Bastejkalnā notiks Harmonijas svētki

Maija pēdējā svētdienā,27.maijā, Pasaules Sadraudzības skrējiena ietvaros, Bastejkalnā notiks Harmonijas svētki.

Svētki notiks laikā no 11:30 līdz 13:30 un to kulminācija būs Pasaules Sadraudzības skrējiena starptautiskās skrējēju komandas sagaidīšana un kopīgs skrējiens ar skrējiena miera lāpu cauri Bastejkalnam uz Rātslaukumu. Skrējēju komandu gaidot, jebkurš varēs piedalīties orientēšanās spēlēs, izpildot dažādus, vieglākus un grūtākus uzvedumus, iegūt iedvesmojošas balvas un, pasākuma noslēgumā, tikties un iepazīties ar Pasaules Sadraudzības skrējiena komandas cittautu pārstāvjiem. Piedalīties iespējams dažādās vecuma grupās, pa vienam, ģimenē, kopā ar draugiem.

Pasaules Sadraudzības skrējiens (World Harmony Run) ir garākais stafetes veida skrējiens pasaulē, kas šogad svin savu 25. jubileju. Skrējienu 1987. gadā aizsāka sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šrī Činmojs (1931-2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā.

Pasaules Sadraudzības skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem.

Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nododot sadraudzības lāpu no rokas rokā, vai arī vienkārši paturētu rokās lāpu, paužot savu labo gribu labākai pasaulei.

Latvija šogad ir iekļauta skrējiena Eiropas posmā, kura ietvaros daudznacionāla skrējēju komanda astoņu mēnešu garumā ar sadraudzības lāpu apceļo 45 Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci līdz Vīnei, kur 8.oktobrī būs šī gada skrējiena svinīgais finišs.

No 25.maija līdz 30.maijam Pasaules Sadraudzības skrējiena komanda sešu dienu laikā veiks gandrīz 500 km, nesot ceļojošās uguns siltumu cauri Latvijai virzienā no Igaunijas uz Lietuvu.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais