Zini, ko nedarīt! 11 noteikumi dažādās valstīs, lai neattaptos cietumā

2.lapa

unsplash.com

6.

Dienvidaustrumāzija: sabiedriskās vietās ir aizliegts pārnēsāt duriānus

Ja jūs kaut reizi esat sastapies ar šo augli, tad nebūsiet pārsteigts par iemesliem, kuru dēļ tas ir “padzīts” no sabiedriskām vietām. Tam ir ļoti izteikta smaka, tādēļ Malaizijā, Indonēzijā un Brunejā duriānus aizliegt ienest metro, autobusos, taksometros, viesnīcās un lidostās.

unsplash.com

7.

Šrilanka: nav pieņemami Budas tetovējumi

Šrilankas varasiestādes ļoti rūpīgi uzrauga, lai netiktu izrādīta necieņa budismam, kuru piekopj lielākā daļa salas iedzīvotāju. Starp likumiem, kuri aizsargā Budas tēlu, ir arī tādi, kas attiecas arī uz tetovējumiem.

Tādējādi ir ieteicams atklāti nedemonstrēt Budas tetovējumu, ja tādi ir, kā arī netaisīt pašbildes ar Budas skulptūrām fonā.

Pretējā gadījumā var nākties maksāt sodu, kā arī priekšlaicīgi pārtraukt atpūtu Šrilankā.

unsplash.com

8.

Japāna: nedrīkst ievest zāles, kas satur kodeīnu

Japāna ir noteikusi visai stingrus ierobežojumus dažādu bezrecepšu un recepšu zāļu ievešanai pat gadījumos, ja tie nepieciešami personiskai lietošanai. Jāņem vērā, ka aizliegums attiecas arī uz vairākiem medikamentiem, kurus esam ieraduši lietot ikdienā, piemēram, zāles, kas satur pseidoefedrīnu vai kodeīnu, ja tiek pārsniegta to pieļaujamā koncentrācija. Nekādā veidā nav atļauta metamfetamīnu un amfetamīnu preparātu ievešana, pat gadījumos, ja ir pievienota receptes kopija un muitas deklarācija. Citos gadījumos medikamentu ievešanai ir jāsaņem īpaša atļauja.

unsplash.com

9.

Lielbritānija: nedrīkst piedzerties pabos

Anglijā un Velsā seni likumi aizliedz pārāk daudz lietot alkoholu vietās, kas nav privātīpašums. 1872.gada Licenču likuma 12.pantā ir noteikts, ka “par katru personu, kas ir atrasta iereibusi [..] jebkurā licencētā telpā, ir jāmaksā sods”. Patlaban - 200 mārciņas (220 eiro).

Likums faktiski attiecas uz “jebkuru automaģistrāli vai citu sabiedrisku vietu, neatkarīgi no tā, vai tā ir, vai nav ēka”, taču īpaši pieminētie pabi atklāj sabiedrību, kurā pret dzeršanu valda lielāka neiecietība nekā šodien.

2003.gadā pieņemtie grozījumi aizliedz pārdot alkoholu cilvēkam, kas jau ir piedzēries.

unsplash.com

10.

Vācija: uz autobāņiem nedrīkst apstāties degvielas trūkuma dēļ

Iemesls ir itin vienkāršs: uz autobāņiem, izņemot atsevišķas vietas, nav nekādu ātruma ierobežojumu, tādēļ satiksmes drošības nolūkos mašīnām uz tiem ir aizliegts apstāties jebkura iemesla dēļ. Arī it kā tik ikdienišķa iemesla kā pēkšņa degvielas trūkuma dēļ, jo benzīna vai dīzeļdegvielas daudzums ir prognozējama lieta un apstāšanās šā iemesla dēļ nav uzskatāma par ārkārtas situāciju. Naudas sods par šo pārkāpumu var sasniegt vairākus desmitus eiro. Jāpiebilst, ka pa šīm ātrgaitas šosejām nedrīkst pārvietoties ne ar riteni, ne ar mopēdu, kā arī ar auto, kura maksimālais ātrums ir mazāks par 60 km/h.

unsplash.com

11.

Šveice: naktīs nedrīkst trokšņot pilnīgi nekādā veidā

Nekādas dušošanās pirms plkst. 7:00 vai pēc 23:00, ūdens nolaišanas tualetē pēc 23:00, nemaz nerunājot par skaļas mūzikas klausīšanos vēlās vakara stundās. Tik strikti reizēm mēdz būt dzīvošanas noteikumi atsevišķās Ženēvas dzīvojamajās mājās.

Iemesls: nakts stundās jābūt klusumam.

ficiālā - valsts vai pilsētas - līmenī tik striktu nakts trokšņošanas aizliegumu nav, taču dažviet iedzīvotāji tādus ievēro un čakli ziņo par miera traucētājiem.

Svarīgākais