Pieci videi draudzīgi veidi, kā likt mājoklim lieliski smaržot

© Pexels.com

Sintētiskajos gaisa atsvaidzinātājos var būt daudz videi un cilvēkiem kaitīgu vielu, bet patīkamu smaržo mājoklī iespējams nodrošināt arī draudzīgā veidā - par to stāsta “The Guardian”.

Tīra māja = smaržīga māja

Pirmais solis ir identificēt jebkuras sliktās smakas avotu - regulāra tīrīšana, izmantojot videi draudzīgus produktus, ir svarīga, taču nav nepieciešams sterilizēt visu māju. Svarīgi atcerēties, ka tādu ķīmisku vielu izmantošana, kas nodrošina “tīru” smaržu, patiesībā ir tikai mākslīgi pievienotas smaržvielas.

Tā vietā pārliecinieties, ka regulāri izmetat atkritumus un vai tvertnei ir labi pieguļošs vāks. Pārliecinieties, ka smaka nerodas no apavu skapjiem, zem virtuves izlietnes un mājdzīvnieku dzīvesvietu tuvumā.

Bļoda ar cepamo soda uz virtuves galda samazinās ēdiena gatavošanas smakas, turklāt ir vērts ieguldīt gaisa filtros un labā tvaiku nosūcējā.

unsplash.com

Rūpīgi izvēlieties aromātiskās sveces

Ikreiz, kad dedzināt sveces vai vīraku, jūs "radāt nelielu piesārņojumu", tostarp slāpekļa oksīdus, oglekļa monoksīdu un policikliskos aromātiskos ogļūdeņražus. Dažos pētījumos par aromātisko sveču degšanas ietekmi uz veselību teikts, ka emisijas ir diezgan niecīgas, taču daudzi mainīgie faktori var ietekmēt jūsu gaisa kvalitāti, piemēram, telpas lielums vai dedzināmo sveču skaits.

Visdrošāk ir izmantot sveces, kas izgatavotas no 100% augu bāzes vaska vai bišu vaska, nevis parafīna uz naftas bāzes, kā arī smaržu eļļas un tīras ēteriskās eļļas, kuras sadedzinot izdala zemāku piesārņotāju koncentrāciju nekā sintētiskās smaržvielas.

unsplash.com

Izmēģiniet “simmer pot” jeb smaržīgo katliņu

“Simmer pot” jeb katliņš ar smaržvielām ir vienkāršs veids, kā piepildīt jūsu māju ar patīkamiem aromātiem. Ielejiet katliņā ūdeni un pievienojiet citrusaugļu mizas, garšvielas un vaniļas ekstraktu, ļaujat tam visam vārīties uz lēnas uguns, un māju piepildīs smaržas. Izmantojiet kulinārijas sastāvdaļas, un jūs pat varat baudīt iegūto mikstūru kā karstu dzērienu.

pexels.com

Izmantojiet ēteriskās eļļas

Lai gan daži vides speciālisti kritizē ēterisko eļļu ražošanu, jo ir nepieciešams ievērojams daudzums augu izejvielu, tās parasti ir droši lietot nelielos daudzumos smaržu nolūkos.

Tās var izmantot, lai izveidotu netoksiskus aromātisku spilventiņus, kā arī izmantot telpu atsvaidzināšanas ierīcēs - svarīgi pārbaudīt, vai ierīce ir piemērota ēteriskajām eļļām.

Lai iegūtu nelielu smaržas izplatību telpā, izmēģiniet uzpilināt dažus pilienus uz līmējošā filca mēbeļu paliktņa un ielīmēt to kaut kur diskrētā vietā, piemēram, zem rakstāmgalda, skapī vai atkritumu urnas apakšpusē.

Tomēr indivīdiem ar elpošanas traucējumiem, piemēram, astmu, tās var šķist kairinošas, un arī mājdzīvnieku īpašniekiem ēteriskās eļļas jālieto uzmanīgi, jo dažas, piemēram, krustnagliņas, eikalipts un ģerānija, var būt kaitīgas dzīvniekiem.

Pexels.com

Audzējiet iekštelpās smaržīgos augus

Smaržīgie augi sniedz ne tikai skaistumu, bet arī smaržu.

Apsveriet iespēju audzēt kulinārijas garšaugus, piemēram, baziliku, rozmarīnu un oregano uz virtuves palodzes. Izvēlieties ziedošus telpaugus vai mazus citrusu kociņus. Ģerānijas un heliotrops lieliski plauks uz palodzēm, un, ja jums ir pieejama privāta āra telpa, ceriņu vai jasmīnu stādīšana pie logiem vai durvīm ļaus to smaržām ieplūst arī iekšā.

Svarīgākais