TOP 7 padomi senioriem, kā uzturēt možu garu un labu pašsajūtu

© Pixabay

3.lapa

5.

Uzņemt pietiekami daudz ūdens

Viena no veselīga dzīvesveida sastāvdaļām ir pietiekams uzņemtais šķidruma daudzums. Ikdienā vēlams izdzert 6-8 ūdens glāzes pat tad, ja šķiet, ka negribas dzert. Senioriem ir izmainīta šķidruma regulācijas spēja, līdz ar to arī samazinātā slāpju sajūta. Šķidruma uzņemšana novērš aizcietējumu veidošanos, kā arī regulē sāļu-elektrolītu vielmaiņu.

6.

Novērst vitamīnu trūkumu

Senioru vecumā visvairāk novērots D vitamīna trūkums, jo tā veidošanās ādā dabiskā procesā no saules ir samazināta, tāpēc to nepieciešams uzņemt papildus. Tāpat pastiprināti jādomā par C, B12 un folskābes uzņemšanu. Vitamīni nodrošina daudzus dzīvībai svarīgus procesus organismā. Savukārt no minerāliem svarīgi uzņemt kalciju, lai stiprinātu kaulus, kā arī dzelzi, jo tas piedalās skābekļa transportēšanā uz visām ķermeņa šūnām.

7.

Socializēties

Papildus veselīgam dzīvesveidam svarīga arī socializēšanās funkcija, ir jāturpina kontaktēšanās ar līdzcilvēkiem. Ieteicams apgūt jaunas iemaņas, atrast jaunus hobijus. Tādā veidā tiek trenētas smadzeņu šūnas - tās aktivizējas, uzlabojas atmiņa, koncentrēšanās spējas, kas savukārt rada dzīves sparu un možu garastāvokli.

Veselība

Blaugznas jeb skalpa ādas zvīņošanās ir ļoti bieži sastopama problēma, un kādā dzīves brīdī tā var skart pat katru otro iedzīvotāju. Blaugznu veidošanās parasti sākas pubertātes vecumā un biežāk skar vīriešus, tomēr tās nereti ir sastopamas arī zīdaiņiem kā piena krevele un cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Blaugznu attīstību ietekmē arī sezonalitāte, un vairāk cilvēku sūdzas par skalpa zvīņošanos tieši aukstajā un mitrajā laikā, tas ir, rudenī, ziemā un pavasarī. Kāpēc blaugznas veidojas un kā no tām atbrīvoties, stāsta dermatoloģe, veneroloģe un Rīgas Stradiņa universitātes lektore Dr. Alise Balcere un farmaceite Ivanda Krastiņa.

Svarīgākais