Dietoloģe nosauc 5 iemeslus, kāpēc ogu detokss var nopietni kaitēt organismam

© Pixabay

Dietoloģe no Krievijas Olga Dekere savā “Instagram” kontā atklājusi ogu diētas bīstamību – speciāliste uzskata, ka vairāku blogeru ieteiktais ogu detokss organismam var nodarīt būtisku kaitējumu.

Atklājies, ka daži blogeri iesaka piecreiz dienā apēst pa 250 g ogu, izdzert astoņas glāzes citronūdens, kā arī zāļu, zaļo vai augļu ogu tēju, un viņi uzskata, ka pēc šī detoksa organisms attīrīsies. Savukārt mediķe ir pārliecināta, ka pie šādas diētas cilvēks nesaņems nepieciešamās olbaltumvielas un taukus, tāpēc organisms nespēs radīt jaunas šūnas.

Tāpat pārāk daudz apēstu ogu pārsniegs diennaktī nepieciešamo cukura normu (pēc dietoloģes domām, tie ir 30 grami).

Dietoloģe arī brīdina, ka liels daudzums svaigu ogu radīs nopietnu slodzi žultspūslim, savukārt aizkuņģa dziedzeris, iespējams, nespēs tikt galā ar šo šķiedrvielu daudzumu.

“Ogu diēta organismu neiztīrīs,” secina dietoloģe un brīdina, ka ķermenis šādi nonāks stresa stāvoklī, svara zaudēšanas process palēnināsies un muskuļu masa kļūs mazāka, kas novedīs pie sabrukuma un noguruma.

Veselība

Pēdējās desmitgadēs diskusija par veselīgu uzturu un tā lomu cilvēka veselības un labsajūtas nodrošināšanā kļuvusi īpaši aktuāla. Tomēr par spīti zinātnieku, uztura speciālistu, mediķu un citu ekspertu vienprātībai jautājumā par to, ka veselīgs uzturs viennozīmīgi labvēlīgi ietekmē cilvēka pašsajūtu un veselību, viedokļi par to, kuri produkti ir veselīgi, bet kuri – nē, atšķiras. Kafija, kartupeļi, maize, makaroni, sarkanā gaļa, cukurs un sāls – tie ir tikai daži produkti, kuri nereti automātiski tiek ievietoti kategorijā “neveselīgs”. Cik tas ir pamatoti, skaidro sertificēta uztura speciāliste, “Narvesen” eksperte Lizete Puga.