9 interesanti fakti par sieru

© unsplash.com

Jau pavisam drīz būs klā Līgo svētki, kad galdā celsim dažādus gardumus. Viens no šo svētku galvenajiem ēdieniem ir Jāņu siers. Tam par godu aicinām uzzināt interesantus faktus par sieru!

unsplash.com

Interesanti fakti par sieru

  1. Ir nepieciešami aptuveni 10 litri piena, lai pagatavotu vienu kilogramu siera.
  2. Izrādās, ka dabiski Čedaras siers nav oranžā krāsā. Siers patiesībā ir balts. Veikalos tas pieejams oranžā krāsā, jo sieram tiek pievienotas klāt Annatto sēklas. Šīs sēklas ir bez garšas, tās izmanto kā pārtikas krāsvielu.
  3. Pasaulē visvairāk patērē tieši Goudas sieru. Gouda siers veido 50%-60% no pasaules siera patēriņa.
  4. ASV ir pasaulē lielākā siera ražotāja. Tieši Viskonsīnas štatā tiek ražots visvairāk siera. Viskonsīnā katru gadu tiek saražoti 1,250,000 tonnas siera.
  5. Siers izrādās tika atklāts pavisam nejauši! Cilvēki pirms vairāk nekā 7000 gadiem atklāja sieru, nesot pienu dzīvnieku kuņģos. Tajos iekšā esošās baktērijas sarecēja pienu, kā rezultātā radās siers.
  6. Pasaulē populārākāis produkts, kuram pievieno klāt sieru, ir makaroni.
  7. Pasaulē ir aptuveni 2000 dažādu siera šķirņu.
  8. Lielākais un smagākais siers, kāds jebkad radīts, bija 9,75 metrus garš un svēra 26089 kilogramus! Kanādas siera ražotājs izmantoja 244,94 kilogramus piena, lai pagatavotu šo rekordlielo Čedaras sieru.
  9. Pasaulē ik gadu īpašā mēnesī tiek godināti piena produkti. Par Pasaules piena produktu mēnesi atzīts jūnijs.


Avots

Dzīvo gudri!

Bioloģijas stundās reiz mācīja, ka 50% DNS mēs mantojam no mātes un atlikušos 50% no tēva. Tomēr tas nenozīmē, ka katrs no vecākiem savam bērnam nodod vienādu ģenētisko īpašību "daudzumu". Uzziniet, kādas iezīmes varat mantot tikai no tēva.

Svarīgākais