"Rīgas metropole" rīkos pieredzes apmaiņas vebināru Ukrainas pašvaldībām

© Pixabay.com

Šodien Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība "Rīgas metropole" un Ukrainas Mazo pilsētu asociācija rīko piekto semināru vebināru ciklā Ukrainas pašvaldībām, aģentūru LETA informēja "Rīgas metropoles" pārstāve Inese Ozoliņa.

Šoreiz vebināra sadarbības partneris ir Labklājības ministrija, un tēma ir veltīta sociālās politikas veidošanai Latvijā un kā tā attīstījusies pēc iestāšanās Eiropas Savienībā.

Vebinārā Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta direktora vietniece Evija Kūla sniegs ieskatu tādos jautājumos kā Eiropas Savienība (ES) un tās sociālās politikas veidošanas prioritātes un pamatprincipi. Viņa iepazīstinās ar Latvijas labās prakses piemēriem, apgūstot ES finansējumu, kā arī sniegs ieteikumus Ukrainas pašvaldībām, kā labāk sagatvoties dalībai Eiropas Savienībā sociālo jautājumu jomā.

Vebināru mērķis ir nodot Ukrainai Latvijas labās prakses piemērus un zināšanas, kas ļautu karā cietušajām pašvaldībām efektīvāk organizēt pilsētu infrastruktūras atjaunošanu, atkopšanos un atgriešanos normālā dzīves ciklā.

Pirmajos vebināros Latvijas valsts institūcijas un pašvaldības dalījās ar alternatīvo centralizētās apkures sistēmu ieviešanas pieredzi pašvaldībās, kas veicina enerģētisko neatkarību no importētajiem energoresursiem un ļauj samazināt izmaksas, kā arī apskatīja mūsu valsts un pašvaldību pieredzi saistībā ar attālināta mācību procesa organizēšanu vispārizglītojošās skolās.

Trešais vebinārs tika veltīts lauksaimniecības perspektīvām Eiropas Savienībā, lauksaimniecības kopējo politiku un zemes jautājumiem.

Savukārt ceturtais veltīts Latvijas pieredzei ēku atjaunošanā un energoefektivitātes nodrošināšanā, kā arī Eiropas Savienības fondu sniegtajām attīstības iespējām pašvaldībām.

Līdz šim tajos ir piedalījušies ap 350 Ukrainas puses pašvaldību speciālistu.

Latvijā

Latvijas Mākslas zinātnieku un kuratoru biedrība (LMZKB) un vairākas radošo nozaru organizācijas aicina noteikt viena gada moratoriju to pieminekļu pārvietošanai, kas tiek pamatota ar totalitāro režīmu slavināšanu, šajā laikā aicinot diskutēt par kultūrvides pārmaiņām.

Svarīgākais