Ģimenes albums pārklājies ar putekļiem, bet telefona galerijā tikai aši uzņemti foto? Laiks, kad jāpaliek iekštelpās, ir īstais mirklis visiem mājiniekiem izmēģināt modeļa profesiju, kā arī savā starpā sacensties par labāka paparaci titulu. Fotogrāfs Edijs Anderson ar savu viedtālruni iemūžinājis vienkārši īstenojamas idejas, kas ļaus mājas pārvērst par improvizētu foto studiju.
Vairākas fotostudijas zem viena jumta
Fotogrāfs iesaka izmantot visas mājokļa telpu priekšrocības un iekārtojumu savā labā - viesistabā uzņem fotogrāfijas, kā mājinieki spēlē galda spēles vai kopā skatās televizoru, kamēr guļamistabā ar plediem, spilveniem un mīkstajām rotaļlietām var uzburt lēna un patīkama brīvdienu rīta ainiņu. Savukārt virtuvē var uzņemt “garšīgus” foto - kopīga un jautra brokastu gatavošana vai pīrāgu cepšana var kļūt par vienu no jaukākajām ģimenes atmiņām, jo notvert bērnus tik mierīgus kā brīdī, kad viņi pēta miltus uz pirkstiem, ir teju retums. Galvenais ir nebaidīties un ļaut vaļu fantāzijai - katrs mājas stūris var kļūt par nestandarta fotostudiju. Tomēr, ja ir vēlme iegūt standarta studijas foto, E. Andersons piedāvā risinājumu: “Pleds, galdauts vai pat palags lieliski kalpos par fotogrāfijas fonu, ko, piestiprinot pie sienas vai skapja, var iegūt vēlamo rezultātu.”
Arī fotogrāfijās - mazāk ir vairāk!
Iekārto telpu tā, lai tajā nav pārāk daudz mantu, jo iznākumā tas fotogrāfiju padarīs smagnēju un novērsīs uzmanību no paša galvenā - cilvēkiem. Mazāk mantu ļaus justies brīvāk, piemēram, lai radītu jaukas fotogrāfijās izmanto pledus, spilvenus un tēju, savukārt filmu vakaram piestāvēs trakulīgas sejas izteiksmes un visapkārt izbiris popkorns. Vienlaikus nav jābaidās no nekārtības, jo tas fotogrāfijām piešķir realitātes sajūtu, kas cilvēkiem patīk vairāk par mākslīgu skaistumu.
Ļauj gaismai ienākt telpā
Profesionālas un kvalitatīvas fotogrāfijas pamatā ir labs apgaismojums, tāpēc ir jāatrod vai jāizveido vieta mājās, kurā ir lielākais gaismas avots. Logs ar dabīgo apgaismojumu būs veiksmīgākais risinājums, jo gaisma būs mīksta un patīkama. Saulainās dienās gan ieteicams izmantot plānus aizkarus, kas strādās kā filtrs un novērsīs pārāk liela kontrasta rašanos, savukārt, ja ir apmācies, jāļauj gaismai ienākt telpā - mākoņi būs dabīgais gaismas filtrs.
Ja fotogrāfija tiks uzņemta dienas tumšajā pusē, palīgā jāņem lampa, kam ir iespējams mainīt novietošanas leņķi. Edijs Andersons stāsta: “Jācenšas izvairīties no griestu lampas izmantošanas, jo tās gaismas krišanas leņķis veido ēnas. Pārvietojamo lampu ieteicams nolikt virs cilvēku galvām un pavērst mazliet uz leju.” Fotogrāfs atklāj noslēpumu, ko darīt, ja lampas radītā gaisma ir pārāk intensīva: “Spuldzītei priekšā var pielīmēt cepamo papīru - tas absorbēs gaismas starus un veidos maigāku apgaismojumu.”
Platleņķis pietiks visiem!
Lai uzņemtu visu mājinieku kopīgu foto, vairs nav jāmeklē tālākais istabas stūris, kur novietot telefonu un statīvu - Edijs Andersons aicina vispirms iepazīt savu viedtālruni un tā kameras iespējas. “Samsung Galaxy S20 Ultra ir platleņķa funkcija, kas ļauj viegli satilpināt visus mājiniekus vienā kadrā. Vairs nav jāizvēlas kāds, kas paliks aizkadrā. Novieto telefonu, ieslēdz kameru un iekārtojies. Kad visi gatavi uzņemt, ir tikai jāpaceļ plauksta - telefons nolasa ķermeņa kustību un uzņem foto,” saka fotogrāfs. Funkcija strādā arī selfie režīmā, tāpēc kopīgus foto var uzņemt no visdažādākajiem leņķiem un uzreiz redzēt, vai visi satilpst kadrā.
Noķerts kustībā!
Pašas mīļākās un skaistākās fotogrāfijas tiek uzņemtas, kad to vismazāk gaida, taču katrs ir piedzīvojis, ka lieliskā kadrā kāds tomēr ir ar acīm ciet. Tāpēc jaunāko Samsung Galaxy S20 un nu jau arī Galaxy S10 un Note10 modeļu fotokamerās ir Single Take funkcija, kas ļaus noķert mirkli kustībā - tiks uzņemts līdz pat 10 sekundēm garš video, no kura būs iespējams izvēlēties labākos kadrus - ar vienu piegājienu tiks uzņemts gan foto, gan video, gan GIF animācija, tāpēc nav jābaidās no mirkšķināšanas un kustības - rezultāts patiks katram.
Pirms dalīties ar draugiem
Pirms attēla augšupielādes sociālajos tīklos daudzi vispirms to apstrādā, izmantojot dažādas lietotnes. Bieži vien iedvesma foto filtriem tiek meklēta internetā, taču, ja to nedara īsts profesionālis, atkārtot cita darbu ir gandrīz neiespējami. To atvieglo jaunāko Samsung viedtālruņu mākslīgais intelekts, kas spēj nolasīt cita attēla krāsu gammu. Lai to izdarītu, nepieciešams atrast attēlu, kura toņi uzrunā visvairāk un saglabāt to galerijā. Pēc tam, pirms fotogrāfijas uzņemšanas, viedtālruņa kameras iestatījumos jāizvēlas papildu filtru, kas ir šis saglabātais attēls. Mākslīgais intelekts izanalizēs krāsas un kontrastus un attiecīgi pārveidos arī uzņemto kadru.