Sociālajos medijos vairākkārt esmu redzējusi video, kuros cilvēki pārbauda, cik tīras ir viņu ikdienā lietotās koka lāpstiņas vai karotes. Var šķist, ka tās pēc nomazgāšanas ir tīras, tomēr video fragmentos redzētais liecina par pretējo.
Nolēmu pārbaudīt vai redzētais internetā ir patiesība.
Kā zināms, tad visam internetā nevar ticēt.
Lai pārbaudītu to, cik tīras ir koka lāpstiņas vai karotes, nepieciešamas četras lietas, kuras pieejamas ikkatrā virtuvē.
Lai veiktu šo eksperimentu jeb pārbaudi, nepieciešama koka lāpstiņa vai karote, ūdens, glāze, tējkanna.
Es izvēlējos pārbaudīt savas koka lāpstiņas tīrību, jo to izmantoju daudz biežāk nekā karoti.
Eksperiments ir pavisam viegls.
Sākumā nepieciešams uzvārīt tējkannā ūdeni. Kad ūdens uzvārījies, to nepieciešams ieliet glāzē. Pēc tam glāzē jāievieto izvēlētais priekšmets, manā gadījumā koka lāpstiņa.
Pēc tam atliek vien novērot procesu.
Pēc pāris minūtēm pamanīju, ka glāzē izveidojies mazs tauku slānītis, kas ir saprotams, jo lāpstiņa tiek izmantota ēdiena gatavošanā. Tas arī viss, nekādi citi netīrumi jeb nosēdumi glāzē neparādījās.
Internetā pieejamajos video redzams, kā ūdens kļūst duļķains un rodas brūnas nogulsnes.
@miss.clean.with.me I was not prepared for this� Tiktok teaches me so much! #clean #cleaning #satisfying #asmr #cleantok #foryou #fyp ♬ Bubble pop electric - ・゚゚ᴀᴜᴅɪᴏs ・゚゚
Secinājumi: Vēlreiz pārliecinājos par to, ka ne visam redzētajam internetā var ticēt. Saprotams, ka ūdenī var rasties taukainas nogulsnes. Mazgājot koka lāpstiņu ar rokām ne vienmēr izdodas atbrīvoties no "taukainības". Iespējams, ka man padodas kārtīgi nomazgāt savus virtuves piederumus, tāpēc es lieliski izvairos no dažādām baktērijām, netīrumiem. Bet kopumā varu teikt, ka šāda metode nestrādā!