“Spēļu trase, pašizgatavota puzle un rotaļa ar joku sejām – piedāvājam trīs dažādas grūtības pakāpes spēles, lai būtu interesanti visiem ģimenes locekļiem,” spēļu idejas iesaka Rimi Bērniem bērnu lietu eksperts Klāvs Smildziņš un viņa māsa Sāra.
“Katra no šīm spēlēm lieliski noderēs gan dienās, kad šķiet, ka galīgi nav, ko darīt, gan arī svētku reizēs,” teic Klāvs. Turklāt spēļu materiālu izmaksas nav lielas un gatavošana - visai vienkārša.
“Šādas puzles es gatavoju kopā ar draudzeni. Draudzene liek manis zīmēto puzli, es mēģinu salikt viņas zīmēto,” pieredzē dalās Sāra.
Nepieciešams:
Darba gaita:
1. Saliek špāteles blokā, izmantojot tik gabalu, cik lielu vēlas puzli.
2. Ar papīra līmlenti pārlīmē pāri kociņiem divās vietās, lai bloks labi turas kopā.
3. Apgriež otru pusi un ar krāsām veido puzles zīmējumu. Vislabāk, ja tas ir tik liels, lai aptvertu visus kociņus.
4. Kad krāsa nožuvusi, sīkākas detaļas darbā var iezīmēt ar marķieri.
Spēle var sākties! Noņem līmlenti un sajauc kociņu secību.
Ieteikums. Lai viena puzle nesajuktu ar citām, katras kociņu kaudzīti var sastiprināt ar kancelejas gumiju.
“Spēļu trases veidošana jau pati par sevi ir jautra - var izdomāt dažādus šķēršļus un savus spēles noteikumus,” stāsta Rimi Bērniem eksperti.
Nepieciešams:
Darba gaita:
1. Uz lapas uzvelk trasi izvēlētajā formā. Tās platumu zīmē tādu, lai spēļu mašīnām uz ceļa būtu pietiekami daudz vietas.
2. Ar flomāsteru apvelk trases ārējās kontūras un sadala to apmēram vienādos posmos.
3. Uz dažu posmu lauciņiem uzraksta lietas, kas jādara mašīnai, ja tā tur nokļuvusi, piemēram “PIT STOP - izlaid 2 gājienus”, “Sastrēgums - izlaid 3 gājienus”, “Brauc 2 lauciņus uz priekšu”, “Brauc vienu lauciņu atpakaļ”, “Samainies vietām ar citu braucēju”, “Lielas peļķes - izlaid 1 gājienu” utt.
Spēle var sākties! Spēles mērķis ir pirmajam nokļūt finišā. Spēlētāji met metamo kauliņu un ar savu auto brauc uz to lauciņu, kāds cipars uzmests.
Ieteikums. Izkrāso un izrotā trasi pēc savas izvēles, piemēram, malās sazīmējot mežus, pļavas, kalnus utt.
“Lai būtu smieklīgāk, starp acīm un deguniem var iejaukt arī pašu zīmētus tomātus, desiņas un citas detaļas, kas sejas salikšanas procesu tā vērotājiem padarīs jautrāku,” iesaka Klāvs.
Nepieciešams:
Darba gaita:
1. Abu kartona gabalu apakšējā daļā uzvelk un izgriež tik lielus apļus, lai caur tiem ērti varētu izbāzt rokas.
2. Uz abiem kartoniem ar krāsaino līmlenti izveido sejas veidolu.
3. Uz bieza papīra uzzīmē un izkrāso dažādas formas - acis, degunus, uzacis, lūpas. To detaļu formas, kas uz sejas ir pa divi - acis, uzacis, ausis u.c. -, vēlamas izgriezt pēc iespējas līdzīgas.
4. Katrai detaļai otrā pusē piestiprina nelielu papīra līmlentes rullīti. Tas pildīs abpusējā skoča funkciju, bet nebūs tik stiprs, tāpēc spēli varēs spēlēt atkārtoti.
Spēle var sākties! Kartona gabalu noliek uz galda, pret pieri atstutē kartona augšdaļu, izbāž rokas cauri caurumiem un mēģina sataustīt un uz sejas uzlīmēt vajadzīgās detaļas.
Ieteikums. Spēle būs aizraujošāka, ja tajā vienlaikus piedalīsies ne mazāk kā divi spēlētāji. Tāpat jautrībai var izdomāt savus noteikumus.