“Izliekot būrīšus mežos, parkos, dārzos un lauku sētās, kur trūkst ligzdošanai piemērotu vietu – koku dobumu, mēs nodrošinām dobumperētājus putnus ar papildu ligzdvietām. Pilsētās un citās apdzīvotās vietās būrīšu izlikšana cilvēkiem dod iespēju piesaistīt putnus savām mājām un iepazīt tos tuvāk, taču mēdz gadīties, ka labs nodoms uzstādot nepiemērotu putnu būri var putnam nevis palīdzēt, bet gan apdraudēt tā un viņa pēcteču dzīvību,” skaidro Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Agnis Bušs, mudinot ņemt vērā ornitologu norādes pareizā putnu būra konstrukcijā.
Sēžampuļķītis pie skrejas ir lieks. Ja būrim ir šāds “puļķītis”, tas apdraud putnu mazuļus, jo ļauj lielākiem putniem piekļūt būra iemītniekiem. Būrīša iemītniekam iekļūšanai būrī šāds puļķītis nav vajadzīgs.
Putnu būri var izvietot, piemēram, pie šķūnīša sienas, pārliecinoties, ka tuvu līdzās nav ērta piekļuves vieta plēsējam, pa kuru tas var uzrāpties līdz būrim. Ja iecerēts putnu būri izvietot stabā pie mājas, koku zem būrīša ieteicams noklāt ar slidenu materiālu, piemēram, ar plēvi vai metālu. Tas pasargās putnu būra iemītniekus no plēsēju, tostarp kaķu vai caunu, nepieteiktajām vizītēm.