9 ieteikumi, kā mājās visām mantām atrast vietu

© Pixabay

Latvijas iedzīvotāji vēlētos, lai viņiem mājās būtu mazāk mantu, taču daudzi turpina glabāt lietas, kas viņiem nav nepieciešamas, atklāj IKEA pētījums “Dzīve mājās”, kas pirmo reizi veikts arī Latvijā. Kā uzglabāt mantas tā, lai tās aizņemtu mazāk vietas un netraucētu ikdienā?

Pētījums rāda, ka galvenie nesaskaņu cēloņi mājās ir nekārtība un personīgās telpas trūkums. Cilvēkiem bieži vien ir grūti uzturēt kārtībā savas mantas, un izaicinājums ir atrast līdzsvaru starp minimālismu un vēlmi glabāt iemīļotas vai nepieciešamas lietas - aptauja atklāj, ka vairāk nekā puse respondentu vēlētos, lai mājoklis būtu kārtīgāks, 42 % gribētu, lai viņiem būtu mazāk lietu, bet 38 % ir grūti izmest priekšmetus, kurus viņi nelieto.

1.

Plānojot skapju sistēmu vai skapi, izmanto lietderīgi visu telpas augstumu. Liec nesezonas mantas un reti lietojamās lietas skapju augšējos plauktos. Tas ir ļoti efektīvi un taupa laiku ikdienas dzīvē. Lieto kāpņu soliņu, lai aizsniegtu augstu novietotās mantas.

2.

Izmanto lietderīgi telpu virs durvju un logu ailēm, aiz durvīm, zem kāpnēm, zem galdiem un istabas stūros. Katrai telpai var pielāgot dažādus risinājumus.

3.

Mantu glabāšanai izmanto visu sienu. Ir pieejamas dažādas plauktu sistēmas, kas ir īpaši piemērotas tieši virtuvei vai bērnistabai. Tajās ir parocīgi glabāt biežāk lietotās lietas, lai atbrīvotu vietu atvilktnēs.

4.

Sakārto savas mantas atvilktnēs ar speciāliem organizatoriem un kastēm - tā pietiks vietas vairāk mantām un atvilktnes saturs būs labāk pārskatāms.

5.

Lieto saliekamās mēbeles - krēslus, izvelkamos galdus vai zviļņus. Savukārt dīvānus un gultas ar kastēm varēs izmantot arī kā mantu glabātuvi.

6.

Lieto plauktiņus uz riteņiem, lai ērti pārvietotu lietas tur, kur tās nepieciešamas. Tie noderēs arī kā papildu virsma.

7.

Izmanto pakaramos, lai piestiprinātu pie sienas saliekamos krēslus vai ziemā - savu velosipēdu.

8.

Izmanto vakuuma maisus retāk lietotu mantu, piemēram, nesezonas apģērbu glabāšanai.

9.

Nesezonas mantas glabā uz balkona. Ar visdažādākā izmēra un materiāla kastēm iegūsi estētiskāku rezultātu.

Dzīvo gudri!

Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas ierasti ir laiks, kad varam atpūsties no darba un ikdienas pienākumiem, taču nereti tas saistīts ar vēl steidzīgāku un saspringtāku ritmu – darba un bērnu eglītēm, svētku dāvanu gādāšanu, mielasta gatavošanu un nebeidzamu viesošanos pie draugiem un radiniekiem. Cerētās atpūtas vietā janvāra sākumā bieži vien attopamies vēl nogurušāki un emocionāli izsmeltāki, turklāt ir izjucis ierastais ēšanas, sportošanas un darba režīms. Farmaceite Amanda Ozoliņa un kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste, narkoloģe Ilze Maksima sniedz padomus, kā vieglāk atgriezties ierastajā ritmā pēc garajām svētku brīvdienām.

Svarīgākais