Šis dekors izgatavojams gandrīz bez tēriņiem, turklāt šo iespējams pielāgot katra gaumei un sataisīt pat pilnu dārzu! Gatavo kopā ar bērniem, lai iegūtu īpašu svētku noskaņu!
Vajadzēs:
Process:
Visērtāk būs strādāt ar jau sagatavotu metāla stiepļu statīvu, ko vasarā parasti izmanto puķēm. Tomēr to viegli var sagatavot arī pats, izmantojot stingrus kātus. Tā augstums atkarīgs no Tevis paša - cik lielu rūķi vēlies.
Augšējie stiepļu gali jāsavieno, tādā veidā veidojot konusa formu.
Tālāk ar tievāko stiepli sāk stiprināt klāt zarus, noklājot konusu pilnībā, lai tas nav caurredzams. Var izmantot arī auklu zaru stiprināšanai, bet tas prasīs vairāk pacietības.
Tālāk gatavo cepuri un cimdus. Ja ir kāda rūķu cepure un cimdu pāris, ko nav žēl atdot rūķim, šo darbību var izlaist. Ja ne - sarkano audumu pārloka uz pusēm, izgriež trijstūri un vienu malu sašuj. Lai cepure būtu skaistāka, apakšmalā var piešūt arī balto pūku.
Ideja! Lai rūķis būtu "dabīgāks" cepuri var izgatavot arī, piemēram, no sūnām.
Tālāk - cimdi. Arī to formu var izgriezt no pārlocīta auduma gabala, tomēr daudz ērtāk būs izmantot kādu vecu cimdu pāri. Tos pilda ar vati vai kādu citu materiālu. Ja mājās nav vates, var izmantot arī saburzītus maisiņus.
Tālāk gatavo degunu. Var izmantot arī kartupeli, bet vieglāk turēsies bumbulis no vecām zeķubiksēm un vates. Nogriež pēdas brūnām zeķubiksēm, piepilda ar vati un ar gumiju vai stiepli nofiksē galu, izveidojot brūnu bumbuli.
Rūķim to piestiprina, caurdurot ar drāti un to pietinot skujām vai statīvam. Tāpat rīkoja sar cimdiem.
Šādus rūķus var izgatavot dažādos izmēros. Tāpat dažādībai var izmantot dažādas skujas, cepures un cimdus. Lai padarītu to krāšņāku, zaros var siet arī eglīšu rotājumus.