4 pazīmes, kas liecina, ka esat pārlieku greizsirdīgi

© unsplash.com

Neliela greizsirdība var būt laba un piešķirt asumu dažādās attiecībās, ne tikai romantiskajās attiecībās. Pavisam neliela greizsirdība uz citiem var būt veselīga, jo tā dod impulsu jums nepadoties un censties sasniegt jaunas virsotnes. Tomēr ir pavisam viegli pārkāpt robežu, kad greizsirdība jau kļūst toksiska un bojā jūsu attiecības ar citiem. Kā noteikt, vai esat greizsirdīgs cilvēks? Visbiežāk par to liecina šīs četras pazīmes!

pexels.com

1. Jūs nepriecājaties par citu cilvēku panākumiem

Ja esot kopā ar partneri dzirdat, ka viņam citi cilvēki izsaka komplimentus par paveikto un sasniegto, un jūs tas neapmierina, kaitina vai sadusmo, tas liecina par to, ka esat greizsirdīgi. Tam var būt pamats, bet tajā pašā laikā tā var būt nepamatota greizsirdība, kas var kaitēt jūsu attiecībās. Tāpat, ja jūsu ģimenes loceklim vai kolēģim kaut kur veicas un kaut kas izdodas, bet tas jūs neiepriecina, bet gan sadusmo, arī tas liecina par to, ka esat uz šo cilvēku greizsirdīgs.

unsplash.com

2. Izturaties nepamatoti pasīvi agresīvi

Pasīvi agresīva uzvedība ir vēl viena trauksmes vai baiļu vadīta reakcija. Tas var notikt, ja sevī turat un neizliekat uz āru negatīvas emocijas. Tās krājas, un beigu beigās tās izliekat nepamatoti uz citiem.

unsplash.com

3. Izvairāties no konkrētiem cilvēkiem

Ja jūs aktīvi izvairāties no kāda, tā var būt zīme, ka esat uz viņu greizsirdīgs. Jūs mēģināt izvairīties no tikšanās ar kolēģi, kādu draugu, lai nebūtu ar viņu jākomunicē, jo sarunājoties ar viņu vienmēr esat uzvilkti? Tā ir viena no greizsirdīga cilvēka pazīmēm.

pexels.com

4. Esat pārāk kritiski pret konkrētiem cilvēkiem

Kad esat greizsirdīgs uz kādu, jūs varat izturēties pret viņiem arī ļoti kritiski. Izsakāt asu viedokli, noniecināt viņu panākumus un kritizējat visu, ko viņi saka, lai tikai pats justos labāk.

Avots


Dzīvo gudri!

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas ierasti ir laiks, kad varam atpūsties no darba un ikdienas pienākumiem, taču nereti tas saistīts ar vēl steidzīgāku un saspringtāku ritmu – darba un bērnu eglītēm, svētku dāvanu gādāšanu, mielasta gatavošanu un nebeidzamu viesošanos pie draugiem un radiniekiem. Cerētās atpūtas vietā janvāra sākumā bieži vien attopamies vēl nogurušāki un emocionāli izsmeltāki, turklāt ir izjucis ierastais ēšanas, sportošanas un darba režīms. Farmaceite Amanda Ozoliņa un kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste, narkoloģe Ilze Maksima sniedz padomus, kā vieglāk atgriezties ierastajā ritmā pēc garajām svētku brīvdienām.