4 padomi, kā samazināt sejas pietūkumu

© unsplash.com

Veselīgai sejas ādai nepieciešams miegs, sabalansēts uzturs, ūdens, regulāras fiziskās aktivitātes, kā arī aizsardzība pret kaitīgajiem saules stariem. Brīžos, kad kāda no sastāvdaļām iztrūkusi no dienas ritma vai uzturā uzņemts pārlieku daudz sāļu ēdienu, var parādīties nevēlams pietūkums uz plakstiņiem, zem acīm vai pat lielākos apmēros sejas ādā. Kā mazināt pietūkumu, lai āda izskatītos mirdzoša un tvirta, stāsta kosmētiķe Ieva Strautkalne.

pexels.com

1. Viegla sejas masāža

Masāža var likties kā ekstra ikdienas rituālā, bet tā pamodinās sejas ādu rītos un "iekustinās" limfātisko sistēmu. Vispirms āda rūpīgi jāattīra, lai naktī uzkrātās sviedru daļiņas, putekļi vai nakts krēma paliekas neaizsprostotu poras. Pēc attīrīšanas ir jāuzklāj serums vai krēms. Tie, kuriem ir sausāka āda, var izmantot arī sejai paredzētas eļļiņas. Šie produkti palīdzēs masāžu veikt plūstoši, nesavelkot ādu. Turklāt masāža palīdzēs izmantotajiem produktiem iesūkties dziļākos ādas slāņos.

"Masāža ir jāveic īpaši saudzīgi, bez stiprām un spiedošām kustībām, lai tai nenodarītu kaitējumu. Ja pietūkusi āda zem acīm jeb izveidojušies tā saucamie maisiņi, tad masāžu veic no acu kaktiņa ausu virzienā, tad atceļ plaukstu no sejas un kustību atkārto. Berzējot ādu uz priekšu un atpakaļ, nepareizi tiks stimulēta limfu attece, kā arī tiks izstaipīta āda un veicināta grumbiņu veidošanās," stāsta kosmētiķe.

pexels.com

2. Mitrinošas un atsvaidzinošas acu kompreses

Acu mundrumam nepieciešams pilnvērtīgs miegs, bet pietūkuma gadījumā talkā nāks vienreizējās maskas plāksnītes jeb tautā sauktie pači un intensīvas iedarbības maskas vai serumi, kuru sastāvā ir hialuronskābe, kofeīns, augu ekstrakti un minerāli. Tāpat ir pieejami acu krēmi ar speciāliem metāliskiem uzgaļiem tūskas mazināšanai.

No dabas veltēm noderēs gurķu šķēlītes, alveja vai tējas maisiņu kompreses, kuras pirms lietošanas atdzesētas ledusskapī, bet ne sasaldētas. Ar saldētiem produktiem vai ledus gabaliņiem tiks traumēts ādas virsējais slānis. Alvejai jānogriež zaļā virskārta un caurspīdīgo staipīgo masu var uzsmērēt uz ādas. Alveja ne tikai atvēsinās, bet arī savilks ādu, padarot to mirdzošu un tvirtu. Savukārt tējas maisiņus vai gurķa šķēlītes var uzlikt uz acs plakstiņa, paturēt 10 minūtes un pēc tam ar ūdeni noskalot ādu. Acu tūsku samazina arī vēsas kompreses.

pexels.com

3. Rīta vingrošana

Rīta treniņš ar stiepjošiem vingrinājumiem uzlabos asins cirkulāciju. Rītos pietiks vien ar 10 minūšu aktivitāti, lai atmodinātu organismu un uzlabotu limfu atteci, tādējādi noņemot pietūkumu.

pexels.com

4. Atspirdzinoša duša vai kontrastduša

Rīta rituālu var iesākt ar atspirdzinošu dušu vai kontrastdušu, strauji mainot karstu un aukstu ūdens temperatūru. Ūdens temperatūra jāizvēlas atkarībā no organisma rūdījuma. Iesācējiem kontrastdušai ieteicams izvēlēties remdenu nevis aukstu ūdeni.

Duša dos enerģiju, stiprinās un uzlabos asinsvadu un limfu cirkulāciju, kā arī vielmaiņu. Remdens vai vēss ūdens tonizēs ādu un mazinās noguruma radītās pēdas. Ja no rītiem netiek iets dušā, tad atsvaidzināšanai un uzmundrināšanai noderēs auksts samitrināts dvielītis.

Svarīgākais