Aktīvajā peldsezonā strauji pieaug riski, kas saistīti ar traumu gūšanu pie un uz ūdens. Lai atpūta nebeigtos ar nelaimes gadījumu vai pat letāli, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) atgādina drošas peldēšanās pamatprincipus.
Pērn vairāk nekā trešā daļa (35%) noslīkušo gājuši bojā karstākajos vasaras mēnešos - jūlijā un augustā, kad pie ūdens uzturas īpaši daudz atpūtnieku, liecina SPKC statistikas dati.
Arī šī gada peldsezona diemžēl jau ir nesusi upurus - šogad noslīkuši 46 cilvēki, no kuriem 17 aktīvajā peldsezonā.
"Karstajā laikā cilvēki meklē veldzi pie ūdeņiem, bet diemžēl neievēro elementāras drošības prasības, līdz ar to ugunsdzēsēji glābēji steidzas palīgā negadījumos cietušajiem. Aicinām atcerēties, ka katrs pats ir atbildīgs par savu drošību un vecāki ir atbildīgi arī par savu bērnu drošību! Tāpēc pārgalvība, alkohols, risks un vieglprātīga rīcība nav savienojama ar drošu peldēšanos vai atrašanos peldlīdzekļos," uzsver VUGD priekšnieks ģenerālis Oskars Āboliņš.
NMPD mediķu izsaukumi liecina, ka visbiežāk cietušie bijuši alkohola reibumā, tāpat negadījumi notikuši dažādu pasākumu laikā vai pārgalvīgas un neapdomīgas rīcības rezultātā, atpūšoties draugu kompānijā.
Aicinot ikvienu nerīkoties pārgalvīgi, eksperti atgādina par pamatprincipiem, kas jāievēro, atpūšoties pie un uz ūdens.
! Ja notikusi nelaime un ir nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, ir nekavējoties jāzvana pa tālruni 112.