7 ieteikumi, kā veiksmīgi īstenot jaunā gada apņemšanās

© pexels.com

Dzīvot veselīgāk, apgūt jaunas prasmes, kāpt pa karjeras kāpnēm, izveidot uzkrājumu – gadu no gada šie ir vieni no populārākajiem mērķiem jaunā gada apņemšanos sarakstā.

Apdrošināšanas sabiedrība ERGO iesaka, kā veiksmīgāk realizēt mērķi par uzkrājuma veidošanu un kā savu apņemšanos neatstāt novārtā jau pēc pāris mēnešiem, lai tā neizkustu līdz ar sniegu un mērķis patiešām tiktu sasniegts.

pexels.com

Ko vēlams ņemt vērā ceļā uz veiksmīgāku mērķa sasniegšanu, ja esat apņēmies šogad iekrāt līdzekļus?

  1. No vienas puses, jaunais gads ir laiks, kad sapņot lielus sapņus un izvirzīt lielas apņemšanās, taču vienlaikus būtiska nozīme ir mērķa konkretizēšanai - precīzai notēmēšanai. Nodefinē, kam un kāpēc vēlies krāt. Auto iegādei, mājokļa kredīta pirmajai iemaksai, uzkrājumam bērna izglītībai, savai pensijai? No izvirzītā mērķa un tā summas var būt atkarīgs arī piemērotākais uzkrāšanas veids. Vienlaikus vari izvirzīt vairākus - dažādus mērķus, pielāgojot tiem atšķirīgus uzkrāšanas rīkus.
  2. Apzinies savu finanšu situāciju. Pirms sākt veidot uzkrājumu tālejošākiem mērķiem, ir vērtīgi izveidot mazo uzkrājumu neparedzētiem ikdienas gadījumiem (piemēram, automašīnas vai sadzīves tehnikas remontam) - ar iespēju izņemt uzkrāto summu jebkurā brīdī, kad tas nepieciešams. Šim mērķim labi noderēs bankas krājkonts, bet summa, kas sniegs drošības izjūtu, katram būs individuāla.
  3. Ja gadījumā esi situācijā, kad ir paņemts ātrais kredīts ar lielām procentu likmēm, piemēram, likmi virs 10 % gadā, vispirms sakārto esošās finanšu saistības, atmaksā kredītu un tikai tad ķeries pie uzkrājuma veidošanas.
  4. Izvēlies krāšanas veidu atbilstoši mērķim un termiņam. Ja mērķis ir ilgtermiņa, tad uzkrājumu vēlams veidot vidē, kurā pie pirmā kārdinājuma nebūs iespējas šos līdzekļus ātri izņemt un iztērēt, piemēram, 3. pensiju līmenī vai uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā. Šie uzkrāšanas veidi palīdzēs disciplinēt sevi ilgtermiņā, ik mēnesi atvēlot uzkrājumam noteiktu summu. Un, protams, vari veidot dažādus uzkrājumus vienlaikus - īstermiņa reizē ar ilgtermiņa.
  5. Sāc kaut vai ar mazām summām, bet saglabā regularitāti - tas palīdzēs veiksmīgāk virzīties uz mērķi. Šis ieteikums attiecas uz jebkuru no uzkrāšanas veidiem. Tehniski uzturēt regularitāti palīdzēs bankā izveidots regulārais maksājums, kas ik mēnesi automātiski novirzīs uzkrājumam noteiktu naudas apjomu.
  6. Ja līdzekļi to ļauj, uzkrājumam atvēli vismaz 10 % no mēneša ienākumiem. Saņemot algas pielikumu, ikreiz pusi no tā novirzi uzkrājuma veidošanai. Padomā, no kuriem ikdienas tēriņiem vari atteikties vai tos samazināt, atvēlot vairāk līdzekļu uzkrājumam. Šāda veida principi uzkrāšanu padarīs rezultatīvāku.
  7. Turies pie mērķa, bet vienlaikus saglabā elastību. Ik pa laikam pārskati mērķus, jo dzīves situācija un līdz ar to arī apņemšanās, kā arī mērķu sasniegšanai nepieciešamās summas var mainīties. Paanalizē uzkrājuma progresu, atbilstību savām iespējām, izvirzītajām vēlmēm un, ja nepieciešams, veic korekcijas plānā.

Dzīvo gudri!

Straujiem soļiem tuvojas Ziemassvētki un daudzi no mums šobrīd cenšas atrast piemērotāko dāvanu saviem ģimenes locekļiem, draugiem un kolēģiem. Nereti izvēle krīt par labu dažādām dāvanu kartēm, tostarp, skaistumkopšanas salona pakalpojumiem, tomēr, vai tā ir piemērota dāvana ikvienā situācijā un kā izvēlēties piemērotāko? Kas jāņem vērā pirms šādas dāvanas iegādes, lai efekts nepārvērstos par defektu, un kā to uztver saņēmējam – kā rūpes vai atgādinājumu, ka ir laiks apmeklēt skaistumkopšanas salonu, skaidro skaistumkopšanas salonu īpašniece Kristīne Krama.

Svarīgākais