc rūpīgi jāiepazīstas ar tā lietošanas nosacījumiem uz iepakojuma. Jāņem vērā, ka ne visu serumu aktīvās vielas ir savienojamas ar UV stariem, tādēļ šos produktus iesaka lietot nakts laikā.
“Pretpigmentācijas un antioksidantu serumi vislabāk iedarbojas, ja tos lieto no rīta, jo tie palīdz aizsargāt ādu pret vides piesārņojumu un brīvo radikāļu veidošanos. Pretnovecošanās serumi ir piemērotāki lietošanai uz nakti, tādējādi ļaujot sastāvdaļām sadarboties ar ķermeņa diennakts ritmu un ādas atjaunošanos. Mitrinošos serumus sausākai ādai var lietot divas reizes dienā, lai palīdzētu labāk saglabāt ādu mitrinātu. Lietojot serumu, ir nepieciešami divi līdz četri zirņa lieluma pilieni. Svarīgi ir serumu uzklāt uz tīras, sausas ādas un pēc tam nogaidīt vismaz 30-60 sekundes, lai tas uzsūcas un tad uzklāt citus produktus,” norāda Arta Bogdānova.