Veļas šķirošana mēdz šķist kā māksla ar simtiem noteikumu: “baltais ar balto”, “tumšais ar tumšo”, “vilna tikai rokas režīmā” utt. Bet ko patiesībā drīkst likt kopā veļasmašīnā un ko ne – ja gribi vienkāršot dzīvi un nebojāt drēbes? Šeit ir pārskatāms sadalījums pa kategorijām, balstīts uz audumu īpašībām, ne mītiem, kopā ar “Consumer Reports”.
Ko drīkst mazgāt kopā
Tumšs ar tumšu (0 riska)
- Melni, tumši zili, pelēki, bordo, haki utt. apģērbi - Nenokrāsos viens otru. Lieto 30 °C vai 40 °C, izgriez drēbes uz otru pusi, lai saglabātu krāsu.
Sporta drēbes + kokvilna
- Legingi, krekli, kokvilnas T krekli, zeķes - Līdzīgs materiāls, līdzīga temperatūra. Izvairies no audumiem, kam nepieciešama maigāka apstrāde.
Apakšveļa + zeķes (maisiņā)
- Ja ieliec mazgāšanas maisiņā, apakšveļu un zeķes droši vari mazgāt kopā, pat ar citām kokvilnas drēbēm. - Balto - ar balto, krāsaino - ar tumšo.
Dvieļi ar citu “smago” kokvilnu
- Dvieļus, gultas veļu, halātus droši var mazgāt kopā, ja tie ir līdzīgās krāsās. - Tumši dvieļi = tumšā partija. - Jauni, koši dvieļi - pirmo reizi atsevišķi, jo tie mēdz krāsot.
Kas prasa ierobežojumus un īpašu uzmanību?
Balts kopā ar košu - nē
- Pat neliels sarkans gabals var iekrāsot visu balto. - Balto vienmēr - atsevišķi.
Dvieļi + apģērbs = iespējama saraušanās vai izstaipīšanās
- Ja dvieļi ir “vecāki” un berzējas, tie var radīt pūkas uz T krekliem vai legingiem, kā arī smags, slapjš dvielis, aptinoties ap plānākiem apģērbiem, var tos izstaipīt mazgāšanas cikla laikā. - Ideāli - mazgā dvieļus atsevišķi vai ar līdzīgiem materiāliem.
Sintētika + vilna = nē
- Vilna saraujas vai deformējas. - Mazgāt ar rokām vai īpašā režīmā un atsevišķi.
Ko nekad nedrīkst mazgāt kopā
Papildu ekspertu ieteikumi