Apvienības "Sociālais bloks" aktīvisti šodien plkst.12 apmeklēs Salaspils memoriālo ansambli, lai noliktu ziedus un pieminētu nacistiskā terora un genocīda upurus, informē apvienības pārstāvis Ernests Zariņš.
Pasākums domāts kā atbildes akcija šodien gaidāmajiem latviešu leģionāru piemiņas pasākumiem, kas notiks Rīgā.
"Tā kā katru gadu 16.martā "Arāja komandas" dalībnieki, kuru piekritēji ir nacionālistiski noskaņota lielākā politiķu daļa, jūtas par pilnvērtīgiem saimniekiem un nacionālajiem varoņiem, bet jauno piekritēju pūlī var dzirdēt saucienus "Heil Hitler!" un redzēt roku pacelšanu "romiešu sveicienā", mēs nolēmām, ka nedrīkstam klusēt. Uzskatām, ka mūsu pienākums ir nolikt ziedus un atcerēties visus, kas gāja bojā no nacistiskā genocīda," šodien žurnālistiem sacīja apvienības pārstāvis Ernests Zariņš.
Apvienības biedrus satrauc latviešu leģionāru glorificēšana, jo viņi to uzskata par nacisma izpausmi. "Nacionālistiski un ksenofobiski noskaņotajā Latvijas valstī nav brīnums, ka Valsts prezidents vēl joprojām nav izlasījis Eiropas Komisijas pret rasismu un neiecietību ziņojumu, kur konkrēti teikts, ka nedrīkst pateikties bijušajiem esesiešu kolaboracionistiem," uzskata "Sociālā bloka" biedri.
"Sociālā bloka" aktīvisti šodien neplāno iesaistīties pasākumos Rīgā, bet šajā laikā organizēs miermīlīgu akciju, kuras laikā pie Salaspils memoriāla noliks ziedus, lai atgādinātu par nacisma upuriem, lai tas nekad vairs neatkārtotos. Apvienības pasākumā aicināti piedalīties visi interesenti neatkarīgi no tautības, reliģiskās pārliecības, vecuma un citiem parametriem.
Kā pastāstīja Zariņš, "Sociālais bloks" dibināts apmēram pirms gada un tajā ir ap 30 biedru. Viens no tā darbības virzieniem ir Latvijas likumu tulkošana krievu valodā, lai arī krieviski runājošie Latvijas iedzīvotāji saprastu un zinātu savas tiesības. Tāpat apvienība plāno izveidot interneta portālu, kurā cilvēki varēs vērtēt politiķu darbus un izteikt savu viedokli.
Jau ziņots, ka 16.marta pasākumu mērķis ir latviešu leģionāru pieminēšana. Gājiena laikā "Daugavas Vanagi" tradicionāli dodas gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kur noliek ziedus.
Leģionāru atceres dienā tradicionāli aktivizējas arī tā saucamie antifašisti, kas aicina nepieļaut latviešu leģionāru godināšanu.
Lai izvairītos no sadursmēm, drošības apsvērumu dēļ Rīgas domes izpilddirektora vietnieks nolēma visus 16.martā pieteiktos pasākumus aizliegt, taču vairāki pasākumu pieteicēji vērsušies tiesā, lai lūgtu atcelt šo aizliegumu. Tiesa atļāvusi rīkot pasākumu gan "Daugavas vanagiem", gan Uldim Freimanim, gan arī "Apvienībai pret nacismu".