Gaidot gadu mijas svētkus, protams, prasās pārcilāt plauktus, notīrīt putekļus un izmest nevajadzīgo. Starp mantām atradu sudraba glāzītes, kuras no iekšpuses ir apzeltītas. Ilgu laiku stāvot kastītē neaiztiktas, grūti pateikt, ka tās ir no sudraba - pamatīgi nosūbējušas! Nekas neatlika, kā pārmeklēt internetu un prasīt padomu citiem, kā mājas apstākļos notīrīt sudrablietas.
Ja jau trīs glāzītes, tad izmēģināšu 3 veidus. Beigās redzēsim, kura sudraba glāze būs spožāka!
1.
NEPIECIEŠAMS
Sastāvdaļas:
Darbarīki:
Skan vienkārši - mēģinām! Sākumā paņemu pietiekami lielu bļodu, lai sodas ūdens glāzīti apņemtu. Ieberu aptuveni divas ēdamkarotes (ar kaudzi) sodu un tai uzleju tikko uzvārītu ūdeni.
Soda, reaģējot ar ūdeni, sāk šņākt. Lieku iekšā glāzīti. Īsti proporcijas - cik sodas, cik karstā ūdens - nav. Šoreiz "uz aci".
Aptuveni nepilnu minūti sodas ūdens šņāc un iekrāsojas tumšākā krāsā. Tātad strādā?
Kad šņākoņa beigusies, izceļu glāzīti ārā un ar nelielu lupatiņu sāku tīrīt.
Auduma gabaliņš paliek tumšāks un arī glāze kļūst spīdīgāka!
BET drīz vien vairs lupatiņa netīrāka nepaliek un glāze no apsūbējuma pilnībā vaļā arī netiek. Pamērcu lupatiņu sodas ūdenī un tad tīru - efekta nav.
Rezultātā glāze kļuvusi nedaudz gaišāka un ieguvusi nelielu mirdzumu.
Secinājums: Tik, cik tīrāka sudrablieta kļūs, kamēr soda reaģē ar ūdeni, tik arī daudz apsūbējuma varēsi dabūt nost. Nav vērts mērcēt lupatiņu vai uz laiku atstāt glāzīti sodas ūdenī. Tāpat skaidrs, ka mana glāze ir pamatīgi apsūbējusi. Sodas ūdens, iespējams, paveiktu uzdevumu ar ne tik smagi apsūbējušām sudrablietām, vai arī - process jāatkārto vairākas reizes. Šoreiz vienreiz. Tādēļ - var izmēģināt!