Saeima neapstiprina Brazovski uz vēl vienu termiņu

© f64

Pēc garām debatēm Saeima šodien atkārtoti nespēja vienoties par Jāņa Brazovska atkārtotu apstiprināšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatā.

Vairāki politiķi, piedaloties debatēs, atgādināja Latvijas neveiksmīgo pieredzi ar "Pareks bankas" un "Krājbankas" krahu, kas liekot apšaubīt banku sektora uzraugu kompetenci.

Jāpiebilst, ka J. Brazovska pozīcijas visbūtiskāk sašķobīja Nacionālā apvienība. Pretestību J. Brazovskim organizējis VL-TB/LNNK deputāts Imants Parādnieks, kuraprāt Brazovskis jau gana ilgi ir darbojies FKTK vadībā un esot laiks viņu nomainīt ar kādu citu. Pēc Parādnieka domām, Brazovska vietā banku uzraudzībā varētu darboties bijušais "Latvijas Krājbankas" vadītājs Andris Nātriņš, kurš tur strādāja no 2003. līdz 2006.gadam.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka trešdienas sarunā ar kandidātu kā viens no politiskā spēka argumentiem pret Brazovski tika minēts fakts, ka viņš amatā bijis divus termiņus pēc kārtas un partija uzskata, ka trešā termiņa ieņemšanas ierobežojumi būtu jāattiecina uz visiem FKTK vadošajiem darbiniekiem. Pēc sarunas ar Brazovski neviens no frakcijas pārstāvjiem neesot rosinājis mainīt nacionālās apvienības iepriekš pieņemto pozīciju.

Balsojums par Brazovska atkārtotu apstiprināšanu FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā pagājušajā nedēļā tika atlikts, lai mēģinātu atrast atbalstu Brazovska pārvēlēšanai.

Saeimā SC frakcijā ir 31 deputāts, "Vienotībā" ir 20 deputāti, RP 16 deputāti, VL-TB/LNNK 14 deputāti un ZZS 13 deputāti. Parlamentā strādā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Brazovska pilnvaras FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā beidzas 26.oktobrī. Ja šonedēļ netiks apstiprināts FKTK priekšsēdētāja vietnieks, līdz jauna kandidāta izvirzīšanai un apstiprināšanai FKTK padome strādās četru, nevis piecu padomes locekļu sastāvā, informēja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza.

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.