No Baldones pašvaldības izkrāpj vairāk nekā 4000 eiro; vietvara nodarījumam nepievērš uzmanību

© f64

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz ministrijas rīcībā esošo informāciju saistībā ar iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē "Vāverīte", ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Ģenerālprokuratūrā, informēja VARAM pārstāve Santa Vaļuma.

Vaļuma informēja, ka ministrija vērsusies ar aicinājumu izvērtēt vai konkrētajā gadījumā pastāv korupciju sekmējošas pazīmes vai noziedzīga vienošanās, kuras rezultātā var tikt radīts kaitējums vai apdraudējums.

Atbilstoši VARAM rīcībā esošajai informācijai, Baldones pašvaldībā no 2016. līdz 2018.gadam sētnieka amatā tika nodarbināta persona, kas minētajā laika periodā saņēmusi atalgojumu kopumā 4119,09 eiro apmērā, taču faktiski savus pienākumus nav pildījusi. Turklāt Baldones novada pašvaldība ir informējusi VARAM, ka neuzskata 4119,09 eiro par būtisku nodarījumu pašvaldībai.

"Izvērtējot ministrijas rīcībā esošo informāciju par Baldones pašvaldības iespējamo praksi darbinieku fiktīvā nodarbināšanā, tika pieņemts lēmums nekavējoties vērsties tiesībsargājošās institūcijās. Nav pieļaujams, ka pašvaldība var fiktīvas nodarbinātības riskus uztvert, kā ikdienišķu lietu, kurai nemaz nav vērts pievērst uzmanību vai to risināt. Turklāt, ja tiek izšķērdēti vairāk nekā 4000 eiro no pašvaldības budžeta, būtu jāvērtē ne tikai tas, vai ir saskatāms noziedzīgs nodarījums, bet arī pašvaldības vadības, it sevišķi priekšsēdētāja, rīcība atbilstoši normatīvajiem aktiem gadījumos, ja tiek konstatēta fiktīvā nodarbinātība," uzskata VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis.

VARAM rīcībā ir saņemta informācija, ka 2018.gada 7.maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu saskaņā ar Krimināllikuma 318.panta pirmo daļu - par iespējamām pretlikumīgām darbībām, saistītām ar fiktīvu darbinieku nodarbināšanu.

VARAM kļuvis zināms, ka izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka persona, kas sētnieka amatā tika nodarbināta no 2016.gada 1.novembra līdz 2018.gada 9.februārim, faktiski nav pildījusi darba līgumā norādītos pienākumus, taču darba algu persona saņēmusi regulāri.

Latvijā

Veselības ministrijas (VM) izstrādātā zāļu tirgus reforma ir eksperiments un ilgtermiņa ieguvumus nesniegs, aģentūrai LETA savu vērtējumu par reformas ietekmi pēc šonedēļ notikušām savstarpējām sarunām pauduši farmācijas nozares pārstāvji.