6 bīstamas traumas vasarā un kā sevi no tām pasargāt

© pexels.com

“Pirms mesties aizraujošā vasaras piedzīvojumā vai neierastas slodzes lauku darbos brīvdienās, ir jāievēro piesardzība. Pretējā gadījumā – trauma ir garantēta,” uzskata VCA traumatologs ortopēds, vertebrologs Dmitrijs Kirejevs.

pexels.com

1. Lauku darbos - prāts par rokām svarīgāks

Malkas zāģēšana un skaldīšana, zāles pļaušana ar trimmeri vai pļaujmašīnu ir neatņemamas aktivitātes vasaras darbu garajā sarakstā. Tomēr, ja esi vien sezonas laucinieks bez lielas pieredzes, šiem darbiem nevajadzētu ķerties klāt tūlīt un ar vērienu, jo nesagatavots ķermenis var izrādīties ļoti neveikls. Pēc tam ārstiem jāsteidz labot traumētas ekstremitātes un glābt nozāģētus pirkstus, kas nebūt nav retums.

Veicot šādus darbus, liela nozīme ir tam, vai darītāja galva ir skaidra un prāts - ass. Ja māc nogurums, ja vāja koncentrēšanās spēja, ja nav spēka vai ir kāds cits iemesls, kādēļ šai dienā negribas konkrētam darbam pieķerties, labāk patiešām to atlikt uz citu dienu.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Veselība

Iešana ir ļoti universāls risinājums daudzām dzīves problēmām. Stress, depresija vai vienkārši vēlme maigi iegūt formu – jebkurā no šiem gadījumiem iešana jeb regulāras pastaigas var palīdzēt. Galu galā, tas ir viens no pieejamākajiem vingrinājumiem, kas piemērots cilvēkiem ar dažādu fiziskās sagatavotības līmeni. Intervāla iešanas treniņš, kas pazīstams arī kā "japāņu iešana", pašlaik ieguvusi īpašu popularitāti, raksta “The Washington Post”.

Svarīgākais