Kāpēc svētdienās nedrīkst mazgāt veļu?

© Pexels.com

Šķiet, ka dažas zīmes un tradīcijas ir izdomātas, lai taupītu mūsu spēkus un nervus - šī tautas gudrība uzskata, ka sievietei vienkārši ir nepieciešama atpūta no mājas darbiem, raksta “limon.postimees.ee”.

Darbā visu nedēļu kā vāvere ritenī, sestdiena ir diena, lai paspētu satikties ar draugiem vai darīt ko citu patīkamu, bet svētdiena ir tā, kad var parūpēties par mājas soli - jāmazgā grīdas, veļa, jāgludina. Taču pastāv uzskats, ka svētdienās veļu mazgāt nedrīkst.

Sākotnēji aizliegums nāca no pareizticīgo tradīcijām - svētdiena ir diena, kas jāvelta Dievam, lūgšanām, rūpēm par ģimeni un mīļajiem, bet tīrīšana un smags fiziskais darbs nav iekļauts atļauto darbu sarakstā - nedēļas septītajā dienā vajadzētu atpūsties.

Pexels.com

Kādreiz šis aizliegums tika stingri ievērots, taču mūsdienu dzīve ievieš savas korekcijas arī tradīcijās. Arī baznīca saka, ka aizliegums mazgāt ir tikai padoms, un ir svarīgi neaizmirst par galvenajām lietām, kam šī diena būtu jāvelta - palīdzība mīļajiem. Piemēram, labāk būtu palīdzēt mājas darbos kādam slimam radiniekam vai vientuļai sirmai kundzei kaimiņos.

Taču ir arī dažas konkrētas svētdienas, kurās mazgāšanas aizliegums ir ļoti stingrs. Piemēram, Pūpolsvētdiena un citi baznīcas svētki, kas iekrīt šajā dienā, piemēram, Lieldienas.

Arī Ziemassvētkos un Debesbraukšanas dienā mazgāšana un tīrīšana ir aizliegta - cilvēki uzskatīja, ka darbs lielajos pareizticīgo svētkos var izraisīt slimības, neveiksmes un nabadzību ģimenē, un svētdien mazgāt veļu nozīmē tikt nosodītam, kļūt par tenku un nepatīkamu baumu objektu.

Pexels.com

Kad vēl nedrīkst mazgāt veļu

Pirmdiena - mazgāt veļu un uzkopt šajā dienā nozīmē piesaistīt naudas problēmas.

Piektdiena - uzkopšana šajā dienā ir saistīta ar daudziem sadzīves tehnikas bojājumiem, viss izkritīs no rokām, rezultāts būs ļoti slikts, viss būs jāpārtaisa.

Rīts - ja dienu sāksiet ar veļas mazgāšanu, kopā ar netīro ūdeni no mājas izplūdīs arī veiksme.

Vakars - naktīs pamostas ļaunie gari, un, ja šajā laikā sāksim mazgāt un tīrīt, tas tikai vēlreiz piesaistīs viņu uzmanību.

Tāpēc labākais laiks veļas mazgāšanai ir pirms pusdienām.

Pexels.com

Ko vēl nevajadzētu darīt brīvdienās?

Slaucīšana svētdienās noved pie slimībām un neveiksmēm.

Lietas, kas var sasmērēties, ir aizliegtas - mājai, drēbēm un pašam cilvēkam jābūt tīram. Tātad, ja plānojat veikt remontdarbus, krāsošanu vai līdzīgas lietas, tad vai nu nesasmērējieties, vai atlieciet to uz citu dienu.

Naudas aizdošana sestdienās ir ceļš uz nabadzību, jo tenkas un baumas atgriezīsies kā bumerangs.

Grīdu mazgāšana svētdienā var izskalot no mājas visu pozitīvo enerģiju un pieaicināt ļaunos garus.

Rokdarbi - izšūšana, adīšana, šūšana un citas līdzīgas aktivitātes šajā dienā piesaistīs locītavu slimības, redzes problēmas.

Ēdiena gatavošana svētdienā - māņticība vēsta, ka ēdiens izdosies bezgaršīgs un saimniece noteikti apdedzināsies vai sagriezīsies.

Gludināšana - varat paņemt gludekli, ja nepieciešams gludināt tikai divus vai trīs priekšmetus, bet ne vairāk.

Dzīvo gudri!

Šķiet, ka dažas zīmes un tradīcijas ir izdomātas, lai taupītu mūsu spēkus un nervus - šī tautas gudrība uzskata, ka sievietei vienkārši ir nepieciešama atpūta no mājas darbiem, raksta “limon.postimees.ee”.

Svarīgākais