7 mājsaimniecības lietas, kurām, iespējams, nenojauti, ka ir derīguma termiņš

© pexels.com

Derīguma termiņš ir ļoti būtiska lieta, kam sekot līdzi, lai neapēstu vecu pārtiku un nesaindētos. Izrādās, ka ne tikai pārtikai ir derīguma termiņš, bet arī dažādām mājsaimniecības lietām!

unsplash.com

1. Pagarinātāji

Šis var šķist pavisam dīvaini, bet eksperti norāda, ka pagarinātājiem ir savs derīguma termiņš, pat ja tas nav norādīts uz iepakojuma. Pagarinātājus ieteicams mainīt ik pēc diviem gadiem, jo to efektivitāte regulāri lietojot samazinās. Tādējādi arī samazinot ugunsgrēku risku.

pexels.com

2. Mājas čības

Mājas čība ieteicams mainīt ik pēc sešiem mēnešiem. Čībām ir tik īss "derīguma termiņš", jo tās patiesībā ir ļoti antisanitāras. Ne vienmēr mēs čībās ievietojam tīras pēdas, tāpēc labāk tās ir mainīt ik pēc pusgada.

pexels.com

3. Spilvens

Bez spilvena mēs nespējam iedomāties savu nakts mieru. Tas tiek katru dienu lietots, tāpēc tas visai ātri var kļūt netīrs un nehigēnisks. Pat ja regulāri mainām spilvendrānus, pats spilvens tāpat saglabāja netīrs, jo nakts laikā tas uzsūc ķermeņa eļļas, netīrumus, atmirušās ādas šūnas. Spilvenos var iemājot arī putekļu ērcītes. Tie var kļūt par labu vietu, kur dzīvot baktērijām. Eksperti iesaka: ik pēc sešiem mēnešiem spilvenus vajadzētu izmazgāt, savukāt ik pēc diviem gadiem tos nomainīt.

pexels.com

4. Koka karotes un lāpstiņas

Uz koka karotēm un lāpstiņām, laikam ejot, var rasties mikroplaisiņas. Pat rūpīga šo instrumentu mazgāšana var nenest vēlamo rezultātu, to mazajās plaisiņās var iemājot baktērijas. Labs veids, kā pābraudīt vai vajadzētu nomainīt koka instrumentus, ir iemērkt tos verdošā ūdenī. Ja ūdens neizskatās labi, vai tam piemīt nepatīkams aromāts, koka instrumenti obligāti ir jānomaina. Ieteicams koka instrumentus mainīt reizi gadā.

pexels.com

5. Dvieļi

Ja jūs visai regulāri mazgājat dvieļus un atbilstoši tos žāvējat, tad, visticamākais, tiek kalpos ilgāku mūžu. Protams, viss ir arī atkarīgs no dvieļu kvalitātes. Tomēr būtiski ir atcerēties to, ka ar dvieļiem mēs slaukām ķermeni, tāpēc tie ātri vien var kļūt netīri. Pat regulāri tos mazgājot, eksperti iesaka dvieļus nomainīt ik pēc trim gadiem.

pexels.com

6. Matu ķemmes

Ķemmes ātri vien var kļūt netīras, jo tas "uzsūc" atmirušās ādas šūnas, matu kopšanas līdzekļus. Lai paildzinātu matu suku mūžu, ieteicams pēc katras lietošanas reizes to iztīrīt un reizi nedēļā izmazgāt. Bet, lai mati un galvas āda nepiedzīvotu nevēlamas problēmas, ieteicams matu ķemmes nomainīt ik pēc pusgada.

pexels.com

7. Dušas sūkļi

Silta un mitra vannas istaba ir ideāla vieta, kur vairoties baktērijām, it īpaši uz dušas sūkļiem. Tāpēc eksperti iesaka regulāri, ik pēc diviem mēnešiem, nomainīt dušas sūkli. Lai tajos ātri vien nesavairotos miljoniem baktēriju, pēc katras mazgāšanās reizes ieteicams tos kārtīgi izgriezt un kaut kur pakarināt, lai tie labāk izžūtu.

Avots

Dzīvo gudri!

Gatavojot kafiju, piemēram, mājās, ne visiem ir kafijas aparāts. Daudzi malto kafiju aplej vienkārši ar verdošu ūdeni. Bieži vien, lai pagatavotu vienu krūzi kafijas, tiek izmantotas viena līdz divas tējkarotes melnas kafijas. Bet kāda ir pareizā ūdens un kafijas attiecība, lai vienmēr izdodas garda un aromātiska kafija?

Svarīgākais