Ģimenes ārste nosauc 10 lietas, kam jābūt katrā mājas aptieciņā

© pexels.com

Ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava savā blogā "Dakterblogs" dalījusies ar 10 ieteikumiem, kam jāatrodas ikviena mājas aptieciņā.

pexels.com

1. Termometrs

Ja esi iegādājies elektronisko termometru, pārliecinies, ka mājās ir arī rezerves bateriju komplekts, atzīmē G. Skruze-Janava. Viņa norāda, ka aptiekās pieejami arī “klasiskie” spirta termometri, kas pēc izskata atgādina dzīvsudraba termometrus, taču jāatceras, ka šādam termometram klāt jānopērk speciāls nokratīšanas futlāris.

pexels.com

2. Medikamenti pret temperatūru un galvassāpēm

Kā norāda ārste, šie medikamenti ietver paracetamolu, ibuprofēnu.

pexels.com

3. Medikamenti iesnu un klepus gadījumā

Tie ietver deguna tūsku mazinošus pilienus (lietošanai līdz 7 dienām), kakla aerosolu vai sūkājamās pastilas pēc izvēles, atkrēpošanu veicinošus līdzekļus mitram klepum (piemēram, ambroksolu saturošs līdzeklis), skaidro ģimenes ārste.

pexels.com

4. Pretalerģijas līdzeklis

Aptiekās bez receptes nopērkami dažādi antihistamīna līdzekļi tabletēs un sīrupos, pauž ārste.

pexels

5. Līdzekļi gremošanas traucējumu gadījumā

Pret sāpēm palīdzēs drotaverīns, bet caurejas gadījumā noderēs - sāļu un glikozes maisījums. Tāpat nepieciešami adsorbenti, pieaugušie drīkst lietot arī zarnu iztukšošanos aizkavējošus līdzekļus (loperamīds), zarnu sekrēciju mazinošus līdzekļus (racekadrotils). Pret aizcietējumiem nepieciešams makrogols vai laktulozi saturoši līdzekļi, raksta ārste.

pexels.com

6. Brūču kopšanas līdzekļi

Ārste uzskaita nepieciešamos līdzekļus:

  • fizioloģiskais šķīdums - izmantojams jebkuru brūču tīrīšanai, kā arī acu vai deguna skalošanai;
  • nekairinošs dezinfekcijas līdzeklis - hlorheksidīnu vai furacilīnu saturošs;
  • plāksteri, marles saite, salvetes sterilos iepakojumos;
  • aptiekās pieejami arī “brūču tīkliņi” - jeb pie brūces nelīpoši kontaktslāņi, ko uzklāj tieši virs brūces, un kas neļauj pārsējam pielipt pie tās.

pexels.com

7. Krēmi un ziedes

Ādas kairinājumam, apdegumiem, virspusējām brūcēm - pantenolu saturošs krēms. Tāpat ārste atzīmē, ka ir lietderīgi iegādāties diklofenaku vai ibuprofēnu saturošu ziedi locītavu un muskuļu sāpēm.

pexels.com

8. Kukaiņu atbaidīšanas līdzekļi un ērču izņemšanas pincete

pexels.com

9. Trauksmi nomierinošs līdzeklis uz augu bāzes

pexels.com

10. Ikdienā lietojamie medikamenti hroniskām saslimšanām

Kā piemērus viņa min medikamentus astmas, paaugstināta asinsspiediena kontrolei. G. Skruze-Janava atzīmē, ka mājās allaž jābūt medikamentu rezervei vismaz vienai nedēļai.

Ārste arī atgādina glabāt mājas aptieciņu bērniem nepieejamā vietā un regulāri pārbaudiet medikamentu derīguma termiņu!

pexels.com

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Veselība

Vai aukstumam un locītavu sāpēm ir saistība, skaidro traumatologs, ortopēds Aleksandrs Omeļčenko, savukārt farmaceite Jeļena Bebre sniedz pirmās palīdzības padomus dažādas izcelsmes sāpēm.