Kas notiek ar ķermeni, ja katru dienu izdzer glāzi alus

© unsplash.com

Lai gan nedēļas nogalē iedzert glāzi alus var šķist nekaitīgi, šī dzēriena lietošana katru dienu noteikti nav labākais lēmums, jo šāds ieradums var nodarīt lielu kaitējumu veselībai, raksta “Eat This Not That”.

Sākot ar miega problēmām un beidzot ar zobu veselības pasliktināšanos - tās visas ir iespējamās ikdienas alus lietošanas sekas.

Spēcīga imūnsistēma ir vitāli svarīga jūsu veselībai, taču alus dzeršana katru dienu kairina zarnu gļotādu un var izjaukt jūsu jutīgo mikrobiomu, skaidro Kara Vada, sertificēta ārste alerģijā/imunoloģijā, iekšķīgajā medicīnā, pediatrijā un dzīvesveida medicīnā. Imūnās veselības institūta dibinātāja piebilst, ka tas bieži vien izraisa palielinātu zarnu caurlaidību.

Laika gaitā jūs varat pamanīt, ka biežāk slimojat ar saaukstēšanos. Jums var rasties pastiprinātas alerģijas, ādas slimības, lēnāka vielmaiņa vai pat autoimūnu slimību attīstība.

unsplash.com

Miega traucējumi

Arī traucēts miegs ir ikdienas alus dzeršanas sekas, kas ir būtiska mūsu garīgās un fiziskās veselības sastāvdaļa.

“Tas ir klasisks slazds - mēs dzeram, lai atpūstos, un, protams, tas var padarīt mūs miegainus. Taču alkohols patiesībā izjauc mūsu dabiskos miega režīmus un nomāc REM miegu, kas ir ļoti svarīgs emociju regulēšanai un atmiņai. Būtībā jūs apmaināt stundu relaksācijas pret visu nakti ar sliktu atjaunošanos, liekot jums nākamajā dienā justies slikti,” saka Dr. Vada.

Zobu veselības pasliktināšanās

Alus un mutes dobuma veselība patiesībā ir saistītas, lai gan lielākā daļa no mums par to nedomā.

Zobārsti saka, ka pārāk daudz alus dzeršanas faktiski var izraisīt zobu veselības pasliktināšanos, jo alus satur fermentētus ogļhidrātus, kas baro baktērijas, kas izraisa aplikumu mutē, kas savukārt noved pie kariesa.

Mērena alus dzeršana katru dienu var arī veicināt kserostomiju jeb sausumu mutē - tā ietekmē siekalu dziedzerus un var pasliktināt to spēju efektīvi ražot siekalas.

Savukārt siekalas palīdz neitralizēt mutes dobuma baktēriju radītās skābes, aizskalo pārtikas un cukura atliekas, nodrošina minerālvielas (piemēram, kalciju un fosfātu), lai atjaunotu agrīnus emaljas bojājumus, un ieeļļo audus, lai novērstu kairinājumu un infekciju. Turklāt svarīgi zināt, ka tikai zobu tīrīšana nevar pilnībā kompensēt siekalu pastāvīgo aizsargājošo lomu.

unsplash.com

Svara pieaugums

Jūs droši vien esat dzirdējuši terminu "alus vēders". Tam ir iemesls - pārāk liela alus dzeršana neizbēgami noved pie svara pieauguma.

“Dzerot alkoholu, jūs apzināti pakļaujat savu ķermeni toksīniem. Šis process var izraisīt viscerālo tauku (t.i., vēdera tauku) uzkrāšanos, kas ir bīstams tauku veids, kas ieskauj jūsu orgānus un veicina iekaisumu. Laika gaitā tas var izraisīt tādas slimības kā taukainas aknas un insulīna rezistence,” piebilst Dr. Vada.

Palielināts vēža risks

Vēža saslimstības rādītāji pieaug, īpaši jauniešu vidū. Viens no veidiem, kā samazināt vēža risku, ir samazināt alkohola patēriņu. Dr. Brūka Šellere, grāmatas “Ēšana, lai mainītu dzeršanas veidu” autore, saka, ka alkohols ir saistīts ar septiņiem dažādiem vēža veidiem un var izraisīt vielmaiņas nelīdzsvarotību visā organismā.

“Neatkarīgi no tā, vai jūs dzerat katru dienu vai mēreni, jūsu aknas prioritāri izvirza alkohola metabolismu, nevis visas pārējās funkcijas,” saka Šellere.