10 padomi, kā nolasīt cilvēku ķermeņa valodu jeb neverbālos žestus

© unsplash.com

Reizēm mēs nepasakām to, ko vēlamies, melojam vai neizstāstām kā jūtamies. Sarunvalodā var būt viegli samānīties, bet reizēm nejaušas, neapzinātas ķermeņa kustības jeb ķermeņa valoda var nodot mūsu patiesos nodomus un sajūtas.

unsplash.com

1. Nemitīga knibināšanās, rosīšanās

Neatkarīgi no tā, vai tas ir pastāvīgs ieradums, vai tā tiek pārvarēts stress, tas nepaliks citu acīm nemanāms. Pastāvīga matu šķipsnas virpināšana, gredzenu kustināšana, pirkstu sišana pret galdu vai pēdas kustināšana, vai pat bieža pulksteņa aplūkošana svarīgu sarunu vai tikšanās laikā var liecināt par neieinteresētību, vēlmi atrasties kaut kur citur.

unsplash.com

2. Uzacu aiztikšana

Ja pamanāt, ka kāds pieskaras savām uzacīm, tas var liecināt par dažādām emocijām. Viens iemesls, kāpēc cilvēki pieskaras uzacīm, ir tāds, ka persona jūtas saspringta, uztraukta un šādi cenšas sevi nomierināt. Tāpat šāda kustība bieži vien tiek veikta, kad cenšamies atcerēties kaut ko svarīgu, ko esam aizmirsuši.

unsplash.com

3. Nagu graušana

Nagu graušana ir vēl viena nervozitātes un kautrības pazīme. Lai gan, graužot nagus, var samazināties stress, šāda darbība vienmēr citiem atklās jūsu patiesās emocijas. Turklāt tas var novērst cilvēka, ar kuru sarunājaties, uzmanību un, iespējams, atbaidīt. Tāpat šāds apzināts vai neapzināts ieradums kaitē jūsu nagu stāvoklim.

unsplash.com

4. Poza stāvot un sēžot

Tas, kā jūs stāvat vai sēžat, parāda, cik pārliecināts jūs par sevi jūtaties. Ja cenšaties slēpties aiz citiem cilvēkiem, priekšmetiem, vēlaties būt "neredzams" vai sēžot saraujaties, pieplokat pie galda, tas liecina par to, ka nejūtaties par sevi pārliecināts, nejūtaties ērti.

unsplash.com

5. Kustību un mīmikas trūkums

Ja izskatāties pārāk mierīgs un nekustīgs, cilvēki var domāt, ka jums pavisam neinteresanta šķiet saruna vai sarunu biedrs. Jūsu statiskums var likt citiem justies neveikli. Mēģiniet izrādīt patiesu sajūsmu ar sejas izteiksmēm un smalki atdarināt otra cilvēka žestus. To darot, jūs radīsiet labāku iespaidu.

unsplash.com

6. Acu bolīšana

Acu bolīšana uzskatāmi parāda to, ka necienāt otru cilvēku. Lai gan šādas mīmikas izrādīšana var būt nekaitīga draugu lokā, liekot neverbāli signalizēt par garlaicību, bolot acis kolēģu vai priekšnieku priekšā jūs otru personu aizvainojat pat nepasakot ne vārda.

unsplash.com

7. Acu kontakts

Acu kontakta neveidošana var liecināt par pārliecības trūkumu vai neieinteresētību. Un otrādi, pārāk intensīva skatīšanās var izrādīties agresīva un nepatīkama otrai personai.

unsplash.com

8. Kakla aiztikšana, kakla berzēšana

Kakla berzēšana var būt stresa mazināšanas ieradums vai veids, kā atbrīvoties no spriedzes, pat ja nejūtat satraukumu. Ja to darāt pārāk bieži, tas var netīši liecināt citiem par jūsu satraukumu un diskomfortu.

unsplash.com

9. Acu skatiens

Runājot ar kādu, uzmanīgi vērojiet viņu acis. Acis pateiks jums visu priekšā, vai tiek teikta patiesība, vai meli. Piemēram, ja kāds skatās uz augšu un pa labi, viņš kaut ko iedomājas savā prātā, izdomā melus. Ja viņu acu skatiens ir vērsts uz leju un pa kreisi, tas var nozīmēt, ka sarunu biedrs mēģina kaut ko atcerēties.

unsplash.com

10. Bieža mirkšķināšana

Mirkšķināšana ir dabiska lieta, ko mēs visi darām. Tomēr dažreiz var novērot, ka kāds šķietami mirkšķina par biežu. Tas liecina par to, ka cilvēks izjūt stresu, ir uztraucies vai melo.

Avots

*Raksti Lifehacks.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītības mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Dzīvo gudri!

Lai gan daudziem cilvēkiem Ziemassvētki šķiet gada skaistākais laiks, kas pārpildīts ar viesu uzņemšanu un viesos došanos, tomēr daudzi izjūt stresu, rīkojot viesības. Lai šo uzdevumu padarītu vieglāku, ir atklāta jauna formula, kas sakņojas datos un ir izstrādāta, lai palīdzētu izveidot izcilu Ziemassvētku balli, raksta “Daily Mail”.

Svarīgākais