Telšu pilsētiņa beigusi pastāvēt

Sestdien gluži nemanāmi beigusies gandrīz gadu ilgusī protesta akcija pie Ministru kabineta ēkas, ziņo portāls "Delfi". Protesta akcija turpinājās 279 dienas.

Atsaucoties uz aculiecinieku teikto, portāls norāda, ka sestdien novākta vienīgā atlikusī pilsētiņas telts un visas mantas saliktas kartona kastē. Pēdējais "telšu pilsētiņas" protestētājs Juris Lapšinskis "pilsētiņā" nav uzturējies jau trīs dienas, jo nokļuvis slimnīcā.

Kā ziņots, protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai pērn 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot "telšu pilsētiņu".

Gaiķēns dabūja darbu Rīgas brīvostā pēc tam, kad mēģināja ar pacēlāju pacelties pie Rīgas vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) logiem ar prasību piešķirt vienu no pirms vēlēšanām solītajām 50 000 darbavietu.

Vēl janvārī alejā nakšņoja ap 20 protestētāju, ik vakaru pie viņiem uz diskusijām ieradās pārdesmit cilvēku.

Vēlāk "telšu pilsētiņā" pa nakti uzturējās tikai Lapšinskis, jo viņam neizdevās atrast ne darbu, ne arī dzīvesvietu. Dienā tur uzturējās arī divi viņa domubiedri - Grigorijs Fedjkins un Aleksandrs Ozols, kuri ir formulējuši astoņas prasības un priekšlikumus valdībai valsts ekonomiskās un sociālās situācijas uzlabošanai.

Naktī no 23. uz 24.jūliju Rīgas Pašvaldības policija aizvāca "telšu pilsētiņu", kas vairākus mēnešus atradās iepretim Ministru kabineta ēkai.

Tomēr protestētāji nepadevās un atjaunoja teltis.

Latvijā

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gada nogalei, “If Apdrošināšana” tehnoloģiju eksperti aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību saviem paradumiem tiešsaistē. Svētku laikā, kad aktīvi iepērkamies internetā, saņemam daudz e-pasta vēstuļu ar it kā neticamiem piedāvājumiem. Pavadot vairāk laika virtuālajā vidē, ir būtiski parūpēties par savu digitālo higiēnu. Šogad ieteicams līdzās tradicionālajiem svētku pārsteigumiem padomāt par dāvanu sev un tuviniekiem – apzinātāku rīcību interneta vidē.

Svarīgākais