Rīgas sociālais dienests nodrošina saviem klientiem latviešu valodas treniņgrupas

Ņemot vērā, ka valsts valodas prasmju trūkums ir viena no problēmām, kas traucē bezdarbniekiem integrēties darba tirgū, Rīgas Sociālais dienests organizē saviem klientiem - darbspējīgām personām ar nodarbinātības problēmām - 20 stundu garu programmu latviešu valodas apgūšanā.

Tas tiek darīts papildus Nodarbinātības valsts aģentūras valsts valodas kursiem un sarunvalodas kursiem bezdarbniekiem.

Šogad saglabājas pieprasījums apgūt valsts valodu, tāpēc Rīgas Sociālais dienests nodrošina iespēju saviem klientiem grupās praktizēt latviešu valodu. Šāda pieeja ļauj iegūt latviešu valodas praktizēšanas vidi, iegūt iedrošinājumu gatavoties kārtot valsts valodas atestācijas eksāmenu, pārrunāt valstiski svarīgus notikumus, praktizēt latviešu valodu ikdienā un apgūt to pašmācības ceļā.

Ievērojot klientu materiālās grūtības un nodrošinot nodarbības tuvāk klienta dzīvesvietai, šogad, līdzīgi kā 2012.gadā, valodas grupas būs visos deviņos Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajos centros. Šobrīd grupas jau darbojas Pļavniekos, Āgenskalnā, Dzirciemā un Ķengaragā. Plānots, ka kopā tiks izveidotas deviņas grupas, kur katrā būs 12 - 15 cilvēki, kuri piedalīsies 20 stundu garā programmā. Piedalīšanās šādās nodarbībās ir viens no darba meklētāja līdzdarbības pienākumiem savas sociālās situācijas uzlabošanā. 2012.gadā 304 darbaspējīgām nestrādājošām personām tika nodrošināta iespēja apmeklēt latviešu valodas kursus, un tika noorganizētas 9 latviešu valodas grupas, kurās 20 stundu garumā klienti praktizēja latviešu valodu. Vēl 82 cilvēki latviešu valodas prasmi apguva ar Rīgas Sociālā dienesta dienas centru sociālo darbinieku atbalstu.

Rīgas Sociālajā dienestā sociālais darbs ar darbspējīgām nestrādājošām personām tiek attīstīts kopš 2011.gada. Sociālo darbinieku galvenā mērķa grupa ir personas un ģimenes, kurās ir bezdarba izraisītas problēmas, un kurām nepieciešams psiho sociāls un materiāls atbalsts labākai integrācijai darba tirgū. Problēmu loks, kas tiek risināts darbā ar bezdarbniekiem ir visplašākais - veselības, atkarības, izglītības, sociālo prasmju, mājokļa nodrošinājuma u.c. problēmas.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais