Eksperti atzīst, ka tieši grāmatu lasīšana veicina bērnu radošumu, papildina vārdu krājumu, stiprina klausīties prasmi un sniedz citus būtiskus ieguvumus bērnu attīstībā.
1.
Satuvina bērnus un vecākus. Lasīšana ir veids, kā vecāki var pavadīt laiku ar saviem bērniem, sēžot blakus un apkampjoties vai paņemot bērnu klēpī. Bērnam ir ļoti nomierinoši dzirdēt vecāka balsi un sajust līdzās būšanu. Pētījumi liecina, ka pieaugušā vecumā cilvēki labi atceras šos bērnības brīžus. Būtiski, lai lasīšana nav tikai mammas pienākums, bet tajā iesaistās abi vecāki.
2.
Bērni apgūst dažādas dzīves situācijas un jaunu pieredzi. Lasot iespējams apgūt jaunu pieredzi un mācīties rīcību dažādās situācijās. Grāmatas var arī palīdzēt bērniem sagatavoties pārejām un noteiktiem notikumiem, kas paredzami nākotnē. Piemēram, ja gaidāms ģimenes pieaugums, vecākajam bērnam lieliski var palīdzēt kopīgi lasīta grāmata, kurā galvenais varonis kļūst par vecāko brāli vai māsu.
3.
Palīdz izrunāt sarežģītas situācijas un sniedz iespēju vecākiem iepazīt bērnu. Grāmatu sižets var palīdzēt apspriest dažādus sarežģītus jautājumus, par kuriem neesat gatavs runāt pats vai ko bērni nav gatavi uzklausīt. Tāpat to saturs ir veids, kā uzzināt vairāk par bērna interesēm un viņa iemīļotākajiem žanriem. Uzsāciet diskusiju un uzzināsiet daudz jauna par savu bērnu, jo grāmatu izvēle rāda, kas viņu aizrauj un interesē.
4.
Raisa bērnā zinātkāri un vēlmi izzināt pasauli, paplašina bērna vārdu krājumu. Daiļliteratūra atver bērnam milzumdaudz durvju - uz pasauli, dažādām valstīm, dažādiem cilvēkiem un notikumiem, rada iespēju iepazīt jaunas lietas un vietas. Bērni, kuriem tiek lasīts priekšā, jau no agra vecuma dzird plašāku vārdu krājumu, nekā vienkārši sarunājoties - tāpēc viņi iemācās tos atpazīt un izrunāt. Pētījumi liecina, ka liela vārdu krājuma izmantošana var palīdzēt bērniem labāk darboties skolā.
5.
Uzlabo bērna klausīšanās prasmi. Skaļa lasīšana ne tikai veicina bagātīgas valodas veidošanos, bet arī palīdz bērnam apgūt klausīšanās prasmi. Tā lieti noderēs, uzsākot skolas gaitas, jo spēja saprast mācību vielu ir cieši saistīta ar klausīties prasmi.